Skocz do zawartości

Dźwięk amerykanskich V8


guziq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

To jest ten właściwy i należyty dźwięk silnika, który kocham od lat a gdy go słyszę to ciarki mi przechodzą po plecach, czuję skok adrenaliny a na pysku natychmiast pojawia się banan :)

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu troszke z innej beczki maly potworek :smile: http://video.google.com/videoplay?docid=-4...25809111&q=hemi - 1115 kuni

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu troszke z innej beczki maly potworek :banghead: http://video.google.com/videoplay?docid=-4...25809111&q=hemi - 1115 kuni

 

 

 

ja tam widze 1520 chyba że źle odczytałem

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc amerykanskich V8 to niskoobrotowce budowane wg. schematu jeszcze z lat 60', zupelnie inna technologia niz wyrafinowane europejskie wysokoobrotowe machiny. Ja wole te pierwsze :( nic nie zwija asfaltu spod kol jak amerykanskie V8.

to sie pochwale moim, 5.0 V8 i tylko 170hp. Nie ma to jak wysoki moment obr.przy niskich obrotach.

krotka proba sprawnosciowa na Youngtimer Adventure Rally.

zapraszam do obejrzenia

maksymalnie krece go do 5tys. obr. i caly czas trzymam na 1 biegu.

po tym rajdzie sluch troche ucierpial, ale zabawa byla przednia :) . Kiedys zamierzam sie przesiasc na cos bardziej old-school'owego. Najlepiej jakis street-rod do smazenia kapci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ze to stary small block chevy - mialem takiego samego w moim starym vanie.

Niestety nie umywa sie do nowszej generacji tych silnikow, ktore mimo ze dalej popychaczowe to maja z tej samej pojemnosci z 50 KM wiecej a tuneup robi sie w nich co 100 tys mil. ( 160 tys km ).

Amerykanie doszli w tych silnikach do mistrzostwa.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, palą jak Smok :banghead:

 

moj 5.0 TBI (monowtrysk) V8 pali 8 litrow w trasie, i 16+ w miescie. Niezly wynik na taka pojemnosc i moment obrotowy biorac pod uwage ze technologia jest z przed 25 lat :smile:

 

Ciut wiecej spalaja amerykanskie V8 na gazniku, ale w granicach rozsadku - oczywiscie te zadbane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że się wtrącę ale podajecie, dla mmie, trochę nietrafione powody dobrego brzmienia nade in USA. Ktoś napisął coś o popychaczach. Rozżąd popychaczowy od wałka w głowicy różni się zdolnościami szybkobieżności i nic poza tym, wtrysk i gaźnik też nie mają tu żadnego znaczenia. Jedynym powodem jest budowa układu wydechowego.

Książka od fizyki i kalkulator, gientarka do rurek i diax a łeb wam urwie od dźwięku wydobywającego się z wydechu europejskiej Vki

 

Taunus (zmieniony silnik) - Granada też fajnie chodzi na silniku V6 2,3L;

 

 

Bardo długo miałem capri, właśnie V6 2,3 l. Podczas przebudowy układu wydechowego udało się osiągnąć dżwięk niezgodny z żadnymi normami europejskimi :icon_mrgreen::):rolleyes: nawet dla odżutowców :icon_twisted:

 

Dodam, że tam jest również silnik typowo wolnoobrotowy więc można się snuć po mieście i bulgotać mając 1500 obrotów na zegarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POdobny dźwięk do V8 ma V4. Posłuchajcie VFRy na luźnym wydechu D.gif

Brzmi mniej więcej jak audio odgrywane przy wejściu na www.vfr-oc.pl

 

A słyszał ktoś seryjnego Phaetona W12? Normalnie jak skuterek :D . Zupełnie wykastrowany...

Edytowane przez wieczny student
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi mniej więcej jak audio odgrywane przy wejściu na www.vfr-oc.pl

 

A słyszał ktoś seryjnego Phaetona W12? Normalnie jak skuterek :D . Zupełnie wykastrowany...

oj tam macie problem

to tak jakby grupa facetow zastanawiala sie ktory z nich najlepiej robi dobrze paniom a wyniki opierali na dzwieku wydawanym przez te kobiety :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszał kto moze jak pracuje silnik R8 (rzedowa ósemka)?

 

Na allegro jest taki wóz włąsnie z silnikiem R8:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1944174

 

tego nie wiem ale mam kumpla z którym jeździmy potaplać się w błocie. Ma dizla 2.8 R6 prawie na pustym wydechu. K...a jak to chodzi , banan na gębie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...