Skocz do zawartości

Żarówki Philips


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś pracowałem w Philku. Kupiłem ze zniżką Blue Vision do 4oo. Obie padły po niecałym roku. Nie polecam. Lepiej kupić zwykłe Philips lub Osram a resztę $$ wydać na inne przyjemności.

 

Aha.. Do światła ksenonów nie można ich porównać. Poprostu dają białe światło.

Edytowane przez tomba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No właśnie, dopiero teraz się tym zainteresowałem mocniej i zewsząd słyszę, że te wszystkie żarówki o podwyższonej jasności wystarczają właśnie na ok. rok. W cholere się to nie opłaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Kwestia oplacalnosci to rzecz wzgledna w tym przypadku, gdyz silniejsze swiatlo zwieksza poziom bezpieczenstwa. To ze zarowka za 50zl przejdzie po roku, a zwykla za 20zl starczy na 3 lata ma wiec dla mnie poboczne znaczenie... Wole jezdzic przez rok za 50zl widzac wiecej, niz 3 lata za 20zl zastanawiajac sie w co zaraz sie wladuje.

 

Na zwyklej zarowce w TDM raz w nocy o malo nie rozwalilem sie o STARA, ktory stal zaparkowany na dlugiej prostej czesciowo na chodniku. Nie widzialem go praktycznie do ostatniego momentu. Kilometr zas dalej o malo nie wpierdzielilem sie do rowu, gdy raptownie wyremontowany odcinek drogi przeszedl w niewyremontowany, wezszy o 2-3 metry :biggrin:. "Wpadlem" z predkoscia 70km/h na biala linie oddzielajaca row od drogi. Zauwazylem, ze jade na te linie jakies 10-20 metrow wczesniej. Nie zdazylem sie przestraszyc.

 

Po tych dwoch akcjach stwierdzilem, ze cos jest nie tego :lalag:.

 

Kupilem zarowke VisionPlus i problemy sie niemal skonczyly. Swiatla w TDM 4TX sa po prostu slabe, a ta zarowka Philipsa podniosla ich sprawnosc do zadowalajacego poziomu. Jezdzila ze mna w Czarnogorze i w Anglii i dalej swieci. Jakies 10tys.km i z 8 miesiecy.

Ja uwazam ze warto.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dopiero teraz się tym zainteresowałem mocniej i zewsząd słyszę, że te wszystkie żarówki o podwyższonej jasności wystarczają właśnie na ok. rok. W cholere się to nie opłaca...

Jednym się opłaca innym nie. Jeśli ktos jeździ trochę w nocy, ale nie na tyle dużo żeby montować ksenony, a ich w aucie nie posiada, to te żarówki są jakąś alternatywą. Szczególnie, że jak jest widno, można używać lamp do jazdy dziennej, które dużo nie kosztują. Oszczędzając przy tym "wzmocnione" światła mijania.

Jeśli chodzi o 2oo szosowe, ja bym się nie zastanawiał i od razu montował. Pzdr

Edytowane przez Yosarian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, w motocyklu, Vision Plusy wytrzymały dwa lata i ok. 30000 - potem sprzedałem sprzęt. Może jestem wyjątkiem od reguły. Poza tym 2 szt. Vision Plusów na Allegro można kupić za ok. 45-50 zł z przesyłką, a różnica w świetle jest spora - nawet jakby miały padać co roku, to chyba jednak warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgodzę się ze Zbychem. Zależy po co chce się wymienić. Ponieważ rocznie robię autem około 40 tys. km, z czego dużo w nocy, dobra widoczność jest podstawą. Wcześniej miałem takie w Octavi, a teraz mam w 407-ce (fakt, na normalnych żarówkach światła Peugeota to totalna porażka...!). Starczają średnio na 6 m-cy ale uważam, że mój komfort psychiczny jest dużo cenniejszy. :D

 

A różnica w oświetleniu jest naprawdę wyraźna - może nie 50 ale na pewno koło 25-30 % a to daje ładnych kilka metrów! Dodatkowo zupełnie inaczej (na +) oświetlonych metrów...

 

Faktem jest, że ni ma to porównania do prawdziwych ksenonów, ale... jak się nie ma ksenonowych świateł, to się robi co się może :D

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w aucie mam Philips power2night GT150 i moim zdaniem są chyba najlepsze...

 

Ja ma takową w swoim motocyklu. Jak narazie mam ją dopiero 6 miesięcy i jeszcze działa.

Swiatło jest zdecydowanie bardzie jasne i zarówno kąt oświetlenia jaki zasięgu światła jest większy.

Początkowo chciałem kupić te BlueVisiony Philpsa ale po wykonaniu zwiadu większośc polecała Philips Power2night GT150 (blueVision daje delikatny efekt ksenon ale ponoć mocowo jest słabszy)

W każdym razie nawet jak starczą na pół roku na bezpieczeństwie i własnym komforcie się nie oszczędza.

Pozdr. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 9000km mam Philipsy +50% (pardonemła nie wiem jak się nazywają...). Wszystko OK, ale bardzo możliwe, że zawieszenie enduraka zwiększa żywotność włókien, które teoretycznie powinny się szybciej wypalić. Sama żarówka nie daje 50% dalszej widoczności, a emituje 50% więcej światła widzialnego, które jest zbliżone do bieli. No i moim zdaniem robią to nieźle, biorąc pod uwagę, ze żadna żarówka nie emituje światła "białego". Dwie okrągłe lampy zaopatrzone w tego typu żarówki dają radę, i jazda w nocy to CZYSTA przyjemność. Widoczność za dnia również jest o wiele lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mozna kupić H4 12V 35/35W najlepiej o podwyższonej jasności? Allegro niema. Bo wszystkie te żarówki o podwyższonej jasności to są 55W lub więcej, a ja wolałbym kupić taką żarówką, która jest zalecana do mnie do suzi. miałem 55/55W ale niedoładowywał akumulatora. Chyba, żebym założył 55W na krótkie i 35 na długie, bo ja mam 2 reflektory (od AF1).

Co o tym myślicie?

 

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata temu kupilem komplet visionplus 50% Philipsa. Zalozylem jedna do Cebuli.W tym czasie zrobilem zdrowo ponad 30.000 km, a druga nadal lezy nie zalozona! Motocykl sprzedalem a zarowka nadal swieci :rolleyes: Wiec jakos krotsza zywotnosc tych zarowek to dla mnie jakas abstrakcja! Niedawno zalozylem takie same do samochodu-ciekawe ile wytrzymaja...

Co do samej jakosci oswietlenia, to jest zdecydowanie jasniejsze swiatlo. Az strach pomyslec co bedzie po zalozeniu do fazera i odpaleniu dwoch zarowek naraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...