Skocz do zawartości

jak poprawnie zmieniac biegi


szeryf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

piotrek 2345 ty je**na palo ,moto nie dostalem od starego tylko pracowalem na niego ciezko za granica ,po drugie zdziwilbys sie jak sobie radze mistrzu.po prostu nie przeceniam swoich mozliwosci -ty je*any cw*lu.przepraszam innych ze to czytaja ale nie moge jak jakis maly gnoj sie wymadrza po trzecie -tomek dzisiaj zrobilem ze 100km i powoli wdrazalem w zycie twoje wskazowki-roznica jest diametralna na plus

 

Ty też nie jesteś w dresiarni;

200 w mieście to duże przecenianie swoich możliwości, zwłaszcza gdy nie umiesz zmieniać biegów.

 

PS. Panuj nad sobą, inaczej długo tu nie zabawisz.

Edytowane przez marcpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos biegi zmieniac umiem i to nie pierwszy moj sezon na sportowym motocyklu ,ja mowie o wyzszym stopniu wtajemniczenia ktory mozna zobaczyc u zawodnikow na torze wyscigowym a nie podczas normalnej jazdy,zeby byla jasnosc 200w miescie to nie miedzy samochodami tylko np w niedzielny poranek gdzie droga pusta ,nowa i to tylko na kilkuset metrach gdzie jest to w miare bezpieczne.wiec 16to latkowie zamknac japy i wracac na swoje motorowery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie do znawców - dlaczego w motocyklach skrzynia nie jest zsynchornizowana.

 

Z powodu oszczednosci na wadze i kosztach.

Zreszta nie ma takiej potrzeby, skrzynia na sprzeglach klowych przy wlasciwej operacji gazem chodzi jak

po masle.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos biegi zmieniac umiem i to nie pierwszy moj sezon na sportowym motocyklu ,ja mowie o wyzszym stopniu wtajemniczenia ktory mozna zobaczyc u zawodnikow na torze wyscigowym a nie podczas normalnej jazdy,zeby byla jasnosc 200w miescie to nie miedzy samochodami tylko np w niedzielny poranek gdzie droga pusta ,nowa i to tylko na kilkuset metrach gdzie jest to w miare bezpieczne.wiec 16to latkowie zamknac japy i wracac na swoje motorowery

 

1. Interpunkcja i ortografia! :bigrazz: Nie zrozumiałeś tego, co napisał pawelmoto2?

 

2. Przeczytaj regulamin tego forum. Złamałeś już pare pkt.

 

3. Poprawna zmiana biegów nie jest wyższym stopniem wtajemniczenia.

 

4.

wiec 16to latkowie zamknac japy i wracac na swoje motorowery

 

:clap:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez marcpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-ty je*any cw*lu.

 

Uważaj na słowa, bo dwóch już zastrzelono w Wołominie za "cwela", a dwóch następnych ma pełne problem + 200 policjantów robotę. Tutaj na szczęście ostrzezenie tylko, tak samo punkt dla piotrka23ileśtam za wymądrzanie sie nie na temat i bezsensowne uwagi.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-ty je*any cw*lu.

 

Uważaj na słowa, bo dwóch już zastrzelono w Wołominie za "cwela", a dwóch następnych ma problem + 200 policjantów robotę. Ktoś sie poczuł urażony jak widać. Ode mnie ostrzezenie tylko, zabijac mi sie nie chce, tak samo punkt dla Piotrka23ileśtam za zbęde filozofowanie i brak ** w bluzgach.

 

Pozdrawiam

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, same bluzgi, większość postów nie na temat, czy tak powinno to wszystko wyglądać?

Zamiast sobie pomagać i udzielać konstruktywnych porad coraz częściej niektórzy z nas nabijają sobie posty głupimi przytykami i pouczeniami. Od zwracania uwagi tym, którzy łamią regulamin są moderatorzy a my skupmy się na merytorycznej stronie tego forum. Dzięki temu będzie ono mniej zaśmiecone i o wiele przyjaźniejsze.

Pozdrawiam :notworthy:

Edytowane przez patryk.cbr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zrobić następująco:

- temat do oczyszczalni, bo przeważyło odejście od tematu,

- zainteresowanym proponuję znaleźć, przekopać, ewentualnie odkopać moje wypociny o przegazówce,

- w razie wątpliwości, proszę pisać do mnie na PW.

 

Pozdrawiam wszystkich i życzę dobrej pogody do ćwiczeń.

Kto nie ćwiczy, nie będzie umiał.

 

Najspokojniejszy Instruktor We Wsi :)

Edytowane przez Tomek Kulik

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a ja mam jeszcze pytanko. Mianowicie dzis jechalem jako plecaczek i :bigrazz: :banghead: :banghead: :biggrin: . Jako ze robie kurs na kat. A, mam na B to nie lubie szarpania, moto jak i bryczka staram sie nie szarpac, aczkolwiek zmiana na kolejny bieg nie trwa min. Dzis moj "szofer" jak dla mnie ostro puszczal sprzeglo, ostro dawal gazu, szybko przyspieszal(logika :D). Tylko ze przy zmianie biegow bujalo mnie jak na mozu, trzymalem sie mocno, pochylony nad kierowca, to dwa razy z dynki dostal(lekko).

no to ja do Niego: ostrozniej ze sprzeglem

a On: tak ma byc.

Tak wiec czy taka zmiana biegow to specyfika sportowych moto, czy na sporcie mozna zmieniac biegi bez "uzywania amortyzatorow"?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plecaczek = jakas fajna laska

pasazer lub co najwyzej plecak to chyba bardziej pasuje do faceta ? No chyba ze ten, tego ... :bigrazz:

 

Tylko ze przy zmianie biegow bujalo mnie jak na mozu, trzymalem sie mocno, pochylony nad kierowca, to dwa razy z dynki dostal(lekko).

 

A moze to ty jako pasazer nie umiales sie zachowac ?

Byc moze kierowca nie dbal o Ciebie.

Oczywiscie ze mozna i bez szarpania na lajcie jezdzic na motocyklu - kwestia wprawy, ale duzo zalezy tez od charakterystyki silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, nie ma to jak pomoc na forum :banghead: .

Nie wiem w czym wy macie problem :D . Na kursach takich rzeczy przecież nie uczą, w ogóle niczego tam nie uczą, cud że w ogóle ludzie zdają te egzaminy jakoś :banghead:

 

 

Ja chodzę na taki kurs, gdzie uczą takich rzeczy. :biggrin:

A poz tym po iluś godzinach na forum doczytałem się, o co chodzi i wiedziałem czego będę się uczył.

Proponuję więcej czytać a mniej pisać.

Mi też to coraz lepiej wychodzi. :bigrazz:

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...