Skocz do zawartości

kupilibyście kask przez internet????


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też już kupuję przez internet obawy mi już minęły.

Kupiłem kask na allegro Nolan N 41 Classic plus, Paczuszka przyszła na pudełku to co miało być ,na kasku też jak byk naklejka classic plus, a wyściłka kasku nie wyjmowana - jednym słowem Genesis.

Telefon do sprzedawcy co jest grane,pan poprosił o zdjęcia na dowód,sprawdził resztę kasków w sklepie i okazało się ,że italiańcy dali d..y,i cała partia była feralna.Kask odesłałem, pan sprzedawca odesłał pieniążki wraz z kosztami przesyłek i obiecał jak przyjdzie nowa partia juz właściwych kasków to mi da znać i zakończymy tranzakcję.Narazie jestem bez kasku,czekam juz ponad miesiąc a nie ma odpowiedzi,ale cena była bardzo kusząca 520 pln.

Co do rozmiarun to najlepiej sprawdzić wcześniej gdzieś w innym w sklepie,potem ma się pewnośc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Quba po prostu miales szczescie. Ismiele sie powiedziec, ze nawet jezeli helm bedzie pasowal wymiarowo to nie musi lezec na glowie idealnie, bo kazda firma ma inny model glowy a jak wiadomo kazda glowa inny ksztalt czaszki + wysciolke na poliki itd.

 

Odradzam Ci kupowania w ciemno, lepiej wydac troche wiecej ale miec mozliwosc go przymiezyc. oszczedzisz sobie stres i nerwy + kase.

 

:icon_evil:

 

Właśnie, kask jest jak buty. Rozmiar pasuje ale nie jest za wygodnie np. Andrzej ma rację. Mnie podoba się Airoh Jet55, ale mimo właściwego rozmiaru, nie czuje się za dobrze w nim.

Co innego, że kask sie ułoży. Ja kupiłem swój, był wygodny, ale po kilku przjażdżkach w upale, jak się głowa spociła to to się ułożył.

 

właśnie zamówiłem ten kask z lika... i rekawiczki, jak dostane to powiem co i jak...

 

a teraz najśmieszniejsze... mam już spodnie, kurtkę, niebawem rekawiczki i kask... buty sobie dobiore osobiscie... ale nie mam MOTOCYKLA!!! jest ktoś kto już tak kiedyś zrobił...? ja chyba zaczynam wszystko od końca....

 

:icon_eek:

 

Ja miałem kask na 2 lata przed zakupem moto, trafiła się okazja i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

Co do ciuchow to zanim kupilem moto - mial byc Drag Star 1100 kupilem mieciutkie i drogie sznorowane spodnie, dwie dluzsze kortki skorzane i Helm. Potem okazalo sie, ze crusery mi nie leza i wydatek DM 1100,- okazal sie zbedny.

 

:icon_evil:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem kask na wyprzedazy przez allegro, romiar niby mial byc ok, ale nieco byl za ciasny ... wymienilem kask bez problemow w kilka dni. Jestem bardzo zadowolony z zakupu tym bardziej iz zaoszczedzilem ponad 300 pln ! dziekuje przeplacac w sklepach i to konkretnie przeplacac .... a buty tez przez neta rozmiar jak ulal :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok temu zastanawiałem się nad kupnem kasku Simpsona model Outlaw, znalazłem takowy na amerykanskim e-bayu, wszystko niby OK ale po wizycie na bazarze i przymiarce 6 innych sztuk o jednakowym rozmiarze L, okazało się, że tylko w 2-óch czuje się komfortowo oraz pole widzenia jest duże, jeden z nich był w podobnym stylu co Simpson, także długo się nie zastanawiałem i kupiłem StreetFightera, z którego jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja nie kupowałbym kasku przez internet bez uprzedniego przymierzenia innego egzemplarza. Może trochę dlatego, że w zeszłym roku miałem bardzo długo problem z dobraniem dla siebie dobrego modelu. Obwód głowy to nie wszystko, ważny jest również kształt czaszki, u mnie w większości przymierzanych kasków cisnęło w czterech punktach. A już rozmiary typu S/L/XL to ogólnie loteria - każdy producent ma swoje standardy.

Są kaski lżejsze i cięższe, z różnymi wyściółkami, z szybą dłuższą lub krótszą (mówię tu o kaskach bez szczęki).

Lepiej przymierz kask, zanim go kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecalem ze napisze jak dostane kask wiec pisze.

Przywiezli kask po 4 tugodniach czekania

Kask pasowal na mnie idealnie.

Niestety nie spodobal mi się (Caberg Justissimo GT) mimo ze technicznie byl super.

Juz go sprzedalem na Allegro

Teraz czekam na następny tez zamowiony z netu (Schuberth J1)

 

Pozdr

ASh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja także kupiłem kask przez neta, znałem rozmiarówkę nolana wcześniej (wiedziałem że bedzie mi pasował M)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie ma problemu z kupnem kasu jeśli się wcześniej taki przymierzało i dokładnie wiadomo jaki rozmiar a kupuje sie tylko przez net dlatego że jest taniej. Jeśli kupujemy tylko po rozmiarówce to może to być niemiłym zaskoczeniem jak kask będzie niewygodny. Przymierzałem sporo kasków i pomimo identycznej rozmiarówki wielkościami były różne niektóre była za ciasne a inne za luzne, a jeszcze cześć miała tak wyprofilowany środek kasku że mnie upijał w niektórych miejscach a w innych miał słabe trzymanie głowy.

Ogólnie trudno kupować kask bez wcześniejszej przymiarki może na się udać ze trafimy na kask idealny dla nas lub może być inaczej. Ja napewno nie kupie kasku przez internet którego wcześniej nie przymierze bo po przymiarce kilku kasków juz wiem jakie są kolosalne rożnice nawet miedzy tymi samymi rozmiarami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniecznie przymierz... koniecznie.

Czasami zdarza się (a może często), że rozmiarówka tego samego producenta w różnych kaskach różnie leży. Przymierz, bo nawet jak go wbijesz na głowę, po 100 km będziesz wył z bólu, a kask trafi na allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc duzych sklepow internetowych gwarantuje wymiane towaru na inny, jesli po mimo tabeli rozmiarow cos by nie pasowalo. W jednym sklepie przeczytalem nawet ze koszt drugiej wysylki pokrywa sklep. Jedyne koszta to koszt pierwszej wysylki do nas oraz wysylki do sklepu przy wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniecznie przymierz... koniecznie.

Czasami zdarza się (a może często), że rozmiarówka tego samego producenta w różnych kaskach różnie leży. Przymierz, bo nawet jak go wbijesz na głowę, po 100 km będziesz wył z bólu, a kask trafi na allegro...

 

 

tja przymierz, niewygnieciony kask w sklepie na pewno pozwoli ocenić, czy za 1000km będzie dobrze leżał...

mój kask gdy był nowy tak ściskał mi policzki, że jeździłem z niedomkniętą szczęką :icon_question: po czasie wszystko się ułożyło, a przypuszczam, że gdybym nie zamawiał go w necie na podstawie rozmiarówki tylko przymierzył w sklepie to pewnie szukałbym czegoś innego :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...