Skocz do zawartości

kupilibyście kask przez internet????


Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem sobie już spodnie i kurtkę... a było to tak:

znalazłem na allegro fajny kombinezon na motor, skóra, nie zniszczona, podane dokładne wymiary i opis. Tanio mi sie wydawało bo za 400 zł dostalem komplet. Facet podał dokładne wymiary wszystkiego, rekawa, mankietów, nogawek z zewtąrz wewnątrz, pasa itd. Wziałem wiec swoją kurtkę w której chodze i w której czuje sie dobrze i zacząlem mierzyć... wg tych wymiarów pasowało jak ulał na mnie... i tak było. Mam tą kurtkę i te spodnie i wszystko na mnie pasuje...

no i idąc tym tropem chciałbym kupić kask. Jest pełno sklepów które podaja wymiary kasków, jakieś M, L, XXL, podobno mierzy sie obwód głowy nad brwiami ale jak to jest to ne wiem. podobnie jeest z rekawicami i butami. Wiem ze lepiej jest kupic wszystko w sklepie i przymierzyc ale nie chce mi sie jeździć po świecie i przymierzać

 

no i moje pytanie czy ktoś już tak kupił, jesli tak to gdzie...? pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Quba po prostu miales szczescie. Ismiele sie powiedziec, ze nawet jezeli helm bedzie pasowal wymiarowo to nie musi lezec na glowie idealnie, bo kazda firma ma inny model glowy a jak wiadomo kazda glowa inny ksztalt czaszki + wysciolke na poliki itd.

 

Odradzam Ci kupowania w ciemno, lepiej wydac troche wiecej ale miec mozliwosc go przymiezyc. oszczedzisz sobie stres i nerwy + kase.

 

:)

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedź się do sklepu gdzie masz dany kask, przymierz go i będziesz wiedział czy Ci pasuje. Jeśli tak to zamawiasz przez neta. Też są strony gdzie są podane tabele rozmiarowe przypisane dla danej marki.

Pozdrawiam Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ja ostatnio kupiłem dwa kaski Caberga. Wcześniej przymierzałem w sklepach różne inne i uwzględniając obwód głowy określiłem swój rozmiar. W necie natknąłem się na ofertę wyprzedaży likwidowanego sklepu (ale nie lipną, tylko rzeczywistą, bo pozbywali się także wyposażenia). Kaski określano, jako nowe choć nieco porysowane. Po odebraniu przesyłki okazało się, że informacja mijała się z prawdą, jeśli chodzi o te porysowania. Sprzedawca nadto uczciwie podszedł do tematu, bo rysy były niemal niewidoczne, a towar pachniał świeżością. Jestem z tego zakupu bardzo zadowolony, ponieważ zapłaciłem za nowe kaski 1/3 ich rynkowej wartości. Ale ten zakup nie musi oznaczać reguły...

Kupuję przez Internet od kilku lat i do tej pory zostałem nacięty tylko raz. Nawiasem mówiąc sprzedawca z tej transakcji już siedzi po wydanym liście gończym i dwuletnich poszukiwaniach przez policję. Myli się bardzo, kto chce traktować net, jako źródło szybkich i nieuczciwych zysków. Ryzyko jest wszędzie - w jednym miejscu większe, w innym mniejsze. Nie sposób go uniknąć i trzeba je uwzględniać za każdym razem.

Mój sposób na kupowanie jest prosty. Staram się wcześniej poznać cechy towaru, jaki zamierzam kupić, znam swoje rozmiary, wielkości moich rzeczy. Jeśli zauważę coś interesującego np. przymierzam podobną lub identyczną rzecz w normalnym sklepie. Proszę sprzedającego w necie o dodatkowe, szczegółowe opisy lub wyjaśnienia. To nie kosztuje wiele, a oszczędza nerwy. Zauważcie, że oferta internetowa jest niezwykle szeroka, jeśli chodzi o ilość, asortyment i rozmiarówkę. Nie ma innego tak dobrze zaopatrzonego magazynu! Tylko idiota nie skorzystałby z niej, a przede wszystkim, gdy jest jakaś szczególna potrzeba. No, ale nie będę pisał o banałach. Nieco inaczej trzeba podchodzić do zakupów mniejszej wartości, a jeszcze inaczej do artykułów drogich. Zresztą prawo określa reguły nabywania rzeczy przez internet, a w wątpliwych sytuacjach zawsze można dogadać się ze sprzedającym.

