Skocz do zawartości

Jazda bez kasku


zyleta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze kilka postów w podobnym klimacie, a zacznę wierzyć, że na forum są sami nieskazitelni zakonnicy.

Żaden nie przekroczył nigdy prędkości, nie zajechał nikomu drogi, zawsze niesie pomoc potrzebującym :)

K***a ludzie, nie bądźcie takimi hipokrytami!

Nie znacie szczegółów okoliczności wypadku, a psy wieszacie na człowieku jak jakimś przestępcy!

Popatrzcie na swoje wypowiedzi i przestańcie biadolić, że społeczeństwo jest źle nastawione do motocyklistów. My też jesteśmy tym społeczeństwem i jak widzę w niczym nie różnimy się od innych. :banghead:

K***a, to forum motocyklistów czy kółko różańcowe??? :banghead:

 

zgadzam sie :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu ma swoje lata i głupi chyba nie jest. Myślę, że nie zapieprzał z dzieckiem skoro jechali bez kasków. Sam często wożę swoją 6 letnią córeczkę, bo ona nie chce wsiadać do auta tylko na moto. Zakładamy kaski i spinam ją ze mną paskiem, bo moto nie turystyk, ale prędkość oczywiście rozsądna. Syn 15 lat daje mu pojeździć po torze ( daje dobrze radę ). Nie wiem co bym zrobił jakby coś się dzieciom stało z powodu moto. Sprawca wypadku ma na pewno wyrzuty sumienia i nie jest mu lekko. Nie wieszajcie na nim psów, bo chyba nikt by nie chciał żeby tak się stało. Oby z dzieckiem wszystko było ok.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie poruszam się jeszcze motocyklem, a jedynie motorowerem i chyba przyznać muszę, że zanim otworę bramę to już mam założony kask. Nawet gdy jest +30 i jadę po polnej drodze czy w lesie to tez mam założony kask. Po prostu nie zdarzyło mi się jeszcze jechać bez kasku. Wiem, jestem inny.

 

I jak napisał kolega wr0na kask nie musi od razu chronić niewiadomo jak - były przypadki, że ktoś wsiadadał/zsiadał z moto i niefortunnie się przewrócił i uderzył głową tak, że gotowy. Przykre ale prawdziwe.

 

Kiedyś widziałem motocyklistę na sporcie, który przewoził ze sobą dziewczynkę, myślę, że miała ok. 7 lat. Miała na sobie firmowy kask, ubranie skórzane, buty zakrywające kostkę. Jedynie brakowało rękawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wracaliśmy grupą z niedzielnej offroadowej wycieczki i przejeżdżając przez jakąs tam wieś spotkaliśmy starszego typka na africe bez kasku który wiozł z przodu małego chłopca,oczywiście tez bez kasku.Jak do niego dojeżdżalismy to nagle obudził się w nim duch rywalizacji i postanowił się z nami zmierzyć jadąc 100 km/h po szutrowej drodze z dziurami.My jechalismy ciągle za nim,no ale sami ,na troche innych maszynach i w dodatku na stojąco aby nie podbijało,a ten harpagan mało z tym dzieckiem nie wyjebał.

Edytowane przez Doozer

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wracaliśmy grupą z niedzielnej offroadowej wycieczki i przejeżdżając przez jakąs tam wieś spotkaliśmy starszego typka na africe bez kasku który wiozł z przodu małego chłopca,oczywiście tez bez kasku.Jak do niego dojeżdżalismy to nagle obudził się w nim duch rywalizacji i postanowił się z nami zmierzyć jadąc 100 km/h po szutrowej drodze z dziurami.My jechalismy ciągle za nim,no ale sami ,na troche innych maszynach i w dodatku na stojąco aby nie podbijało,a ten harpagan mało z tym dzieckiem nie wyjebał.

Takiemu matałkowi najlepiej pozac stronke ludzmu, którzy jechali bez kasku..

 

a ze zupełnie innej beczki, słyszałem ze są stany w których mozna jeździć bez kasku???

 

pozdro

 

Kiedyś wracaliśmy grupą z niedzielnej offroadowej wycieczki i przejeżdżając przez jakąs tam wieś spotkaliśmy starszego typka na africe bez kasku który wiozł z przodu małego chłopca,oczywiście tez bez kasku.Jak do niego dojeżdżalismy to nagle obudził się w nim duch rywalizacji i postanowił się z nami zmierzyć jadąc 100 km/h po szutrowej drodze z dziurami.My jechalismy ciągle za nim,no ale sami ,na troche innych maszynach i w dodatku na stojąco aby nie podbijało,a ten harpagan mało z tym dzieckiem nie wyjebał.

