Skocz do zawartości

Nigdy nie jezdzilem a niedlugo trzeba opanowac crossa 125


HOPE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat wiec na kurs raczej zapisac sie jeszcze nie moge... Planowany zakup moto to marzec - kwiecien. Do tej pory musze sie pouczyc gdzies na jakims zlomie jezdzic :)

 

A nam pozostaje "twój nick", że postąpisz słusznie i nie zaczniesz nauki od EXC czy SXa. Najpierw wsiadaj na motocykl, który nie będzie cię meczył. Będzie stopniowo oddawał moc a nie nagle zerwie się do galupu. Stara WSKa czy podobny sprzęt na kilka miesięcy nie jest głupim pomysłem.

W przecienym wypadku zostaje tylko "HOPE" że nic ci nie będzie :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinke na jedynce z nogami na ziemi

A po co te nogi na ziemi? Co to ma niby dać? Jakieś utrudnienie dodatkowe?

Zajebiste rady dajecie koledze co po niektórzy....

 

pozdr

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niecierpliwością będę czekał wiosną na kolejne posty kolegi Hope... :)

 

Chyba nie można sobie wyobrazić gorszego pomysłu jak dwusuwowy full cross na pierwsze moto. Zwłaszcza że to się nawet do jazdy po polu nie nadaje.

Z drugiej strony jak przeżyje pierwsze dwa dni to potem już z górki... :D

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chyba nie można sobie wyobrazić gorszego pomysłu jak dwusuwowy full cross na pierwsze moto.

 

Jak to nie, a R1? Toż to ideał na start....

....i szybką metę.

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelmoto2

Jak to nie, a R1? Toż to ideał na start....

....i szybką metę.

[/quote

 

 

tak mowia ci ktorzy chcieli by miec r1 ale jej nie maja a rozwalic sie mozna na kazdym sprzecie, niekoniecznie na mocnym(co pokazuja wypadki niektorych forumowiczow)

 

p.s a na ktory motocykl nadaje sie r1 na 2,4,12, 34?????????????

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co te nogi na ziemi? Co to ma niby dać? Jakieś utrudnienie dodatkowe?

Zajebiste rady dajecie koledze co po niektórzy....

 

pozdr

 

Nogi na ziemi żeby się nie przewrócił jak ruszy.(Pozatym to na początek łatwiej)

Przypomnij sobie jak pierwszy raz dosiadłeś Motorynke/Rometa/Komara czy innego sprzęta...Co wtedy robiłeś... :icon_mrgreen:

Bo ja się męczyłem 2 godziny z ruszeniem

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś tu nie przesadza,KTM125EXC ma 11KM PRZY 7,5 tys obrotów i wadze 100 kg,jak kolega w miarę rozsądnie będzie sobie poczynał pod okiem doświadczonego endurowca to raczej nic mu nie grozi,nie wierzę,że z tak szybko idzie na koło, prawie ze wszystkich biegów,a ma ich 6.Pzdr. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś tu nie przesadza,KTM125EXC ma 11KM PRZY 7,5 tys obrotów i wadze 100 kg,jak kolega w miarę rozsądnie będzie sobie poczynał pod okiem doświadczonego endurowca to raczej nic mu nie grozi,nie wierzę,że z tak szybko idzie na koło, prawie ze wszystkich biegów,a ma ich 6.Pzdr. :icon_mrgreen:

 

tak przyznam koledze racje!

 

525 tez ma tylko 17 koni, przynajmniej w papierach jak sie go sprzedaje, ale to zupelnie inna bajka.

 

pozdr.

 

:)

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś tu nie przesadza,KTM125EXC ma 11KM PRZY 7,5 tys obrotów i wadze 100 kg,...wierzę,że z tak szybko idzie na koło, prawie ze wszystkich biegów,a ma ich 6.Pzdr

proponuje poszukac w necie chociaż jednego filmu z exc albo dokładniejszych danych :)

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nogi na ziemi żeby się nie przewrócił jak ruszy.(Pozatym to na początek łatwiej)

Przypomnij sobie jak pierwszy raz dosiadłeś Motorynke/Rometa/Komara czy innego sprzęta...Co wtedy robiłeś... :)

Bo ja się męczyłem 2 godziny z ruszeniem

No i dlatego się męczyłeś. Nogi od razu na podnózki, bo te dotknięcia i szurnięcia jeśli są mocne to dodatkowo wytrącają motka z równowagi, a te słabsze muśnięcia ziemi znaczą, że nie musisz się podpierać. Na rowezrze też dajesz an pedały od razu. (zakładam, że jeździłeś wcześniej na rowerze).

Mi na kursie powiedziano, że gaz, sprzęgło i jak tylko moto drgnie, nogi na podnóżki i heja!

A potem mi kazali najpierw nogi na podnóżki, a potem ruszyć. Ooo z tym, to się męczyłem :)

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno moralizatorzy odzywali się tylko prze ćwiartkach 2t...

Kombinujesz kogoś kto ma jakiegoś bzyka i uczysz się ruszania, zmany biegów.

Kupujesz wymarzony motocykl.

Zanim go wyprowadzisz poza podwórko naucz się odplać.

Idziesz z nim i z kolegą na jakąś dużą łąke gdzie nikt nie będzie przeszkadzał.

Lepiej żeby podłoże było w miare sypkie, żeby to nie była mokra trawa gdzie łatwo o wywrotke, bo można się wystraszyć. jeździsz tak tydzień/dwa tygodnie. potem idziesz na jakiś tor lub coś co go przypomina i jeździsz, jeździsz i jeździsz, a potem już z górki. :)

 

Bardzo ważne: nie jeździj sam i zakładaj ochraniacze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mowia ci ktorzy chcieli by miec r1 ale jej nie maja a rozwalic sie mozna na kazdym sprzecie, niekoniecznie na mocnym(co pokazuja wypadki niektorych forumowiczow)

 

p.s a na ktory motocykl nadaje sie r1 na 2,4,12, 34?????????????

 

 

jade fajnie elegancko zakret zwirek i hamuje(koledzy mowili stary na moto tylko przodem sie hamuje) i gleba, malo nie wjechalem chlopu do garazu i wtedy(chyba w wyniku wstrzasu) zatrybulem ze motor to nie rower i za 3 dni zapisalem sie na kurs, kupilem sobie kask, rekawice, buty i kombinezon i zaczalem nauke na jakiejs yamaszce 250 i tobie tez to polecam z wiadomych wzgledow(wiele razy tu pisano czym konczy sie jazda bez prawka)

 

 

Na starej Kawie 7 nie nauczyłeś się jeździć, a teraz twierdzisz, że R1 jest OK na pierwsze moto??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wypowiadają się ludzie którzy uważają ze EXC ma 8KW :| Z całym szacunkiem ale najpierw sprawdzajcie a potem piszcie...Jeśli chodzi o jakieś enduro to moim zdaniem te które wymienił Robak to tylko jedno może być: DT 125 która jest zablokowana. KDX - 30KM, lekka waga, RX - 33KM, też lekka waga. Kupiłem RX 125 po DT 80 LC2 na której przejeździłem półtorej sezonu i RX rządził mną na początku a nie ja nim :] mam go od wakacji i nadal czuje respekt do mocy, bo to jest naprawdę wystarczając do jazdy w każdym terenie, kwestia umiejętności osoby która siedzi na moto...Może jakieś DR 125 bo to 4T więc słabsze i oddaje moc łagodnie i wybacza błędy. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...