Skocz do zawartości

DZIS PYTANIE-DZIS ODPOWIEDZ


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wyjaśniona (a kupę nerwów mnie to kosztowało). Jak zawsze w takich przypadkach - zawiniła "drobnostka". Po ponownym rozkręceniu prądnicy sprawdzaliśmy wszystko po kolei. Wirnik w porządku, szczotki grają, stojan niby też. No właśnie - niby. Okazało się, że wewnątrz prądnicy kabel od wzbudzenia jest naderwany, przez co wydawało się, że stojan jest sprawny - a po zmontowaniu wszystkiego do kupy wzbudzenie nie działało.

Na szczęście już działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie da zrobic.Ja wymieniłem obudowę lampy , pierwotnie była ta ochydna blacha z ostatnich wersji urala z wystajacym do gory licznikiem i stacyjką mocowaną z boku na dwa wkręty . Ile razy jechałem na moto to myslałem że sie porzygam .Ja nabyłem obudowę od starego urala. Otwory ( byly 3) zaspawałem i wytrasowałem 2 nowe - do stacyjki urala Trzeba było tez nieco rozpiłowac otwor w kloszu na stacyjkę . Jesli chcesz użyc orginalnej osłony stacyjki(co osobiscie polecam bo fajnie wyglada ) i nie chcesz żeby ta nowa stacyjka wystawała jak paluch z obudowy to daj dłuższe sruby między obudowę lampy a stacyjke (wewnatrz ) i daj 2 tulejki dystansowe lub nawkładaj podkładek na sruby. U mnie osłona spełnia swoją role , stacyjka się trzyma bez luzow i wygląda z zewnątrz jak w orginale. Tylko uważnie przymierz przed pilowaniem zeby ci stacyjka nie wyszla w odblysnik lampy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po prawdzie dopiero rozkleiłem oczy . Ale ze o co chodzi? Bo jeśli o to że tzw filtry "grzybek" mają wyjście na bok, to było zrobione dla dnieprów które odmę mają w innym miejscu . A odma przykro mi Gacku nie pomogę Ci ale ma coś koło tego co powiedziała Wild. Ja mam starsze wersje i tam jest jeszcze troszkę inaczej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Wild tylko, że ja jeszcze dobrze nie pokręciłem przy motorze, żeby zaczynać już co ulepszać. W Junakach ludzie przerabieją odme wstawiając różne patenty, ja jeźdze na oryg. i nie narzekam. Narazie i w emie bedzie tak jak w oryginale. A na oko to wiesz :icon_twisted: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie patenty żeby ze skrzyni biegów nie ciekło,

 

ale bez takich że nie lać oleju do skrzyni,

 

w miejscy wałka zdawczego (tam gdzie jest simering) i

 

tam gdzie jest popychacz sprzęgła, gdzie jest niby uszczelniający

 

oring.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie patenty żeby ze skrzyni biegów nie ciekło,

 

ale bez takich że nie lać oleju do skrzyni,

 

w miejscy wałka zdawczego (tam gdzie jest simering) i

 

tam gdzie jest popychacz sprzęgła, gdzie jest niby uszczelniający

 

oring.

No a co możesz zrobić? Załóż markowe uszczelniacze . W nowszych typach skrzyń biegów dniepra oring jest w obudowie a nie na niby bieżni popychacza. Nie wiem co tam masz ale powierzchnie aluminiowe często są wypracowane. Możesz się posiłkować krytym łożyskiem albo dodatkowym oringiem (najlepiej też lepszego producenta . cena 22 gr). Osadzenie widełek krzyżaka przy skrzyni biegów miewa luz i szybko załatwia zwłaszcza ruskie symery .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscu wałka zdawczego - wymienić simmering

 

w miejscu popychacza - i tu może być problem. Bo jeżeli obudowa jest wytarta od oringu i zrobił się rowek to wymiana oringu niewiele da, ewentualnie można spróbować dorobić wikszy oring. Najlepiej rozwiercić obudowę i wcisnąć tam dorobioną tulejkę (z brązu?)

 

miłego kombinowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Ile mniej więcej może kosztowąć tulejownie cylindra do emy. W jakich granicach??

 

ps. a na temat rurki odmy dziekuje za wyczerpujace info, juz wiem na OKO 13 cm :cool:

W Poznaniu ceny 150 do 200 za cylinder, choć trafiłem tez na gościa który krzyknął 350 za cylinder :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...