Skocz do zawartości

Kto lubi merecedesy?


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim skromnym zdaniem - są auta mało spotykane, nietuzinkowe, takie, za którymi się sporo osób obejrzy (np. wspomniany SEC czy choćby W124 coupe w ładnym stanie) ale zwykły, odpicowany W124 za 23tys. to przegięcie. To jest pospolite, stare auto, które normalnie kosztuje w granicach 5 - 6tys. zł.

5 lat temu miałem zajawkę na nietypowe i fajne auto, najpierw był w planach Nissan 300ZX ale niestety, w PL nie da się kupić zadbanego i w oryginale (za zachodnią granicą też ich jak na lekarstwo) to przerzuciłem się na poszukiwanie 200SX. Obejrzałem 4 sztuki, zrobiłem prawie 2500km i nie kupiłem. W ogłoszeniach "stan kolekcjonerski" a w rzeczywistości kilka puszek plaku, silnik na wykończeniu, turbina nie działa, kopci na niebiesko a w przypadku jednego to nawet nie odpalił. Żeby nie było - budżet miałem całkiem konkretny jak na takie auto, sporo powyżej górnej granicy cenowej tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem W124 250TD. 87 rocznik w kombi. Dałem 500zł i Simsona.

 

Auto do porobienia, ale tragedii nie ma. Aku już kupiłem, właśnie skończyłęm się uwijać z kablami od radia. Do wyspawania został kielich i podłoga pod zapasówką. Potem zajmę się silnikiem i skrzynią (automat) bo olej jest tak gęsty że nie chce kapać z bagnetu (!). Ma pare parchów, trzeba wymienić mu fotel kierowcy, wyprać tapicerkę, ubezpieczyć i można jeździć. W przyszłym tygodniu wstawie parę fotek żebyście sobie "ćwierkota" obejrzeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zwykły, odpicowany W124 za 23tys. to przegięcie. To jest pospolite, stare auto, które normalnie kosztuje w granicach 5 - 6tys. zł.

 

 

 

Kolega kupił jedno 124 ze źródła które podałem w linku ok. rok temu (+1 dla kolegi), od tamtej pory szuka kolejnej sztuki dla siebie, budżet 10tys, obejrzane ponad 20 sztuk w cenie 6-12 i nic nie kupił bo szroty. Na zdjęciach z allegro wszystko ładnie wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem styczność z 190 2.0 D i nie wiem w czym to auto jest zajebistsze od tico :D

ten silnik ma 2 plusy -pali w -20 i jedzie nawet na sikach z gównem .......pozatym dynamika na poziomie c-330 z 2 przyczepami , 5/100 to on pali jak jedziesz czekając na pomyślne wiatry , takto pali więcej , piłowany rani serce staszka (dymi na czarno ) a i tak objawów przyśpieszania nie zauważyłem a oc za 2.0 musisz płacić.....skrzynia ma 4 biegi jak w kaszloku czy cc700 i brakuje tej 5 na trasie....Ta wielka wystająca maska z celownikiem to jedyny jej sens to chyba strefa zgniotu bo parkuje się to prze***nie.... Z tyłu miejsca jest tyle co w matizie, sory matiz nie ma tunelu od wału, sprawiającego że środkowy pasażer ma kolana w podsufitce....

 

Auto jest niby RWD ale z pełną kontrolą trakcji w postaci mułowatego silnika -dopóki nie ma gołoledzi , albo nie założysz mu łysych 13 , to zapomnij o darciu bokiem .......

 

Niby bez gwiazdy nie ma jazdy , ale białe kozaczki wiedzą że takie coś kosztuje 2-3 tys i średnio są zainteresowane zajęciem tylnich foteli , jeszcze jak słyszą kleklekle to w ogóle podryw na mieście jak na tico w gazie......

 

Fakt że jest to auto pancerne , egzemplarz którym się karnąłem i miałem styczność prawie wcale nie gnił , najpoważniejsza awaria to zawór zwrotny przed pompą paliwa (zapowietrzał się i nie chciał palić , koszt groszowy ) i jest jedną z topowych tanich fur , kierowców zawodowych, operatorów koparek i reszty zawodów gdzie nawet termosy śmierdzą ropą , bo jedzie na wszystkim i na wszystkim silnik te 500tys zrobi... ...... Dla osoby nie będącej w polskim opec jedyny sensowny plus nad matizem to że kierowca i przedni pasażer siedzą naprawdę wygodnie, no i miał hak i zapewne rewelacyjnie się nadaje do przyczepek bo ten silnik nie generuje żadnego ciągu więc czy tonowa przyczepka czy nie wrażenia te same...........