Podsumowując - ja przez internet kupuję. Kaski też kupiłem... :P

Edytowane przez wojtaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Qóba mam Lazera LZ6, kupiłem go w sierpniu przez internet. Rozmiar dobrałem według skali i na początku faktycznie były problemy, ale wszystko się dopasowało po paru dniach jazdy. Teraz nie mogę narzekać na jego dopasowanie do łba. Poza tym kupiłem też przez net kurtkę (taniocha, tylko wygląda jak motocyklowa :-)) i rozmiar się zgadza - zresztą jest przecież spory zakres regulacji (w pasie i bicepsie). Jedyne, co mi się w niej nie podoba (ale w zwykłych kurtkach jesiennych i zimowych mam to samo) - na prawej ręce rzep do zaciskania na nadgarstku jest wszystko idealnie, a na lewej tak, że muszę go zapinać na 1-centrymetrowym odcinku rzepa. I przez to trudno go dopasować do rękawiczki, co powoduje czasem przewiewy (zwłaszcza jak się spieszę przy zakladaniu).

No właśnie, rękawiczki. Te też kupiłem przez internet, w dodatku w środku zimy (najtańsza skóra, jaką znalazłem :-)). Były dwa rozmiary i wybrałem ten, który miał pasować, a potem okazało się, że są troszeczkę za ciasne. Jakby tego było mało, mam tak niewymiarowe paluchy, że w rękawiczce na palcu wskazującym i małym zostawało trochę luzu, a serdeczny i środkowy o mało nie rozrywał końca paliczka. Żeby je rozchodzić, nosiłem je po 5-10 minut dziennie przez 2 miesiące (nawet pisałem w nich na klawiaturze :-)) i tera pasują jak ulał. Nic mi już w nich nie przeszkadza, choć bałem się, że bądą mnie bolały wszystkie kosteczki.

 

Mój kask i rękawice (nie mam jeszcze fotek kurtki, ale to bardzo popualrny krój; niestety, teraz tej aukcji nie mogę znaleźć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zamówiłem ten kask z lika... i rekawiczki, jak dostane to powiem co i jak...

 

a teraz najśmieszniejsze... mam już spodnie, kurtkę, niebawem rekawiczki i kask... buty sobie dobiore osobiscie... ale nie mam MOTOCYKLA!!! jest ktoś kto już tak kiedyś zrobił...? ja chyba zaczynam wszystko od końca....

 

:icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie mam MOTOCYKLA!!! jest ktoś kto już tak kiedyś zrobił...? ja chyba zaczynam wszystko od końca....

 

:cool:

hehe, witam w klubie :icon_eek: Co prawda czasami używam ciuchy bo kumpel na tyle dobry, że pożycza moto :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowiłem kask w sklepie internetowym w Holandii. Powinien jutro przyjsc. Jak przyjdzie i troche go poużywam to Ci powiem czy trafiłem.

 

Pozdr

ASh

 

 

ASH! odblokuj to gg!

 

:icon_mrgreen: dasz mi strone tego sklepu w holandi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz najśmieszniejsze... mam już spodnie, kurtkę, niebawem rekawiczki i kask... buty sobie dobiore osobiscie... ale nie mam MOTOCYKLA!!! jest ktoś kto już tak kiedyś zrobił...? ja chyba zaczynam wszystko od końca....

 

:)

Też tak miałem 10 lat temu. Bardzo zdrowe podejście. Jakbyś kupił najpierw moto, to patrzyłbyś jak stoi w garażu i się męczył, a tak to jak kupisz od razu śmiganko :icon_mrgreen:

A kask kupowałem nawet tej zimy przez internet. Zawsze pasują na mnie L-ki i jeszcze nie zdarzyło się inaczej.

Edytowane przez Dymsha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...