Skocz do zawartości

CBR 600 F3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przed chwilą wróciłem z oględzin HONDA CBR600 F3 . Motocykl odpala bez problemu , po odpaleniu około 2-3 min słychać char. stukanie z prawej strony silnika , gdy moto się rozgrzeje dzwięk zanika . Co to może być (napinacz rozrządu??) . Motocykl jest uderzony w przód tzn.czacha , stelaż , jak sprawdzić samemu w miare możliwośći czy rama nie jest krzywa? Lagi przód są całe .

 

p.s Jeszcze jedno pytanie?. Jak to jest z opłatami celnymi bo gość powiedział , że musze gdzieś opłacic cło ( za granicą najlepiej ) bo u nas ponoć liczą 20% o wartości rynkowej a za granicą np. w niemczech płaci się od wartości na umowie i jakiś mniejsz procent . On sprowadził ją z Szwajcari , umowa z tym szwajcarem będzie na mnie . I jeszcze jedno pytanie jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji moto sprowadzonego z szwajcari? Przegląd już ponoć jest zrobiony. Czy z tym cłem to jest normalne?

Edytowane przez kawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W cbr 600 szumi zawsze łożysko oporowe sprzęgła więc to może być ten szum, a jak nie to łańcuch rozrządu bo w cebrach szybko sypią się napinacze rozrządu. Jeśli lagi są proste to wsiadaj i ogień, najlepiej sprawdzisz czy prosto jedzie.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydrauliczny ale cześto montuje sie duzo lepsze mechaniczna napinacze od FZR. Tylko gdyby taki tam był to nie powinno nic hałasowac. 2-3 min. to troche długo. Moze łańcuszek tez jest juz do wymiany. (mój ucicha po maks minucie.. [napinacz "jeszcze" hydrauliczny] ) pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Unii Europejskiej nie ma cła !! na samochody jest bezprawna akcyza a na motocykle nie ma żadnych opłat związanych z cłem, itp, trzeba tylko motocykl zgłosić w urzędzie celnym i zapłacić 150 zł zwolnienia z podatku w Urzędzie Skarbowym. Do rejestracji potrzebne są: umowa lub rachunek, dokument pochodzenia (tzw. Brief) i wymeldowanie czyli kwitek wyrejestrowania motocykla..

Jeśli Twoje moto jest ze Szwajcarii to niestety obejmuje go CŁO, ponieważ Szwajcaria nie należy do Unii Europejskiej. Nie wiem niestety jakie jest wysokie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....też kiedys slyszałem, że bardziej opłaca sie płacic cło na pojazdcy spoza unii w innych krajach unijnych, niż w PL. Zasadniczo wszędzie płaci się wartość rynkową - wg Eurotaksy, ale tylko polskie urzędasy czepiają się do wartości deklarowanej na umowie. Gdzie indziej, np. w niemczech, nikomu nie chce się weryfikowac wartości i przyjmują, że to co jest na umowie jest dobre i zgodne z zprawdą;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak motocykl jest sprowadzony z szwajcari to ja moge osobiście opłacić cło za motocykl np. w niemczech ? Jeżeli umowe będe miał pomiędzy mną a szwajcarem , czy wtedy będe mógł opłacić cło bez problemu ? Może ktoś sprowadzał moto z szwajcari niech się odezwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

cytat z posta kolegi Dragona z FŚM w temacie sprowadzania moto ze Szwajcarii :

"Zadzwoniłem do izby celnej i juz wiem.

 

Na motocykle produkcji japońskiej w zależności od pojemności motocykla 6-8 %.

Do tego dochodzi jeszcze 22 % VAT-u.

 

Z innych informacji to na granicy szwajcarsko-uninej trzeba wystąpić o tranzyt do wewnętrznej izby celnej, lub dokonać na tej granicy odprawy celnej."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...