Skocz do zawartości

Poradnik dla amatorów podróży motocyklowych


mario33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tak bardziej w temacie - do planowania podróży (ale w sumie tylko w europie zachodniej. U nas ten program dziwnie liczy drogi..) bardzo polecam to:

 

http://www.buch24.de/shopdirekt.cgi?id=392...=0&klid=2&sid=1

 

Co prawda po niemiecku, ale jak kto chce to się odnajdzie. Najlepsze jest to, ze program umie planowac traski "panoramiczne",bo ładne drogi ma pozaznaczane i jest dostosowany pod motocykle. I masa innech informacji - kempingi, przełęcze, adresy www tychże, eksport do nawigacji, itp, itd.

 

P.S. Jak kto ma problemy z walutą to torrent, albo osiołki... :rolleyes:

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do planowania podróży to IMHO najlepszy jest Map & Guide. Używa tego ADAC, ANWB, AA, OAMTC i wiele wiele towarzystw ubezpieczniowych, automobilklubow, firm transportowych / logistycznych. Tylko dla zwyklych smiertelnikow / podroznikow troche cena nieprzystepna :/ ale jak ktos ma dostep do programu to goraco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja tam regularnie zerkam w lusterka - i clakiem normalne jest moim zdaniem kontrolowanie co sie dzieje za mna co kilka/kilkanascie sekund:)

 

ruszanie bez sprzegla wcale nie jest takie trudne, choc z moich doswiadczen meczace:) mam intruza 800, ktory jest niski, ciezki i zwalisty, a ja jestemy chudy i dwumetrowy wiec dosc ciezko jest rozepchac sprzeta i wskoczyc na kanape lub siedzac odpychac sie nogami - robilem wiec to na chama, odpalalem moto na luzie i wbijalem 1nke przygazowujac - szarpalo, ale ruszalem "ze zrywem" - nazwalbym to metoda awaryjna:)

Bardzo dobrze, że patrzysz w lusterka regularnie, bo to jest podstawą bezpiecznej jazdy w ruchu drogowym.

Natomiast wbijanie jedynki bez sprzęgła grozi wycięciem kłów pierwszego biegu, a z przegazowaniem to już całkiem zbrodnia...

Lepiej jest ruszać na rozruszniku z zapiętym biegiem, ale najlepiej jest ROZEPCHNĄĆ maszynę choć trochę i włączyć bieg na wolnych obrotach.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dorzuce jeszcze linka do planowania podrozy , bo jakos ta strona byla tu pominieta:

 

http://www.viamichelin.com/viamichelin/gbr.../MaHomePage.htm

 

na stronie mozna wpisac cene paliwa, oraz podac spalanie, i na koncu wyjdzie na przyblizony koszt paliwa + oplaty za autostrady + wydruk trasy - wszytsko na jednej stronie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do planowania podróży to IMHO najlepszy jest Map & Guide. Używa tego ADAC, ANWB, AA, OAMTC i wiele wiele towarzystw ubezpieczniowych, automobilklubow, firm transportowych / logistycznych. Tylko dla zwyklych smiertelnikow / podroznikow troche cena nieprzystepna :/ ale jak ktos ma dostep do programu to goraco polecam.

Motorrad Tourneplaner to własnie interfejs do Map & Guide, tj, to taka wersja dla motocykli - ładne drogi pozaznaczane, dane o przełęczach, kempingach, itp, itd. Tak więc mówimy o tym samym.

 

Wyszła wersja 2008/2009. Poprawiono dużo dróg w Polsce. I wydruki z tego tez mozna robic, eksport do nawigacji sat, google earth, i inne...

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Witam wszystkich

 

Pozwolę sobie na mały spamik ale myślę, że z korzyścią dla obu stron:)

Jeżeli interesują was podróże motocyklwe to zapraszam serdecznie na naszą stronę.

Pracujemy cały czas nad jej rozwojem a efekty już są widoczne:)

Liczymy, że http://where2moto.com będzie dla Was źródłem inspiracji do wypraw motocyklowych w sezonie 2010 i kolejnych latach:)

Jeżeli będziecie mieli jakiekolwiek sugestie dotyczące strony, śmiało piszcie na priv lub na stronie po prawej stronie za pomocą zakładki "Twoja sugestia". Wszystkie słowa krytyki mile widziane:)

 

Z góry dziękuję:)

Pozdrawiam serdecznie

Jędrzej Traczyński

http://where2moto.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

za 2 tygodnie szykuje nam się pierwsza krótka, bo 5-dniowa podróż po Polsce.

motocykl którym jedziemy to DL650 z kuferkami

zakładamy zrobić około 1000km bocznymi drogami w tym czasie,

tak naprawdę pierwsze dwa dni zweryfikują nasze możliwości.

generalnie ruszamy na południe z pierwszym noclegiem w Kotlinie Kłodzkiej, dalej zamierzamy ruszyć w kierunku Krakowa omijając główne drogi i powrót do Poznania

powoli zaczynam kompletować sprzęt:

zacząłem od tankbaga, co do którego wątpliwości swe wylewałem w temacie temu poświęconemu

czeka mnie jeszcze zakup:

zestawu naprawczego na wypadek pany

jednego przeciwdeszczowego anzugu - liczę że mój zestaw się obędzie bez tego, bo w paru ulewach już dał radę

może jakiś mały zestaw narzędzi - coś polecicie?

mapa! - takie oczywiste że bym zapomniał ;-)

namiotu - wybrałem Coleman Bedrock, bo mały, lekki, a jakiś bagaż pod tropik też wejdzie

 

muszę jeszcze zweryfikować kwestie smarowania łańcucha

 

no a poza tym czekam na wasze sugestie, nawet te najbardziej oczywiste bo o nich łatwo się zapomina

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestawu naprawczego na wypadek pany

mapa! - takie oczywiste że bym zapomniał ;-)

muszę jeszcze zweryfikować kwestie smarowania łańcucha

 

1. patrz wątek o piankach, Horb weryfikował jeden zestaw ;)

2. jak boczne drogi, to dobry atlas samochodowy. używam takiego w skali 1/300 tys, ale przy jeżdżeniu lokalnym często mam mapę np. 1/50 tys

3. a co chcesz weryfikować? puszka w bagaż i ze 2x pryśniesz podczas jazdy

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a macie jakieś pomysły w związku z panującymi temperaturami?

w zeszłym roku jak się wybraliśmy nad morze temp oscylowała 23-25°C więc było ok nawet z wpiętą podpinką p-deszczową

teraz jak jest 10°C jestem lekko przerażony

nie wyobrażam sobie jechać w krótkim rękawku i gaciach bo za stara dupa jestem i nie stać mnie na takie fantazje, tym bardziej że topniejący asfalt zaczęli hojnie sypać żwirkiem

odzienie całe niestety czarne, wprawdzie mogę założyć motojeansy, ale na dłuższe trasy to z pewną taką nieśmiałością.

jedyne co wymyślilem to narzucić na kurtke jeszcze kamizelke odblaskową żeby odbijala troche światło

 

macie jakieś sprawdzone patenty w trasie gdy temp powala

Edytowane przez marcinn72

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się za bardzo przejmujesz.Na takie temperatury jest jeden sposób,nie przejmować się i jechać.Właśnie wróciłem z Czarnogóry i Chorwacji,zrobiłem w takich temp. ponad 4500km.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...