Skocz do zawartości

Kto lubi merecedesy?


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

merc jedna z najtrwalszych marek przebieg 1 milion to żaden wyczyn

 

Zalezy od silnika to raz (jak masz na mysli nowe jednostki to zapomnij).

Dwa sinik wytrzymie ale blacharka spadnie bo merce rdzewieja.

To ze silnik wytrzymie nie znaczy, ze osprzet silnika wytrzymie nie mowiac o elektronice i co niektorych rozwiazaniach wymyslonych przez mercedesa. Koreanczycy to lepiej robia.

Ja wiem jedno - nigdy wiecej merca. Chyba ze mi za darmo go daja.

Z silnika jestem i owszem zadowolony. Z zawieszenia tez ale na temat innych rzeczy to lepiej przemilcze. Merc jedzie ma image marki wyrobionym 30 lat temu i wtedy i owszem - bylo wiadomo za co sie placi. A dzis - uwazam ze jest wiele konkurencyjnych marek za porownywalna lub o wiele mniejsza kase ktore maja lepsze produkty.

Wiem wiem - bez gwiazdy nie ma jazdy.

Ale mozna rownie dobrze powtorzyc za moim kumplem zajmujacym sie zawodowo naprawa mercow:

"Z przodu gwiazda, z tylu gwiazda - chu. nie jazda!".

Pozdrawiam.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Może ktoś mi doradzić w sprawie kupna mercedesa W 124 zwanego baleronem :rolleyes:

Duzo słyszalem ze to bardzo dobry i trwały samochód. Tylko niewiem jakiej wersji szukać. Napewno chce sedana lub kombi. Jaki silnik i skrzynie wybrać? Spalanie nie jest wazne bo pokonuje małe przebiegi. Do pracy mam kilka kroków :banghead: Zalezy mi głowie na komforcie jazdy i wygodzie. Pozdrawiam

Edytowane przez bestia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś mi doradzić w sprawie kupna mercedesa W 124 zwanego baleronem :rolleyes:

Duzo słyszalem ze to bardzo dobry i trwały samochód. Tylko niewiem jakiej wersji szukać. Napewno chce sedana lub kombi. Jaki silnik i skrzynie wybrać? Spalanie nie jest wazne bo pokonuje małe przebiegi. Do pracy mam kilka kroków :banghead: Zalezy mi głowie na komforcie jazdy i wygodzie. Pozdrawiam

 

ja lubie mercedesy... sam jednym jeżdze ale tego modelu nie polecam... jest to C-180 z 94 roku ale jakiś awaryjny model bo ciągle coś sie psuje... pierdoły to pierdoły ale uciążliwe to troche...

 

jeśli chodzi o W 124 to krąża opinie że na tym modelu Mercedes zbudował sobie renome. Samochody produkowane na niemieckie taksówki, diesle nie do zajechania po 500 tys regulujesz zawory i jedzisz kolejne 500 tys.... wygodny, w miare ekonomiczny samochód, chociaż trzeba trafić na zadbaną sztukę...

skrzynia manualna, chociaż te automatyczne też niczego sobie. Silnik diesla 3 litry 7-8 spalanie - godny uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi beznadziejna opinia o E klasach i nowych Mercach, a ja mam E320 (w benzynie) z 2003r. full wypas elektronikę- przejechane 110000km i na razie nic się nie psuje : ) Po prostu ludzie kupujący Mercedesy nie wiedzą, że trzeba je serwisowac, myślą, że jak to kilkadziesiąt lat temu było- wystarczy młot i kilka śrubokrętów..

