Skocz do zawartości

Odpalanie motocykla po zimie


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

szczotka druciana jak najbardziej - jedyny w miarę pewny i szybki sposób (czasem jak nie miałem szczotki to nożem czyściłem :icon_mrgreen: )

nie wiem po co jedziecie szczotą po izolacji nie dziwie się że potem świeca do wyrzucenia

jeszcze odnośnie zapychania i zaciągania -dlaczego niby nie można?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po 8 miechach tylko naladowalem akumulator, swiec nie ruszalem paliwo w gaźnikach stare 8 miesięczne i odpalił bez problemu dodam że jest to Kawasaki GPX 750R z 1988r na rozregulowanym gaźniku i zaworach, co sie niedlugo zmieni. a i jak odpalałem to lekko zatkałem tłumik ręką i pulsacyjnie popuszczałem taką mam metode :icon_mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wykrecasz swiece i wypalasz z nich resztki benzyna na maszynce gazowej, dodatakowo mozesz je oczyscic miekka szczotka drucianą.

2. Wkrecasz je na miejsce, wiadomo ...

3. Po tygodniu postoju ten punkt nie dotyczy, ale np. po 2 miesiącach spuszczasz stare paliwo z gazników i napełniasz je nowym. Znam przypadki nie odpalenia motocykla własnie przez stare zlezałe paliwo. Dlatego tez przed zimą powinno sie je spuszczac z gazników i napełniac je tuz przed uruchomieniem maszyny.

4. Ładujesz akumulator o ile jest on sprawny. Sam fakt ze kreci rozrusznikiem to jeszcze nic. Musi byc on naprawde dobrze naładowany bys miał nie tylko szybkie obracanie wałem, ale tez bardzo mocną iskrę.

5. Sssanie, starter, silnik chodzi ....

6. Nie odpalamy motocykla na pych, za samochodem itp.

 

Rpocedura jak najbardziej ok - ale raczej w moto ktorym cus dolega, sa stare itp - tak mi sie wydaje

 

Moja GSXR:

1 - postawic prosto

2 - podpiac pod rozruch coby prad byl konkretny

3 - pokrecic z 30 sekund, minutke zeby oliwke wszedzie zassalo,

4 - zaplon, ssanie - jeszcze sie nie zdarzylo zeby nie zapalila...

5 - po pierwszych kilkudziesieciu km oleje, filterki, ewentualnie regulacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z pojawiającymi sie co roku problemami, niejako wychodzę przed szereg ...

 

Motocykl stał, podchodzicie, ssanie, starter i .... nic.

W taki sposób, w zime mozna zalac nawet nowe swiece i nie ma potrzeby ich wymiany, chyba ze naprawde mają dość, ale jest to niezależne od takiego przypadku.

 

Procedura i to sprawdzona:

 

6. Nie odpalamy motocykla na pych, za samochodem itp.

 

Pozdrawiam, Paweł

 

Tak w kwestii technicznej - dlaczego? jakie sa wady/zalety odpalania na pych w takim wypadku? Po prostu mieszkam na górce i pierwsze odpalenie (nie pozimie, ale po 2 zimnych dniach) na ogół mam z górki.

 

Dzięki.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no... odpalilem swoja maszyne...

wczoraj poszedlem do garazu... z naladowanym aku... wlasciwie nie chcialem czekac az paliwo splynie do gaznikow wiec krecilem krecilem... az wyladowalem i klapa z odpalenia... nawet nie zagadal...

zostawilem kranik na on... i przyszedlem dzisiaj... i wiecie co... odpalil na "dotyk"... ale sie ucieszylem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TL po 6 miesiącach w wilgotnym zimnym garażu po założeniu naładowanego akumulatora odpalił jakbym go tam postawił wczoraj... Honda cbr600f2 wymagała już pohełtania trochę rozrusznikiem, ale też w końcu odpaliła... jeszcze tylko złożyć wszystko o kupy i tylko nawijać kilometry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł -dlaczego nie chcesz zaspokoić naszej ciekawości??

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie rozeszło sie - Czemu nie na pych?? jak ktoś ma kopke to troche boli, zreszta szkoda piłować.

 

POpieram i podnosze kwestię jeszce raz - dlaczego nie na pych?

 

Dzięęęęęki.....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że sie tak zapytam głupio...jak wyglada opalanie świec?? pozdr. :banghead:

 

 

Majara tak wyglada opalanie swiec http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...6e2e9712b2.html pozdrawiam!! :icon_exclaim:

Edytowane przez nissan556
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...