Skocz do zawartości

Zrywanie naklejek z plastików


Olsen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mi może doradzić, w jaki sposób najlepiej pozbyć się naklejek z plastikowych elementów, nie powodując uszkodzenia tych drugich (jak to ma często miejsce przy zdzieraniu/zeskrobywaniu naklejek)? Chcę pozbyć się pewnej nalepki ze skutera, stąd moje pytanie. Z góry dziękuję za wszelkie porady.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podgrzewasz suszarką to musisz podgrzać "w sam raz", najlepiej po trochę i powoli ale zdecydowanie odrywaj to klej nie zostanie.

Sam klej też podgrzej suszarką i po trochę czystym czymś ścieraj, troszkę pracochłonne i wkurzające ale daje efekty.

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie rozpuszczalniki magą zniszczyc plastykowe elementy moto . Ja do usuniecia naklejki z szyby a potem pozostałego kleju uzyłem pianki w sprayu do czyszczenia. Był to silny detergent i pozwolił na odstanie kleju przy silnym pocieraniu szmatką . Zeszło bez uszkodzenia powierzchni.

Tą pianka usuwałem tez klej po winetach z szyby w samochodzie gdy benzyna i inne rozpuszczalniki nie dały rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie rozpuszczalniki magą zniszczyc plastykowe elementy moto . Ja do usuniecia naklejki z szyby a potem pozostałego kleju uzyłem pianki w sprayu do czyszczenia. Był to silny detergent i pozwolił na odstanie kleju przy silnym pocieraniu szmatką . Zeszło bez uszkodzenia powierzchni.

Tą pianka usuwałem tez klej po winetach z szyby w samochodzie gdy benzyna i inne rozpuszczalniki nie dały rady.

 

zaden rozpuszczalnik po chwilowym kontakcie z farba jej nie zmyje mowie oczywiscie o normalnym lakierze motocyklowym a nie takim w spreyu

jak zmywam naklejki to uzywam normalnego rozpuszczalnika i nic sie z platikami nie dzieje

nie ma takich klejow zeby rozpuszczalnik chlorokauczukowy jej nie złąpał

Edytowane przez zoltecek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Pracowałem jakiś czas w myjni samochodowej, i bardzo często zrywałem naklejki z różnych aut.

 

Gorąca woda(ok 90 st.), karcher, i ostrożnie pod dużym kątem średnim ciśnieniem.

Powoli powinna zejść.

 

Ale bezpieczne jest to wówczas, gdy lakier nie ma ognisk korozji, i jest solidny (a nie jakieś zaprawki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja całe plastiki w DR600 wyczyściłem rozpuszczalnikiem i jakoś nic mi sie z nimi nie dzieje. Teraz znowu przyszedł czas czyszczenia bo je troche zabrudziłem.

 

ja całe plastiki w DR600 wyczyściłem rozpuszczalnikiem i jakoś nic mi sie z nimi nie dzieje. Teraz znowu przyszedł czas czyszczenia bo je troche zabrudziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Użyj WD 40. Lekko oderwij nakrętkę z brzegu i tryśnij tam trochę WD. Ja tak oodklejałem naklejki z metalowego baku i dało to super efekt, nawet klej nie został na baku. Potem tylko wytrzeć na sucho i przemyś jakimś delikatnym szamponem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...