Skocz do zawartości

Poradnik dla amatorów podróży motocyklowych


mario33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

(..) Tyle że po moich 100km pierwsze co sprawdzałem po zatrzymaniu - czy nie mam odmrożeń na palcach. +3 i woda to nie dobra kombinacja

Ja ostatnio (majowka) jechalem w deszczu ponad 200km (i bylo +1 jak ruszalem). Jak na zlosc zostawilem ciezkie rekawice (z gore-tex) zimowe w garage :banghead: tak wiec 2 pary letnich zamokly i lapy mialem fiolotowo-sine.

Wracajac do meritum: jak jest duzy opad, to ja zakladam przeciwdeszczowke (mimo ze ciuchy sa gore-tex'owe) i rekawy tejze zapinam (ciasno) NA rekawicach, zalozonych na rekawy kurtki. I jeszcze nigdy mi woda do srodka nie wleciala :)

PS. W gore-tex warto zainwestowac tak czy siak, super sprawa.

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wybieram się na: Słowację, Węgry, Słowenia i Chorwacja. Jak wygląda sprawa winiet na moto i czy w Polsce można załatwić te wszystkie winiet bez problemu?

 

Z tego co pamiętam,to jedyna winieta jaką kupowałem w całym tym rejonie to była w Austrii na stacji benzynowej,aktualnie nie korzystam z autostrad dzięki czemu nie ponoszę już żadnych dodatkowych kosztów.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Słowacji nie ma, w Słowenii w zeszłym roku 7,50€ za tydzień a Chorwacja bramki.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko autostrady.Ale jeśli chce się jechać np na Istrię w Chorwacji to warto dać.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka przeciwdeszczówke polecasz (zeby sie łatwo ubrac ) - ja myslalem o dwuczesciowym zestawie alpiny...wyglada na dosc obszerny .. rekawice tez masz jakies godne polecenia z gore?

Nie lubie jednoczesciowych p-desczowek, wiec mam osobno portki i kurtke. Oba z goretexu. A ze jestem czlek praktyczny, to kurtke mozna nosic 'po cywilnemu', np. na grzyby, albo na rybe = kupilem goretexy z Bundeswehry, zajebista sprawa. Trudno uszkodzic, trudno przypalic etc. No i cena smieszna, wiec polecam. Mozna zdobyc w kolorze feldgrau, jesli ktos nie lubi panterki :)

Co do rekawic, to ja mam ciuchy Rukki i takiez rekawice. Plus zimowe Alpinestarsy.

 

PS. A na upaly polecam zbroje - w zeszlym sezonie pare razy tak uderzylem w Polske, w kurtce mozna bylo zdechnac a w zbroi (plus koszulka na to coby wiochy za mocnej nie robic :icon_mrgreen:) luzik :lalag:

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam,to jedyna winieta jaką kupowałem w całym tym rejonie to była w Austrii na stacji benzynowej,aktualnie nie korzystam z autostrad dzięki czemu nie ponoszę już żadnych dodatkowych kosztów.

Pozdr.

 

 

 

W Słowacji nie ma, w Słowenii w zeszłym roku 7,50€ za tydzień a Chorwacja bramki.

 

Dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie jednoczesciowych p-desczowek, wiec mam osobno portki i kurtke. Oba z goretexu. A ze jestem czlek praktyczny, to kurtke mozna nosic 'po cywilnemu', np. na grzyby, albo na rybe = kupilem goretexy z Bundeswehry, zajebista sprawa. Trudno uszkodzic, trudno przypalic etc. No i cena smieszna, wiec polecam. Mozna zdobyc w kolorze feldgrau, jesli ktos nie lubi panterki :)

Co do rekawic, to ja mam ciuchy Rukki i takiez rekawice. Plus zimowe Alpinestarsy.

 

PS. A na upaly polecam zbroje - w zeszlym sezonie pare razy tak uderzylem w Polske, w kurtce mozna bylo zdechnac a w zbroi (plus koszulka na to coby wiochy za mocnej nie robic :icon_mrgreen:) luzik :lalag:

 

Ja właśnie dopiero w tym roku dojrzałem i kupiłem spodnie Rukka, zastanawia się nad kurtką i rękawicami (bo kurtke wcześniej kupiłem ALPINY na gore - ale jeszcze nie śmigana może ktoś chce - to chętnie wymienie na rukka) Spodnie faktycznie mi się sprawdzają. POLECAM

 

a przeciwdeszczówke z bundeswehry gdzie mogę dostać ??

 

Dzięki za odpowiedz.

 

Dodam że jeszcze masz autostrady na Węgrzech - w week majowy płaciłem jakieś 850 forintów ale nie wiem na ile dni (potrzebowałem tylko na jeden)

 

Witam.

Wybieram się na: Słowację, Węgry, Słowenia i Chorwacja. Jak wygląda sprawa winiet na moto i czy w Polsce można załatwić te wszystkie winiet bez problemu?

 

coś mi się ostatni post nie udał więc wklejam jeszcze raz !!!

 

Dodam że masz jeszcze autostrady na Węgrzech - w week majowy płaciłem 850 forintów ale nie wiem na ile dni .... ja potrzebowałem tylko na jeden dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..) a przeciwdeszczówke z bundeswehry gdzie mogę dostać?

Na Allegro :)

Przykladowo:

http://allegro.pl/bundeswehr-kurtka-gore-tex-flecktarn-r-56-58-xl-i1654310779.html

http://allegro.pl/bundeswehr-spodnie-gore-tex-flecktarn-r-56-58-nowe-i1643322333.html

 

Pamietaj, zeby kupowac taki rozmiar, ktory zalozysz na zwykle ciuchy motocyklowe.

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to na prawde jestem zacofany bo nie wiedziałem że są przeciwdeszczówki z gore !!!

Wojsko ma rozne fajne zabawki, nie musza sie liczyc z kosztami :)

Przykladowo, kiedys kupilem sobie wojskowe oslony (takie od kolana do srodstopia) na buty, z gore oczywiscie, i z jakiegos pancernego materialu.. albo namiot w tropiki, taki z siatki - dzieki czemu nic mnie w nocy nie wysysa. A spi sie super, na powietrzu.

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w Polsce.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...