Skocz do zawartości

Mały wypadek-a konsekwencje?


Kuniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko w kwesti formalnej-Oc działa zawsze niezależnie czy kierowca ma prawo jazdy czy nie .

No niby działa ale tylko na korzyść poszkodowanego gdyż:

 

Art. 43. Zakładowi ubezpieczeń przysługuje prawo dochodzenia od kierującego

pojazdem mechanicznym zwrotu wypłaconego z tytułu ubezpieczenia OC

posiadaczy pojazdów mechanicznych odszkodowania, jeżeli kierujący:

1) wyrządził szkodę umyślnie lub w stanie po użyciu alkoholu albo pod wpływem

środków odurzających, substancji psychotropowych lub środków zastępczych w

rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii;

2) wszedł w posiadanie pojazdu wskutek popełnienia przestępstwa;

3) nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym,

z wyjątkiem przypadków, gdy chodziło o ratowanie życia ludzkiego lub mienia

albo o pościg za osobą podjęty bezpośrednio po popełnieniu przez nią

przestępstwa;

4) zbiegł z miejsca zdarzenia.

 

cyt. OWU OC PZU

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd jednoznacznie wiadomo że była wina Opla?

Czy "podporządkowana" była z prawej czy z lewej strony? Czy to były drogi publiczne czy jakieś miedze na prywatnych polach?

 

Jeżeli wina Opla jest bezdyskusyjna to można zaryzykować i nie robić nic. Gość raczej nie pójdzie na Policję.

 

bo pewnie PZU szybciej dochodzi roszczeń niż wypłaca.

Wczytaj się w brzmienie przepisu który zacytował Jurjuszi.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w ogóle został spisany jakiś dokument ze zdarzenia, jakaś notatka? Bo jeśli nie i wszystko było załatwiane na tzw. gębę, to wydaje mi się, że właściciel Opla nic nie może zrobić.

 

ano niestety może. szczególnie, jeśli będzie się mu to opłacało - z wyżej zamieszczonych informacji wynika, że byli świadkowie, więc w razie czego będzie można ścigać sprawcę z ich zeznań

a obowiązku wzywania policji o ile mnie pamięć nie myli nie ma, więc...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... z wyżej zamieszczonych informacji wynika, że byli świadkowie, ...

Z wypowiedzi zakładającego wątek zrozumiałem, że na miejsce zdarzenia przyszli rodzice chłopaczka. O świadkach nie znalazłem niczego (chyba że niedokładnie przejrzałem wypowiedzi).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi zakładającego wątek zrozumiałem, że na miejsce zdarzenia przyszli rodzice chłopaczka. O świadkach nie znalazłem niczego (chyba że niedokładnie przejrzałem wypowiedzi).

 

hmm... a od kiedy to rodzina nie może składać zeznań w sprawie..? chyba, że dla odmiany ja czegoś nie jestem świadomy w tym zakresie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... a od kiedy to rodzina nie może składać zeznań w sprawie..? chyba, że dla odmiany ja czegoś nie jestem świadomy w tym zakresie

jsz

Chodziło mi o rodzinę chłopaczka bez prawka, a nie właściciela Opla - wg mnie na miejsce zdarzenia przyszli rodzice jadącego motorem. No chyba że chodzi Ci o to, że oni będą zezdanawać przeciwko włąsnemu synowi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuniu, chłopaszek nie jest pełnoletni, nie ma prawka i siada na maszynę, na którą nie powinien. Gdybym ja spotkał takiego gówniarza to albo by bulił niezłą kasę albo sprawa sądowa dla jego rodziców, właściciela motocykla za to, że niezabezpieczył go przed wzięciem przez jakiegoś chłystka i niewykluczone, że dla niego samego (od ilu to można już odpowiadać jako dorosły? 14 lat?). Można by tu jeszcze pojechać po paru osobach z kilku ładnych paragrafów.

 

To, że wina tutaj kierowcy opla niczego nie przesądza wiesz?, skąd ten chłopaszek wie np., że trzeba używać świateł? - może kierowca opla nie zauważył bo ich nie miał włączonych, albo miał ale drogowe co go oślepiło???, jakie on ma pojęcie o jeździe na motocyklu? jeśli on myśli, że jest to takie proste to sory, ale prostą to on ma nitkę w głowie, która łączy uszy aby trzymały się głowy. Hehe, śmieszny temat dałeś i tyle, niech dziękuje mu na kolanach za to, że nie będzie mieć żadnych problemów z policją chociaż tutaj policja to najmniejsze zmartwienie, które można porównać z pierdnięciem, gorszym byłby prokurator.

 

Kto nie ma latek, miedzi to w domu siedzi, a nie kozakuje po polach tylko, że to jeszcze dziecko, które o tym nie wie więc wina rodziców...

Przypomnij sobie jak ty jeździłeś po polach na motorynkach/rometach/WSKach

;) :flesje: :evil:

Nikt nie jest święty !!

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kierowca opla % jak nie chciał przyjazdu policji>:

koszty w najgorszym wypadku podzielone na połowe

jeśli to była jego wina to on musi być stratny a nie jeszcze zarobi se na was

a może on widział Twojego kumpla jak jechał bez kasku na wsk, pomyslał pewnie nie może mieć wszystkiego oki <prawko, blachy> opelek gnij, syn ma warsztat, a gościu kumato myśli....

na to nikt nie wpadł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Sprawa już praktycznie została wyjaśniona. Kierowca opla jest winny całemu zdarzeniu i to on powinien pokryć wszystkie koszty, łącznie z motorem kolegi. Ale jest jedno ale, jeżeli sprawa trafiła by do sądu to kolega nie dostał by prawa jazdy przed 21rokiem życia. I chyba zostanie to załatwione na tej zasadzie, że za na naprawe samochodu zapłacą po połowie.

 

Tak czy siak, jak ktoś wcześniej mówił że wina była kolegi to nie miał racji. Jedyna kara dla niego było by te opóźnione prawko. -żadnej kary pieniężnej.

 

Dobra temat do zamknięcia.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A niejest przypadkiem tak ze pojazdem mozna sie poruszac po drogach niepublicznych nie posiadajac uprawnien?? Bo mi cos w tym stylu powiedzieli na kursie. A droga puliczna to odcinek co najmniej 20m o utwardzonej nawierzchni. Pozdr

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cos Ci sie popierdoliło, to co napisałes to jest definicja DROGI.

A co ja napisałem?? Rzeki?? Drogi polnej nieuznaję się za drogę publiczną na którą w świetle prawa wyjeżdzając potrzebne są stosowne uprawnienia.

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...