Skocz do zawartości

DZIS PYTANIE-DZIS ODPOWIEDZ


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

W emce rok produkcji masz (chyba) wybity na silniku (ale też niewiadomo czy nie zostal zmieniony) raczej musisz patrzeć na różne części i szukać w jakiś mediach kiedy zostaly one zmieniane, modyfikowane, itp

 

Ja na kaśce daty miałem nabite, m.in na prądnicy, ręcznym przyśpieszaczu zapłonu, automacie stopu, gaźnikach, odbłyśniku reflektora, liczniku i pewnie na jeszcze innych gadżetach których sobie teraz przypomnieć nie moge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostane gdzies sprezyny do przodu do K750?? Po rozebraniu 1 lagi sprezyna sklada sie z 4 kawalkow :buttrock: ...polamana ;/ Pamietam cos byla kiedys rozmowa o sprezynach ale nie moge tego odszukac. Moze wie ktos lub sam ma do odsprzedania?

Pozdrawiam pioter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki. Już wiem z czym mam do czynienia.

ale zdajesz sobie sprawe ze to jest mozliwe kiedy masz cały i orginalny motór, a nie składak? albo remontowany w pobliskim kołchozie? bo wtedy mozesz miec kilka róznych roczników maszyny, generalnie na ramie to nawet numerów nie ma(fabrycznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zdajesz sobie sprawe ze to jest mozliwe kiedy masz cały i orginalny motór, a nie składak? albo remontowany w pobliskim kołchozie? bo wtedy mozesz miec kilka róznych roczników maszyny, generalnie na ramie to nawet numerów nie ma(fabrycznie)

 

Oczywiście zdaje sobie sprawe. 100 % nie jestem pewny czy jest to jedne super komplet. Jej historia jest po prostu nie znana. Ale wszystkie blachy miały jeszcze fabryczny kolor ukrytu po 5-ma warstwami innej farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zdaje sobie sprawe. 100 % nie jestem pewny czy jest to jedne super komplet. Jej historia jest po prostu nie znana. Ale wszystkie blachy miały jeszcze fabryczny kolor ukrytu po 5-ma warstwami innej farby.

Raczej przyjął bym ze na pewno nie jest to komplet oryginalny. Sorry - takie były czasy . Jak skrzynia była do naprawy to zanosiło się jedną i od razu dawali kolejną ewentualnie nabijając numery ze starej . Nikt się wtedy nie pie****ił z takimi rzeczami .

Jeszcze tak w ramach ciekawostki a propo numerów nasi przyjaciele ze wschodu znudzeni parę lat temu nabijaniem gwiazdek na częściach kaczek zaopatrzyli się w nowe numeratory ze znaczkiem BMW w kółku. Wygląda podobnie oprócz tego ze w oryginale to był nadlew^^ . Stosują na częściach do emki ale jak się rozpędzą to pewnie na dnieprach też zobaczymy xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

..dzisiaj przytargalam do domu swoja lampe z kaski (wczesniej mialam ze starego dniepra tzn na 4 wejscia kontrolek) bo chcialam ja zlozyc w koncu :icon_eek:

 

co sie okazalo.. owe kontrolki z tam tej lampy sa za duze o jakis 1mm, tak ze w polowie sie blokuja. heh niby nic takiego a robi problem. :banghead:

 

btw- czy sie nie myle przy tej wypowedzi? jak tak to poprosze o sprostowanie.

 

Goska

Edytowane przez wild

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jest tzw. tranzystor wzmacniający iskre, poprzez niego obniża przepływ prądu przez przerywacz, napięcie postojowe jest znikome, styki się nie przepalają, przerwe na świecy trza ustawić na 1mm, a iskra jakby konia zabiło. Sprawdza się i warto inwestować, od razu zmienia sie charakterystyka pracy, gdyż ruskie moto zapłony mają średniej jakości. Montujesz to pomiędzy cewkę i przerywacza. Od razu możesz wywalić kondensator, gdyż będzie nieużyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie coś mam zamontowane w moim Dnieperku, przerwa na świecy pomiędzy elektrodami 1mm, iskra ma kolor jasno niebieski i grubość ok 1mm, jak zdejmę jedną fajkę ze świecy i na przykład trzymam manetkę gazu to zostaje porażony, taka jest tego moc.

 

 

Ale mam takie pytanie, wie może ktoś gdzie można dostać taką przejściówki żeby można było zamontować gaźniki od Jawy TS350 do ruskiego swoucza to znaczy do Dnieperka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...