Skocz do zawartości

Cylidry


wueska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec tak co mnie interesuje:

 

Czy kazdy stop aluminium da sie pokryc warstewka niklu(nikasil to własnie aluminium elektrolitycznie pokrywane niklem).

 

Chciałbym zeby dyskusja objeła tez wymienione w pełni aluminiowe cylidry, gdzie jak co to daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej Ci to powie fachowiec ktory sie tym zajmuje. W KTMie EXC wlasnie jest tak ze cylinder wykonany jest ze stopu aluminium i jest pokryty Nicasilem czyli z tego co wiem stopem niklu wapnia i krzemu. Ale czy kazdy stop alu mozna tak pokrywac tego nie wiem i watpie zeby ktos na tym 4um to wiedzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicasil: Ni -> Nikiel

Ca -> Wapń

Si -> Krzem

nie wiem tylko co z tym L na końcu ale mozliwe zt to tylko fonetyczny dodatek zeby jakoś ta nzawa brzmiała :notworthy:

A czy kazdy rodzaj aluminium mozna tym pokrywać to mysle ze na to pytanie napewno nikt Ci nie podpowie a jezeli juz to bedize to mocno hipotetyczne bo to wiedzą pewnie tylko producenci.

Według mnie mozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądze żeby stopy cylindrów różniły sie tak bardzo ,że jednych będzie sie "chwytał" nicasil, a drugich nie. możliwa jest zmiana zawartości poszecgólnych dodatków,ale to nie jest tak duża zawartość ktora mogałby o tym decydowac. a moze wiecie jak to jest nanoszone? droga elektrolizy? czy jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie domniemam tak

 

Na zwykły silumin (czyli stop aluminiowo krzemowy) elektrolitycznie nakładanmy jest nikiel a potem honowany. Jesli tak by było... to wychodzi na to ze remont nicasilu byłby zadaniem duzo tańszym niz wstawianie tuleji zeliwnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by mogło sie wydawać elektrolicza nie jest taką prostą reakcją, Trzeba miec odpowiednie składniki chemiczne, wanny w których będzie to zanurzone,trzeba znać odpowiednia temperature, w której elektroliza będzie zachodziąła prawidołowo, natężenie prądu , stężenia kwasów i wiele innych wiec wydaje mi sie że tulejowanie jest tańsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno problemem jest nie samo położenie nikasilu, ale właściwe przygotowanie podłoża - alu jest porowate i tam, gdzie są dziury powstają dołki w powierzchni nałożonego nikasilu. Drugim problemem jest właściwa obróbka po nałożeniu. Pieruństwo twarde jest.

Szczegółów niestety, jak większośc z nas, nie znam :icon_rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak przygotowanie takie powierzchni to polerowanie tego albo poprostu obróbka na szlifierce do otworów(bajka ma to co 2 zakład), chciazbym miał to ręcnzie honować to i tak bym wychonował jesli zabieg okaze sie tak tani jak myśle:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...