Skocz do zawartości

SUZUKI GSR 600 wady - zalety


Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie Lobo szuka sprzeta do dluzszych wyjazdow z pasazerka, tylko zapomnial spytac czy w gsr jest stelaz na kufry i mozliwosc zamontowania spacerowek i podgrzewanych manetek z fredzlami(niesmialy jest chlopak :) ). osiagi to sprawa drugorzedna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasażerce współczuję, można się wściec na tylnim siedzeniu, GSR jest okropnie niewygodny, siedzi się dużo wyżej niż kierowca i jest mało miejsca i twardo w zadek. Jedyny plus to podgrzewanie od spodu od wydechów. Choć może ja się wściekałam, że ktoś prowadzi mój sprzęt :icon_razz: Bo dla mnie motocykl jest pojazdem jednoosobowym.

Pozdrawiam,

Joaśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z JoasiąDH, moto super na miasto - na trasę też, tylko bagaż trzeba na bak lub tylne siodło (ja tak robię i jest OK. Do małego skrętu kiery już się przyzwyczaiłem. Mam niecałe 170cm i ledwo sięgam stopami do ziemi :D ale na razie nie myślę w ogóle o innym sprzęcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do GSR to na tyle na ile nim latałem (testowo) to silnik, skrzynia, ergonomia super. Radość z jazdy też. Wygląd-mi sie podoba. Natomiast te ramy...chyba rzeczywiście jest jakiś problem. Może sama z siebie Ci nie pęknie ale już po dzwonie istnieje taka możliwość. A z tego co wiem chyba takie cuda nie zdarzają się w innych modelach. Ale też GSR-a biorę pod uwagę...Pewnie gdyby nie rama to bym brał... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

mam parę sprzętów w tym i gsxr 600 k6 i powiem Tobie , że rama mi nie pękła :flesje: , natomiast

 

motorek ogólnie jest fajny tylko trochę słabowity , jeśli już ma być suzi to polecam 750 gsxr , też nim w tym

 

roku śmigałem i byłem zadowolony bardzo fajne i płynne oddawanie mocy i lekutki , świetnie przekłada się

 

w winklach . oczywiście do litra im trochę brakuje ale dla początkujących idealne sprzęty , choć jeśli

 

miałbym wybierać najostrzejszą 600 to Yamaha R6 od roku 2006 , kręci do 18000 obr. i świetnie się ją prowadzi .

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam parę sprzętów w tym i gsxr 600 k6 i powiem Tobie , że rama mi nie pękła (...)

 

czy napewno piszesz o tym samym (chodziło mi o GSR600, poza tym zrobiłem od czerwca już ponad 10000 i też mi rama nie pękła i jestem zajebiście zadowolony :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na wadę konstrukcyjną. Pęknięcie przebiega przez śruby, a dokładniej otwory w główce ramy, które:

- zmniejszają przekrój,

- działają jak karb, czyli powodują lokalne spiętrzenie naprężeń w materiale (efekt rysy na szkle, niby nic wielkiego, a szyba w tym miejscu pęka od razu).

 

Taki karb nie ujawnia się natychmiast, ale dopiero po jakimś czasie, czyli na skutek zmęczenia materiału. Materiał pracuje ileś tam cykli, następnie się uplastycznia i pojawia się małe pęknięcie na skutek zmęczenia (osłabienia) materiału, które się powiększa, a na koniec dochodzi do rozerwania na całym przekroju.. :rolleyes:

 

Jeżeli po roku eksploatacji pojawiają się takie historie, to co dopiero będzie w innych za kilka lat ;) I ciekawe jest to pęknięcie w dwóch miejscach - jednak dzwon?

 

Może to być odosobniony przypadek, wadliwa seria, np. z powodu zbyt mocnego/słabego dokręcenia śrub, złej obróbki odlewu, ale takie rzeczy powinno się uwzględniać na etapie projektowania i testów. Nie jestem uprzedzony, i proszę nie strzelać, ale coś ostatnio Zuzie zaliczają kolejne wpadki z ramami.

 

Można to diagnozować, ale co dzień/tydzień jeździć na badania chyba nie jest tym, czego szukasz.

 

Pozdrawiam

 

Tomek

Edytowane przez tom.rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...