Skocz do zawartości

JA JUZ NIE MOGE Z TYM OLEJEM!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nalewam oleju w mojej virago 750 pod górna kreske. Pojezdze trochę, zostawiam motocykl na noc na stopce centralnej. Patrze w okienko, a oleju dużo za dużo. Zlewam nadmiar go górnej kreski. Pojeżdzę trochę, a oleju wtedy po odstaniu kilku godzin mniej więcej w połowie okienka :D :P I tak w kółko. Naleje to po nocy jest za dużo. Zleje to jest go za mało...

 

O CO TU CHODZI?! ILE POWINNO BYC OLEJU ?!

Edytowane przez dark_rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to postaw motocykl na kołach (nie na centrali ani na kosie) i nalej do połowy okienka na zimnym odstanym silniku.

 

I skontroluj po jakimś czasie w tych samych warunkach czy coś się zmieniło.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w połowie okienka będzie ok :D

podejrzewam, że jak nalewasz do górnej kreski, to gęsty olej nie ścieknie w całości od razu - ścieka stopniowo i stąd po odstaniu masz za wysoki poziom

moto ma określoną tolerancję, zostaw w połowie pomiędzy górną i dolną kreską i tylko sprawdzaj co jakiś czas, czy nie ubywa/ przybywa

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też wersja najgorsza, puszcza ci paliwo, do cylindrów jak stoi, i przecieka do oleju, ale to jóż smętna sprawa, albo jeśli masz tam chłodnice oleju, to może z niej wolno spływać

A jak masz zadużo to odmą wydmucha, i dlatego lepiej do połowy okienka, lać, jak nie spadnie poniżej dolnej krechy to zostaw w spokoju

Edytowane przez devilwizard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w połowie okienka będzie ok :icon_exclaim:

podejrzewam, że jak nalewasz do górnej kreski, to gęsty olej nie ścieknie w całości od razu - ścieka stopniowo i stąd po odstaniu masz za wysoki poziom

moto ma określoną tolerancję, zostaw w połowie pomiędzy górną i dolną kreską i tylko sprawdzaj co jakiś czas, czy nie ubywa/ przybywa

jsz

 

 

No niby tak, ale ile on może ściekać? Przez 2 godz po odlaniu nadmiaru do górnej kreski, przejechaniu paru km i odstawieniu moto jest go tylko do połowy okienka... Olej to Motul 15W50 zmieniony 100km. temu, więc jest raczej rzadki...

 

 

Jest też wersja najgorsza, puszcza ci paliwo, do cylindrów jak stoi, i przecieka do oleju, ale to jóż smętna sprawa, albo jeśli masz tam chłodnice oleju, to może z niej wolno spływać

 

Też to wziąłem pod uwage, tym bardziej, że jakiś czas temu miałem problem z kranikiem... Odłącze króćce i sprawdze czy się benzyna nie sączy...

Edytowane przez dark_rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wariantem z kranikiem przemawia jeszcze jedna sprawa- jeśli paliwo ci spływa do silnika to przed jazdą wydaje ci się że oleju jest dużo . pojeździsz troche - dostanie temperatury i paliwo jako że jest bardzo "lotne" wyparuje i na okienku pokazuje stan mniejszy niz po jeździe

Oczywiście jeśli to o to chodzi to po usunięciu usterki było by bardzo dobrze :biggrin: wymienic olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie...

 

Może ja po prostu robie coś nie tak z tym cholernym kranikiem? :banghead:

 

Chodzi mi konkretnie o sposób ustawiania.

 

Kranik ma "skrzydełko" z jednej strony cieńsze, z drugiej grubsze. Pytanie- która strona wskazuje aktualne ustawienie? Cieńsza, czy grubsza?

 

Sprawa zasadnicza, gdyż do dołu jest "ON" do góry "PRI", a wiec nastawiając na ON węższą stroną, może okazać się, że jest ciągle PRI i benzyna sobie leci przez gaźniki do cylindrów, a potem do paliwa!! :icon_mrgreen: :icon_razz:

Edytowane przez dark_rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zrobieniu kilku kilometrów masz olej do połowy okienka bo rozprowadza się po silniku, w głowicy itp.

kiedy ostygnie i spłynie na dół silnika jest go w okienku za dużo.

wg. nie przejmuj się, zalej na zimnym silniku tak od połowy do górnej kreski i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej sprawdza sie wg zalecen na przyklad suzuki w ten sposob (wyczytalem w serwisowce) :

na rozgrzanym silniku, wylaczasz zaplon.stawiasz go zeby byl prosto i czekasz minute i sprawdzasz stan oleju w okienku.I to jest prawidlowy odczyt.tyle napisali w serwisowce. Na zimnym sie nie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Castrola wyrzuca mi że powineneś zalać 3.1Litra zresztą dla innych zainteresowanych wrzucę linka do strony http://www.castrol.com/castrol/castrolhome...categoryId=3175

 

SZUKAćIE OPCJI DOBIERZ OLEJ DO SWOJEGO SAMOCHODU a później zaznaczacie opcję motocykle.Wszytko podane jak na dłoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa zasadnicza, gdyż do dołu jest "ON" do góry "PRI", a wiec nastawiając na ON węższą stroną, może okazać się, że jest ciągle PRI i benzyna sobie leci przez gaźniki do cylindrów, a potem do paliwa!!

Ta cieńsza strona wskazuje ustawienie, najlepiej wyjmij przewód i ustaw cienkim na on i jak nie cieklnie znaczy że jest OK, a jak ustawisz na PRI i będzie lecieć znaczy że jest NIEHALO...

Jakoś tak, ale mój kumpel ma bandita i ta sama historia, dopiero po 3 wymianie oleju zajażył, ale ma teraz inny zgryz urwał śrubę i opadło całe mocowanie od miski olejowej przy kanałach olejowych ehehehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nikt nie wpadł na pomysl rozszerzalnosci cieczy (oleju) pod wpływem temperatury? A tak jest, ze na ciepło jest go wiecej.

 

Pawel

 

 

Witka

 

tak mi się zawsze wydawało, że w ciepłym (gorącym) silniku wskazuje więcej. Pytanie tylko, czy sprawdzać na gorącym czy na zimnym ??? Bo różnica wychodzi dość znaczna.

 

 

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche offtop ale do Virago powinien chyba być 10w40 a nie taki jaki podałeś. Ja zawsze lałem do połowy okna, powinno wystarczyć no chyba że żre Ci olej, poziom sprawdzaj jak motor stoi na kolach a nie na podstawce centralnej a do silnika wchodzi coś około 3 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...