Skocz do zawartości

Rdza w baku POMOCY !


loluch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Udać się na auto-złom

2. Wziąć od gościa starą hartowaną szybę boczną od malucha (albo ze cztery, i tak nie mają co z nimi robić)

3. Włożyć to do papierowego, grubego worka (50l)

4. Potłuc

5. Wsypać do baku

„Szkiełkować” do skutku z dodatkiem nafty (dopóki nie pozbędziesz się całej korozji problem będzie powracał)

6. Dokładnie wypłukać benzyną (kilka płukań)

7. Niczym nie maluj

8. Tankuj do pełna, od czasu do czasu „zabełtaj”

9. No i oczywiście filtr paliwa!

Motocykl prawdopodobnie długo stał bez paliwa no i zardzewiał.

Albo……………… od razu kup inny bak.

Pozdrawiam

 

Żadnego wsypywania szkła. Nigdy nie wypłuczesz wszystkiego. Zostaje piasek szklany w narożnikach, a jak dostanie się to ustrojstwo do gaźnika to już mogiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego wsypywania szkła. Nigdy nie wypłuczesz wszystkiego. Zostaje piasek szklany w narożnikach, a jak dostanie się to ustrojstwo do gaźnika to już mogiła.

 

Nie chcąc nikogo namawiać do takiej metody informuję tylko, że uratowałem w ten sposób bak w jednym oldmotorowerze i od tego casu zapomniałem o problemie, a od cąstek stałych w paliwie są takie małe filterki :notworthy: . Ja nie znam lepszej metody.

Pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

witam

Z racji posiadania innego moto moja mzeta 251 stala sobie spokojnie w garazu i teraz naszedl mnie pomysl na sprzedaz, no i kurcze po odkreceniu korka wlewu paliwa zauwazylem duzo rdzy w srodku, czy macie moze jakies pomysly jak ja usunac? wiem ze w rozwiazaniu problemu pomoglby nowy bak no ale moze daloby sie cos jeszcze zrobic z tym??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe kawałeczki szkła mogą zostać w środku, proponuję 0,5kg śrubek i podkładek, zalać 0,5L nafty i trząchać, miąchać przez kilka h. Tutaj możesz się wykazać inwencją twórczą, bo rękami machać to przechlapane. Jak wyżej, betoniarka czy inne urządzenia wstrząsowe jak najbardziej się nadają. Ja osadziłem zbiornik sztywno na rurce PCV (przebiegała między komorami) i koniec rurki osadziłem na zaciągu ręcznego w przyczepie 2-osiowej, który był równolegle do ziemi. Usiadłem se na stołku na przeciw i machałem zbiornikiem ruchami okrężnymi i osiowymi przez 2-3H :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe, to ja juz zamiast trzasac ten zbirnik rekowa, to wolabym wziac sie za robote, rozcinasz zbiornik od dolu, bierzesz szczote i trzesz potem zabiezpieczasz od srodka, zaspawujesz zbiornik, szlifujesz , szpachlujesz, malujesz, polerka i masz zbiornik jak nowy;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe, to ja juz zamiast trzasac ten zbirnik rekowa, to wolabym wziac sie za robote, rozcinasz zbiornik od dolu, bierzesz szczote i trzesz potem zabiezpieczasz od srodka, zaspawujesz zbiornik, szlifujesz , szpachlujesz, malujesz, polerka i masz zbiornik jak nowy;p

Ales wymyslil..:crossy:

powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewniam cie ze metoda opisana przeze mnie wyzej da lepsze efekty niz twoja.. Spawales kiedys zbiornik paliwa? to sprobuj, powodzenia.

Podpowiem ci ze raczej ciezko bedzie uzyskac jakis zensowny profil dzieki naprezeniom termicznym podczas spawania cieniutkiej blachy tloczonej w takim ksztalcie.. ze nie wspomne o szczelnosci i o kilogramach kitu zeby to wszystko ukryc.. Widac ze masz teorie bardziej opanowana niz praktyke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, idiotyczna dyskusja. proponuję odpowiadać z sensem albo spać do piwa :/

 

w temacie: śrubki i nafta o ile pamiętam stare posty Piotra to jest zalecana metoda, + malowanie odpowiednią farbą od środka

kwestia spawania baku była w innym wątku, ale też poruszana - chętnych odsyłam do wyszukiwarki

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Panowie za ciekawe pomysly, baku rozcinac to raczej nie bede, slyszlem o tym szkle, srubkach i nafcie, ale tez slyszalem cos o piasku dokladnie zwirze no i machanie kilkugodzinne , i tak pomyslalem sobie za kupie zgrzewke browarow zaprosze paru kumpli i bedziemy machac ;P ciekawe co z tego wyjdzie :) , wynik zamieszcze po akcji

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...