Skocz do zawartości

Spalanie Yamahy XJ600 Diversion


Rekomendowane odpowiedzi

Lime, zalales 12l do pustego baku, czy do rezerwy, czy jakos inaczej? Jak to liczysz? Z tego co pamietam zawsze pisales o takim niskim spalaniu, wrecz nieprawdopodobnie niskim.. Z tym ze tak na oko to moga niezle przeklamania wyjsc - moze rezerwe masz mniejsza niz myslisz, ponoc sa roznice! Sprawdzales kiedys od pelnego baku do pelnego? :biggrin: nie szukam dziury w calym tylko ciekawy jestem :biggrin:

Zawsze po przelaczeniu na rezerwe przejezdzam jeszcze 50-60 km zanim zatankuje, zeby pomiar byl w miare wiarygodny. Benzyny zawsze w baku jeszcze troche jest, moze z pol litra, ale przy kazdym tankowaniu jest mniej wiecej tyle samo, tak ze moge to jakos sensownie policzyc.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora watku: Jak widzisz rozbieznosci sa dosc duze wiec duzo zalezy od tego na jaki egzeplarz trafisz i jak wyregulowany. Od siebie moge dodac ze u mnie spalanie troche spadlo po zalozeniu nowego filtra powietrza. Rowniez stan krocow jak i tych gum laczacych airbox z gaznikami ma wplyw na spalanie. (jak sa popekane szywne lub zle nasadzone to moto ciagnie lewe powietrze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora watku: Jak widzisz rozbieznosci sa dosc duze wiec duzo zalezy od tego na jaki egzeplarz trafisz i jak wyregulowany. Od siebie moge dodac ze u mnie spalanie troche spadlo po zalozeniu nowego filtra powietrza. Rowniez stan krocow jak i tych gum laczacych airbox z gaznikami ma wplyw na spalanie. (jak sa popekane szywne lub zle nasadzone to moto ciagnie lewe powietrze).

 

 

... dokładnie jak u przedmówcy ... moja przed regulacją poniżej 6,5 nie chciała zejść a zdarzyło się i 8 łyknąć ... zmieniłem filtry, sparciałe króćce i dałem do regulacji zaworów i gaźników i teraz potrafi poniżej 5l zejść ...

Edytowane przez kriss.g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierzcie lub nie ale po wszelkich regulacjach wymianie napedu oleju świec i filtra jadąc z torunia do warszawy po przejechaniu 200 km spalanie wyszło 3,92 l/100 km przy jeżdzie 100-110 (w miare równo około 5500 obrótów/ min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy byłaem ja posiadaczem xj w wersji N

spalanie podobne jak u marekbull

 

i nigdy mi nie przekroczyło 6 litrów... fakt faktem też nigdy nie piłowałem, żeby za każdym razem wskazóweczka na czerwone pole wskakiwała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedzi. obawialem sie troszke o spalanie bo jednak 6-7 litrów (jak tu i ówdzie piszą) to nie jest mało.

 

W sumie po zakupie motocykla na bank będę robił wszelkie regulacje i wymiany części i płynów eksploatacyjnych, także mam nadzieję, że wszystko zagra ładnie.

 

Pozdrawiam serdecznie :biggrin: :icon_evil: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierzcie lub nie ale po wszelkich regulacjach wymianie napedu oleju świec i filtra jadąc z torunia do warszawy po przejechaniu 200 km spalanie wyszło 3,92 l/100 km przy jeżdzie 100-110 (w miare równo około 5500 obrótów/ min

Jadac rowno w granicach 100km/h spokojnie mozna zejsc w okolice 4 litrow. Tylko ...po co? To nie rajd o kropelke (hehehe pamieta ktos jeszcze??) Dla mnie moto to glownie hobby i przyjemnosc z jazdy i nie ma wiekszego znaczenia czy spali 4 czy 6. Jak ktos chce byc super oszczedny powinien pomyslec o sqterku :icon_evil: .Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...