Skocz do zawartości

Filtr stozkowy czy zwykly???


Buberczasty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nic nie powodujesz zjawisko falowe cały czas zachodzi!

 

Sprubuje troche naświetlic sprawe... Przymijmy ze masz klasyczny silnik 2t sterowany calkowicie tlokiem(w mebranowym ukłądzie to zjawisko jest mocniejsze ale ma wiele faz), tłok otwiera okno ssace i zasysa powietrze po osiagnieciu maxymalnego ciśnienia hydrodynamicznego tłok zaczyna opadać i zamykac okno, czasteczki jednak dalej posiadaj energie kinetyczna i uderzaja w w płaszcz tloka, odbijaja sie tworza zageszczenie zageszczenie przesuwa sie w strone gaźnika, droga jaka musi przebyc to dlugosc krucca sacego + długosc gaźnika poczym tłok znowu otwiera okno ssace i zageszczenie dizała jak tłok gdyż ma mniejsza przenikalnosc niz rozrzedzone powietrze. Puszka ma chronic dolot przed nieoczekiwanymi nawiewami powietrza lub wysysaniem, dlatego długosc krucca ssacego ma duze znaczenie.

 

 

Przepraszam za moja pisownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli już jesteśmy przy stożkowych

Mam filtr stożkowy i gdy go założę to przy prędkości około 35km/h skuter sie dławi.

Według mnie dostaje więcej powietrza i potrzebuje więcej paliwa. (tak wszyscy sądzą)

Lecz gdy się ustawi na gaźniku mniejszą ilość paliwa to wtedy zaczyna go dławić dopiero przy jakiś 40km/h

Czy większa dysza coś zmieni ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym ustawiasz ta mniejsza ilosc paliwa ?

Wracajac na chwile do puszek filtrow powietrza to ich pojemnosc jest dostosowana do gaznika, obie czesci wspolpracuja ze soba w celu uzyskania jak najwiekszej mocy w najszerszym zakresie obrotow.

Ci ktorzy uwazaja ze po zdjeciu puszki i zalozeniu stozka maja wiecej mocy powinni sie udac na hamownie i sprawdzic czy ich odczucia sa prawdziwe.

To samo z oswiadczeniami ze np zmiana filtra na stozkowy podwyzsza moc MAX o 2.5%.

Zeby sprawdzic co sie naprawde dzieje trzeba by obejrzec wykres mocy z hamowni porownany do takiego wykresu z zastosowaniem fabrycznego filtra.

Wtedy moze sie okazac ze rzeczywiscie moc max wzrosla o te 2% ale dol i moc w zakresie srednich obrotow jest teraz nizsza niz z fabrycznym filtrem.

Czyli reasumujac wydajemy stowke na stozek i placimy wiecej za paliwo po to aby uzyskac kilka % wzrostu mocy max, ktora wykorzystujemy od czasu do czasu.

Brzmi to dla mnie jak znane powiedzenie o stryjku co to zamienil siekierke na kijek :crossy:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stożek na deszcze zasysa wodę i motor na wysokich obrotach zaczyna przerywać... ja w moim ogarze kiedy jest niepewna pogoda to wymieniam filtr na zwykły bo już parę razy z biedą dojechałem do domu jak padać zaczeło.

 

Krzysnik363: większa dysz powinna pomóc, ponieważ przy założeniu stożka motor dostaje więcej powietrza a co z tym idzie potrzebuje więcej paliwa...

Edytowane przez radzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem stożka, gdy kupowałem od poprzedniego właściciela (oczywiście mówię o hondzie ns-1). Cyba miał poprzednik problem z wyregulowaniem motocykla przy tym filtrze, bo zakleił część jego powierzchni w celu ograniczenia dopływu powietrza :)

 

Przy pierwszej okazji zmieniłem na zwykły, oryginalny filtr piankowy, wyregulowałem gaźnik i operację taką każdemu polecam. Nie odczułem spadku dynamiki, za to nieznacznie zmniejszyła się paliwożerność maszyny.

 

A i moje zaufanie do filtracji przez nasączoną olejem gąbkę zamiast wynalazku w postaci stożka też chyba nie jest bez znaczenia :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem filtr stożkowy u siebie w simku do momentu kiedy pierwszy raz od czasu jego złożenia czyściłem gaźnik.tyle nałapał tego gó*na że zrezygnowałem.jakoś specjalnie na osiągi nie wpływał.na początku fajny dźwięk silnika ale jak sie jechało dłużej to po prostu było wkurzające.wróciłem do oryginału i też jest dobrze:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...