Skocz do zawartości

DZIS PYTANIE-DZIS ODPOWIEDZ


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jest forum motocyklistow a nie laikow.. Takie pytania to zadawaj na jakims forum komputerowcow czy cos. Jezeli ktos nie majacy bladego pojecia o mechanice, czesciach maszyn i przyrzadach pomiarowych zabiera sie za restauracje radzieckiego boksera (czy jakiegokolwiek innego motocykla) liczac wylacznie na pomoc na forum z kazda pierdolka, to nic dobrego z tego nie wyjdzie. Przede wszystkim dla motocykla.

Pozdrawiam i na poczatek radze "liznac" nieco teorii (jest takie cos jak ksiazki), na pewno ci sie przyda a nam oszczedzisz calej masy lamerskich pytan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz dopiero przygode z radziecka mysla techniczna.. Nie raz jeszcze sie zdziwisz, nie zawsze to co jest w "ichniej" instrukcji jest prawda, oraz nie zawsze to co znajdziesz w motocyklu przywiezionym ze wschodu jest oryginalne i takie jak powinno byc. Ale to tylko taka mala dygresja, zycze cierpliwosci i dystansu do motocykla oraz do tego co tu (nie raz) uslyszysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wild-sovietboxer.yoyo.pl/index_pliki/Page3361.htm

 

przyda ci sie.

 

Goska

 

interesuje cie lozysko typ 6207 na wal do silnika dolnozaworowego (K-750) Dniepr Mt-12 to jedyny dolniak pod ta nazwa.

Edytowane przez wild

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wild, 6207 jezeli juz;)

Bez urazy ale te symbole ktore masz na stronie nie sa zgodne z Polskimi Normami (ani innymi wspolczesnymi), wypadaloby to poprawic

Jezeli juz wchodzisz w takie szczegoly na stronce to katalog lozysk w raczki i heja naprawiac bledy ;)

Edytowane przez cyborg78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomne ze ruskie robili w/g normy DIN jesli sie nie myle a my polacy mamy PN a w europie jest juz ogólnoswiatowa norma, nie wiem jaka, wiec nie ma dziwne ze ruskich łozysk nie ma w katalogach polskich czy japońskich i na odwrót mimo ze maja takie same wymiary:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze w polskich odpowiednikach jest "6" na poczatku - to bylo swiadome posuniecie. mniej jednak wymiary sie nie zmieniaja. ;)

 

poprawie, gdy bede miec dostep do serwera.

 

Goska

 

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, cos ci sie pomylilo Granat, norma DIN to norma niemiecka (Deutsches Institut fur Normung) a ruscy mieli swoja norme Gost..

A co do 6 na poczatku Wild to oczywiscie wystepuje ale tylko w lozyskach kulkowych, dla innych typow lozysk zarezerwowane sa juz ine cyferki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japońskie - Koyo, rozmiar 75 x 25 O 6. Majster w sklepie zmierzył i zważył oryginał i dał coś takiego właśnie. Zerkam właśnie w instrukcję do MT12 i tam nie ma takiego wymiaru łożyska...

Rozmiar to rozumie ale od kiedy lozyska kupuje sie biorac pod uwage wage lozyska? MOze to jakas nowa teoria?

 

Jak już liznę nieco teorii i dowiem się dlaczego w oryginalnej instrukcji nie jest opisane łożysko, które wyjąłem z silnika i dokupiłem nowe na jego wzór to koniecznie dam Tobie znać...

Pewnie jet napisane o tym lozysku w intrukcji tylko skad mozez wiedziec jak nie masz suwmiarki albo nie umiesz "czytac" jezyka technicznego. Albo po prostu brakuje Ci jednej strony ;)

 

Wild, 6207 jezeli juz;)

Bez urazy ale te symbole ktore masz na stronie nie sa zgodne z Polskimi Normami (ani innymi wspolczesnymi), wypadaloby to poprawic

Jezeli juz wchodzisz w takie szczegoly na stronce to katalog lozysk w raczki i heja naprawiac bledy ;)

Jak napisali te lozyska nie byly produkowane wedlug polskich norm. Wystarczy siegnac po jakis stary poradnik slusarza albo mechanika i sa w nich tabelki zamiennikow i rozmiarow lozysk od wchodniego brata i narmalno europejskich ;)

 

 

Chciałem jeździć solówką, ale otrzymałem mglistą informację, że muszę dokupić inny dyfer, inny wahacz i kilka drobiazgów... Możecie mi nieco rozjaśnić sytuację? Z czym wiąże się odłączenie zaprzęgu i jazda solówą?

Jak chcesz koniecznie jezdzic solowka to mam propozycje dla Ciebie wymianic sie dyframi i wahaczami. Dam Ci dyfer solowki w zamian na napedowca.

Edytowane przez Storm007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro swiat sie nie konczy, zapytaj handlarzy (chociazby Skwarki albo Kokota), a podkladki mozesz zlecic zakladowi slusarskiemu do dorobienia

Podobno zdazany do tego ze czego nie ma w internecie to znaczy ze to w ogole nie istnieje ;)

Kolega jest ze Szczecina to ma tez pod nosem Oldtimer Garage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro swiat sie nie konczy, zapytaj handlarzy (chociazby Skwarki albo Kokota), a podkladki mozesz zlecic zakladowi slusarskiemu do dorobienia

Chcesz zeby zapłacił tyle co za cały motocykl?

Mareczkuktóryśtamset -pokaz o które podkładeczki chodzi, o które przesuwki, to może jakiś dobry wujek z forum zobaczy czy naprawdę tego potrzebujesz, skąd to wziąć lub sam znajdzie ci w swojej rupieciarni.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...