 

Ogólnie markę bardzo cenię- jakośc ich wyrobów, spasowanie elementów, styl są świetne. Zachwycam się liniami starych Mercedesów, jak i nowych : ) Jednak jakbym miał wybierac auto dla siebie to zapewne mieszkając w Polsce kupiłbym coś innego- bardziej skromnego typu Subaru, jakieś stare BMW, takiego coś co nie rzuca się w oczy, ale potrafi dac po garach : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedesy towogle auta których nie lubie !! Zamało eleganckie w swoich klasach i kopiują wszystkie rozwążania elektryki z BMW !!! Płacisz za sama nazwe mercedes z 50 tysęcy

 

 

ja tam nie wiem czy kopjują czy nie... jeśli chodzi o wygodę to chyba nie ma się do czego przyczepić. I wcale nie sa takie drogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedesy towogle auta których nie lubie !! Zamało eleganckie w swoich klasach i kopiują wszystkie rozwążania elektryki z BMW !!! Płacisz za sama nazwe mercedes z 50 tysęcy

 

Chłopcze zanim coś napiszesz następnym razem to zastanów się dwa razy.Jakie kopiowanie rozwiązań-co za bzdura.W BMW pewnie płacisz 50 tyś za sam znaczek jak mniemam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedesy towogle auta których nie lubie !! Zamało eleganckie w swoich klasach i kopiują wszystkie rozwążania elektryki z BMW !!! Płacisz za sama nazwe mercedes z 50 tysęcy

Wracaj do szkoły, nie jesteś w dresiarni, analfabeto ;)

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe. Odpowie mi ktoś na moje pytanie związane z zakupewm mercedesa W 124? To dla mnie ważne. Pozdrawiam ;)

 

jeżeli spalanie nie odgrywa roli a tylko wygoda i max wyposażenie to E 320 , to są automaty, które można znaleźć w dobrym stanie i z rozsądnym przebiegiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety strasznego pecha do aut spod znaku trójramiennej gwiazdy mam.

W kwietniu pewien pan zajechał mi drogę i mocno rozbiłem swoją japońską strzałę, więc korzystając, że szwagier na szkoleniu przez 3 miesiące jeździłem jego Mercedesem - A160.

Auto stosunkowo wygodne (mimo małe), ergonomia na wysokim poziomie, cichutko w środku niezależnie od prędkości (w obecnym japończyku pow. 4000RPM już nieprzyjemnie głośno) ale...

padła elektroniczna przepustnica - niestety mimo puszczenia pedału gazu auto nadal przyspieszało - przeżyłem chwile grozy - mało fotela nie zamoczyłem :icon_mrgreen:

dziwnemu uszkodzeniu uległ system stabilizacji toru jazdy - nagle bez jakiegokolwiek powodu zablokowało się lewe tyle koło - dziękuję opatrzności, że nie na szybko pokonywanym zakręcie/łuku

Autem jeździłem tylko miesiąc - "przeprosiłem się" z komunikacją publiczną

Nigdy ta marka jakoś mnie nie "rajcowała", a po tej przygodzie... no cóż może jak napisałem mam pecha - szwagier zrobił nim 95K km jeździ tylko na przeglądy twierdzi, że nigdy nie miał awarii, ale nie zmienia to faktu, że nie kupiłbym mercedesa, no chyba że jakiegoś GD - jedno z ostatnich prawdziwych 4x4, kiedyś bardzo podobał mi się CE-24 szczególnie granatowy i w wersji 4matic, ale i tak zawsze już będę śmigał "japonią" :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś mi doradzić w sprawie kupna mercedesa W 124 zwanego baleronem biggrin.gif

Duzo słyszalem ze to bardzo dobry i trwały samochód. Tylko niewiem jakiej wersji szukać. Napewno chce sedana lub kombi. Jaki silnik i skrzynie wybrać? Spalanie nie jest wazne bo pokonuje małe przebiegi. Do pracy mam kilka kroków biggrin.gif Zalezy mi głowie na komforcie jazdy i wygodzie. Pozdrawiam

Nie kupuj czasem E klasy, tylko klasyczną 124...

 

E klasy to nie to samo co stare, dobre i wytrzymałe "124".

 

Silniki:

200D - spacerówka, po bułki do sklepu

250D - moc w miare, niskie spalanie(Polecam ten silnik na przyszłość)

300D - mocniejszy, ale też spali te 9-10l...

 

Starszy miał 124 88' 250D i to się wogule nie psuło...Kupił E klase ale już tą nowszą(tzw. okulara 3.0D - 1995r) i w tym co chwila coś siada...

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...