 

mnie jakoś to auto nie urzekło , ale to tylko moja opinia :D

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ale to nie jest temat "Jak natańsze, niezawodne auto na lpg" tylko "Kto lubi mercedesy?" i ocenianie marki na podstawie styranych egzemplarzy jest nie na miejscu. Choć sam fakt że tak stare auta jeszcze jeżdżą o czymś znaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miocha, piszesz bzdety, mialem dwie 190 D i zadna nie palila mniej niz 5,5 l z regoily 6,1 - 6,5 bo wtedy ciezka noge mialem. Trafialo sie ze z Kolbaskowa do Gdanska w 3 godziny - 180 min. Pontiac'a Firebird tez sie tym na trasie wyprzedzalo.MB 300 E tez zostal lykniety, nawet nie wiedzial jak to zrobilem ( byly kumpel jechal ), tyle, ze technike jazdy trzeba miec i 3 posuniecia do przodu trzeba myslec, sie niema, to i ciagniki wyprzedzaja.

 

Moj ostatni stoi teraz w garazu i czeka na osiagniecie 30 - tki, wtedy zarejestruje jako Oldtimer i sprzedam, za ta kase kupie W 124 w 3 l D, boi nie ukrywam, ze mysy troche przybylo i troszku sie skurczyl.

 

Tico kolego to sie rozpadnie w wieku w ktorym 190 dalej bedzie zywo smigac, bo silnika nie bedziesz przy normalynm service'owaniu w stanie zajezdzic.

 

Pozdro

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hej ale to nie jest temat "Jak natańsze, niezawodne auto na lpg" tylko "Kto lubi mercedesy?" i ocenianie marki na podstawie styranych egzemplarzy jest nie na miejscu.

 

 

przecież nie oceniłem marki tylko 190......

mercedes to S-ka albo duży w124 a 190 to taki lanos z tylnim napędem............

 

kumpel ma chyba starą S-kę(wycieraczki reflektorów ma i takie tam bajery, nie mam foty a szkoda bo wizualnie jest bardzo podobna do w124 chyba że to jakiś najbardziej wypasiony 124 ) i to jest fura , kawał świni , w środku wszędzie wygodnie , skóra i drewno nawet chyba z innej fabryki niż w 190 ,jak tym jedziesz nawet z tyłu to czujesz się jak mafijny bonzo , jedyny minus to że nie nadaje się nad rzekę bo jest tak długi i niski że już raz na przejeździe przez wał przeciwpowodziowy został tam tłumik :D No i oryginalnie miał tam 4.2 benzyna , ale jest 3.0D bez turba z automatem i w sumie gorsze to niż ten 2.0 w 190 -nie jedzie, nie pali 5/100 , a ta skrzynia automat nie cieknie jak nie ma oleju i tylko wtedy :D Taki silnik w tym aucie to lipa , 3 litry wolnossącego to można do żuka czy nysy wsadzić , żeby momentem targał tonę kartofli na rynek a nie do takiej limuzyny, która coś tam powinna jechać......

 

on też ogólnie chciałbym znaleźć ten 4.2 i wsadzić tam spowrotem....

 

a mnie się zawsze bardzo podobał mb100 ale to za wygląd , ale niestety budowlankę zdominowały transity i nie dane mi było jeździć....bardzo mało ich widuje , jeden u mnie na rynek z pomidorkami i ogórkami śmiga , ale jest cały kolorowy i rudy widzę go lubi bardziej niż moje libero nawet :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość starydziad

Jeśli pieniądz nie ma znaczenia to tylko to : http://japancardirect.pl/2014/05/mercedes-500-1992-r/

stał coś około 80 tysi

Ja tylko uczulam że to może byc podpierdolka mająca na celu odpowiednie ustawienie klienta . Ogłoszeń typu "sprzedane " jest cała masa . Jak sprzedane to po uj dalej wisi - tylko dla przerobienia klienta. No chyba że osobiście widiałes i znasz temat.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...