Skocz do zawartości

Filtr stozkowy czy zwykly???


Buberczasty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam mały dylemat zmieniac filtr powietrza na stozkowy czy zostawic zwykly???

Jesli juz zmienie na stozek bedzie to wymagalo jakiejs regulacji gaznika???

Aha no i jeszcze jedno czy wiele więcej będzie palił???

No i ogólnie wszystkie pkusy i munsy stozka :]

aaaa no i motor to honda NS1

Z GÓRY DZIEKI ZA ODPOWIEDZI! :)

Edytowane przez Buberczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kumpel miał stożkowy i tak naprawde to to jest hu*a warte!!miał tylko dziwny dźwięk.palił podobnie jak na standardzie.chyba częściej sie bedzie zasyfiał gaźnik od brudu;-/jak już byś miał ten stożkowy to mógłbyś zwiększyć dawke paliwa ale wtedy bedzie więcej palił.to zależy o ile zwiększysz.będzie ciut lepiej sie wkręcal na obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli załozysz jakis markowy filtr anie taki za 30zł to piwinno być nawet lepiej moto bedzie sie szybciej wkrecało na obroty jednak po zmianie na taki filt trzeba zwiekszyc dawke paliwa. My z MAGNETO wsadzilismy moj filtr metrakit do jedo ns1 i motor zaczol znacznie lepiej chodzi duzo lepiej wkręcał sie na obroty i i motor uzyskał ciekawy dżwiek. Jesli masz zamiar kupić stozkowy filtr to musisz wydać ok 100zl na jakis lepszy wtedy poprawią ci sie osiagi bez straty na czystosci zasysanego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taką książkę o tuningu i opisanych modysikacjach na przykładzie samochodów wyścigowych w klasach chyba do 900cm3 i tam są dokładne dane na temat stożka i efektów. Najlepszy stożek markowy daje ok 2.5%mocy więcej, czyli nie wiele. Większość ludzi zakłądając stożek odczzuwają wzrost mocy, dlatego ze ich stare filtry były brudne i zamuały moto. Stożek daje fajny dźwięk, ale okropnie niepraktyczny, nie polecam.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, zakladajac damiana20_13 filtr metrakitu moja nska troche lepiej chodzila. oczywiscie wymagalo to dalszej regulacji gaznika, na co po prostu nie mielismy wtedy czasu.

teraz uwaga; nakrecony dosc poteznym dzwiekiem mojej nski na filtrze damiana, sam zrobilem taki sam o niemalze identycznych wymiarach. dorwalem cienkoziarnista gabke o grubosci jednego cm tak jak damiano ma, poskladalem, zalozylem i... kicha:D

 

nie wiem do dzis do jest przyczyna tego, ze filtry z pozoru identyczne, a jednak sie roznily... widocznie material...

 

stozka mozesz zalozyc to nie pozalujesz dzwieku- staje sie bardziej potezny jak w jakims wiekszym sporo motocyklu. buczenie na niskich i na wysokich. tylko trzeba sie pobawic zregulacja bo ma za duzo powietrza.... i gasnie.

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos wyjasnic na jakiej zasadzie po zalozeniu filtra stozkowego do 2t zaczyna on chodzic jak 4t?? Bo ja tutaj czegos nie rozumiem... Wg mnie jedyna rzecza co moze byc dodatkowo slychac to swist zaciaganego powietrza <lol> POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za rady naprawde mi pomogliscie!! :notworthy:

tylko jeszcze jedno pytanie duzo wiecej pali?? moja pali ok. 4,5-5 litrow to o ile wiecej wzrosnie spalanie??

Aha no i gdzie moge kupic taki dobry filterek chodzi mi tu o metrakit K&N lub inne znane i renomowane firmy bardzo pomocne byly by tu jakies adresy internetowe lub numery telefonów do dilerów takich filterkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos wyjasnic na jakiej zasadzie po zalozeniu filtra stozkowego do 2t zaczyna on chodzic jak 4t?? Bo ja tutaj czegos nie rozumiem... Wg mnie jedyna rzecza co moze byc dodatkowo slychac to swist zaciaganego powietrza <lol> POZDRO

 

 

tak, o to wlasnie chodzi. po zalozeniu stozka i wjechaniu na podworko do siebie w kamienicy, wszedlem do domu. tata spytal kto ze mna przytjechal tym razem bo slyszal jakis spory silnik... a to bylo jedynie moje 80ccm. ani ja teraz, ani on wtedy nie ironizowal. mowie calkiem powaznie. nie wiem jak jest w innych moto tego typu, ale ns1, PRZYNAJMNIEJ moja, nie wiem jak innych ma naprawde dziwny dzwiek jak na 2T. zreszta damiano potwierdzi i kazdy kto slyszal moj egzemplarz:)

 

pzdr:)

Edytowane przez magneto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...