Takiemu matołkowi najlepiej pozac stronke z ludźmi, którzy jechali bez kasku..

 

a ze zupełnie innej beczki, słyszałem ze są stany w których mozna jeździć bez kasku???

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, żeby wieszać psy na tym nieszczęśniku, bo na pewno dostał już swoją nauczkę... chodzi o to, aby wyciągnąć z tego jakiś morał dla nas - zawsze lepiej uczyć się na cudzych błędach. Każdy z nas wie, że w tym sporcie może się przytrafić zwykły pech.

 

A`propos kasków: oglądałem ostatnio w TV program o bezpieczeństwie na quadach. Program kręcony był w niemczech i mówili, ze jeżeli quad jest tam zarejestrowany jako ciągnik czy cośtam (tak jak u nas chyba... nie orientuję się dokładnie) to nie ma obowiązku jazdy w kasku. No i każdy sam decyduje, czy chce mieć garnek czy nie. Zaraz potem pokazali młodego chłopaka, który do końca życia będzie inwalidą, przez wypadek który mu się przytrafił na quadzie właśnie, gdy jechał bez kasku. Lekarze oceniają podobno, że dobry garnek uratowałby mu zdrowie. A sam chłopak twierdził przed kamerą, że żałuje bardzo, że nie ma obowiązku jazdy w kasku, bo dla niego już jest za późno.

To tak ku refleksji, w sumie to nie taki prosty temat, czy można kogoś chronić na siłę, czy nie... oczywiście mowa o kimś, kto ma już jako-taką samoświadomość i może ponosić odpowiedzialność za swoje czyny, a nie o kilkuletnim dziecku.

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys jechalem z cureczka znajomych, chyba 6 lat miala, zalozylem jej swoj drugi kask, mam taki dla pasazerow, i tu problem, za duzy kask ze swoja masa i bezwladnoscia moze taki kruchy kark skrecic przy mocnym chamowaniu albo nawet przyspieszeniu. Nie jestem pewien czy by pomogl czy przeszkodzil przy wypadku, Dopiero pozniej sprawilismy taki dziecinny kask dla niej i czulem sie w miare komfortowo.

 

Jesli dobrze pamietam to w Polsce mozna 4 latki wozic nie przekraczajac 40 km/h. Correct?

Jak to dokladnie jest z przepisami, orientuje sie ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 20 Kodeksu drogowego:

 

6. Prędkość dopuszczalna niektórych pojazdów, z zastrzeżeniem ust. 2, wynosi:

[...]

3. motocykla (również z przyczepą) i motoroweru, którymi przewozi się dziecko w wieku do 7 lat - 40 km/h.

 

chyba nie ma wieku minimalnego.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było - artykuł 20 kodeksu drogowego jest zupełnie niezależny od artykułu 40:

 

Art. 40. Kierujący motocyklem lub motorowerem oraz osoba przewożona takimi pojazdami są obowiązani używać w czasie jazdy hełmów ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym.

 

Oznacza to że każdy na motocyklu musi mieć kask. Dodatkowo jadąc z dzieckiem do lat 7 nie wolno przekraczać 40km/h

 

Piszę to bo czasem ludzie myślą że z dzieckiem jadąc do 40km/h kasku nie trzeba - jest to nieprawda.

Edytowane przez krycek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od wypadku (którego ofiarom współczuję) - co masz na myśli? Przecież prawo wyraźnie mówi że jazda bez kasku to wykroczenie.

Groszkowi chyba chodziło o niski mandat w przypadku braku kasku dlatego napisał "nie jest takie karygodne"

 

pozdr

 

Czyli po 7ym roku juz bez ograniczen?

Tak. Dziecko powyżej 7-go roku życia możesz już przewieźć po autostradzie z prędkością 130km/h (legalnie).

Osobiście bym się na to nie odważył. Problem z przewożeniem dzieci to ich brak koncentracji. Ja swojego (4 lata) przewiozłem (Vmax 30km/h) boczną uliczką i był zajęty wszystkim tylko nie trzymaniem się.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Ja kiedyś idąc się potknąłem (nie śmiać sie) i trafiłem szyją w krawężnik. Skończyło się to skręceniem karku. Wiec zrobic sobie kuku można i przy niskich prędkościach. Ale podobno jest w poważnym stanie wiec pewnie to troche szybciej było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...