Skocz do zawartości

Najoszczędniejszy klasyk/weteran?


hodscha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Temat nic nie wniesie, bo w tych motocyklach można różnie ustawić gaźniki. W efekcie taki Ural z koszem może palić od 7 do 12 litrów na 100km...

 

Solo zszedłem do 4,7/100 przy prędkościach 100-130km/h w temperaturze mniejszej niż 15*C, ale mieszanka była drastycznie uboga, co przy wyższych temperaturach otoczenia groziłoby przegrzaniem silnika. Także sam widzisz...

 

Reasumując - jak kogoś interesuje przede wszystkim spalanie, to niech sobie kupi GS500 i pojedzie na regulacje do Pawła Boruty :( . 4,2/100 w trasie z prędkościami 100-130km/h murowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nic nie wniesie, bo w tych motocyklach można różnie ustawić gaźniki.

 

Zgadzam się że generalnei dyskusja do niczego nie zaprowadzi.

Bo każdy sprzet co innego może i do czego innego się nadaje.

 

Moje NSU 251 OSL pali coś koło danych katalogowych czyli na poziomie 2,5-3,0 l/100km.

Cieszy mnie, że nader rzadko zaglądam na stacje paliw. Ale i rzadko nim jeżdże,

nie zachęca dodatkowo jakość dróg lokalnych,która powoduje, że jazda na sztywniaku jest mało przyjemna.

 

Ale nie jest to sprzęt do codziennej jazdy i kosza tez nie targnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbys na orginalnym gazniku smigal, to spalilby ci jeszcze mniej przy pojemnosci 350ccm :icon_mrgreen:

 

mikuni w junaku... :P

 

przesiadłem się z oryginalnego gaźnika nie bez powodu i dziś nie chce widzieć więcej tego oryginalnego ustrojstwa, może i nie był w najlepszym stanie ale dość nerwów mi popsół

 

pozatym nie słyszałem jeszcze żeby jakikolwiek Junaczek spalał mniej(przy 350 af kors), może te super wylizane oryginałki ale ja wole jeździć ..

Edytowane przez Joe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój stary Junaczek, na gazniku mikuni spala 3,6 na 100km przy 100km/h

 

Ciekawy jestem, jak Joe tak dokladnie okresliles spalanie w swoim Junaku?

Chodzi mi o metode ktora stosowales, zeby otrzymac tak dokladny wynik.

A poza tym gratuluje osignietego wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bede tu chwalił się że mój Junak mało pali na oryginlanym gaźniku. Mój Junak potrafi spalić 5 l w mieście przy ostrzejszej jeździe. Te książkowe spalanie w granicach 3,5 l to dla mnie ściema!! Wiele osób jednak uparcie obstaje ze tym!! Junak może palił tyle, tylko że wtedy jak było nowy prosto z fabryki. I takie spalnie osiąga sie przy prądkości spacerowej. 3,5 l na Junaka nie wierze!!!!

Edytowane przez GaCek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...