Skocz do zawartości

jaki silnik wybrać - TDI czy benzyna


piwo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

co do Forda Mondeo (kilka wątków z forum MKP):

 

jeśli ktoś chce kupić Mondeo z rocznika 2001-2003, to albo niech bierze benzynę, albo, żeby uniknąć RYZYKA wpakowania się w szambo wymiany układu zasilania w TDCI, niech bierze TDDI. Takie jest moje zdanie i byłbym nie fair wobec pytającego, gdybym radził mu inaczej.

 

Klocki w MKIII nie grzeszą trwaloscią, tylne wytrzymuja 20-30 tys km max,przednie 40-50tyskm przebiegu

 

byłem z tym spadkiem mocy w fordzie w Rybniku i kod usterki -2339 osiagnieta granica spalania stukowego na 4tym cylindrze a to oznacza wymiane wtrysków u nich około 7000tys wiec zastanówcie sie przed kupieniem forda mondeo TDCI

 

zagłębiając w lekturę forum odnoszę wrażenie że TDCI to bomba o opóźnionym zapłonie, nie wiadomo kiedy wystrzeli i wyrwie kilka tysięcy z kieszeni

 

TDCI wszystkie dymią - taki urok tego diesla

 

Te TDCi-owce a wozicie komplet wtrysków na wymianę Satan każdy jedyne 2 000 pln Laughing ??

 

jesli zastanawiasz sie nad rocznikiem 2001- 2002, to lepiej bierz TDDi (najlepiej wersje 115 KM) - z TDCi z tych lat były często bardzo duze problemy - pompy wtryskowe i wtryskiwacze sie sypaly

 

Niestety TDCi to delikatne urządzenie, nie przyzwyczajone do cieczy szumnie nazywanej w tym kraju ON

 

To tylko namiastka tego co można tam poczytać. Pewnie są też jakieś plusy ale wiadomo jak to w życiu bywa :wink:

Miałem mondeo i popieram, że jest to wygodne auto ale mimo, iż na bieżąco serwisowane to jak coś zacznie padać to jedno za drugim.

Myślę, że to wystarczy by odwieść od zakupu mondka. Co do Laguny to lista jest jeszcze dłuższa (zresztą jak już aadamuss podał - francuzy niet).

 

pozdro

 

p.s. Wiecie czemu kierowcy mondeo kiedy się mijają to sobie nie machają?

Bo już rano widzieli się w serwisie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no slyszalem ze nowe diesle sa nieudane ,ale stare MK I i MK II sa ok. Myslis ze VW jest taaaki trwaly ?? tez slyszalem duzo zlych opini na temat 2.5 V6 z VW ( pompa i glowica, nawet bylem swiadkiem padania pompy u kolesia w Audi A6) i Ryzy pisze ze 1.9 i 2.0 na pompowtryskach tez padaja. I tak jak pisze Tifosi wygladem i komfortem Mondek bije Paski B4 i czesc B5.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygladem i komfortem Mondek bije Paski B4 i czesc B5.

 

Ktoś kiedyś powiedział że wyglądem się nie jeździ. Mnie sie mondeo bardziej podoba wizualnie od passata ale to jeszcze za mało żeby go kupić. Co do komfortu to raczej passatom niczego nie brakuje.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Folkswagen ? :notworthy:

 

tej kupy i z tej stajni samochody stanowczo i zdecydowanie odradzam....

:)

 

co do Forda Mondeo (kilka wątków z forum MKP):

...Klocki w MKIII nie grzeszą trwaloscią, tylne wytrzymuja 20-30 tys km max,przednie 40-50tyskm przebiegu...

 

:clap:

co za brednie, od kiedy to przednie klocki wytrzymuja wiecej od tylnych?, widac ze fachofcow od forda nie brakuje...

:clap:

 

Ktoś kiedyś powiedział że wyglądem się nie jeździ. Mnie sie mondeo bardziej podoba wizualnie od passata ale to jeszcze za mało żeby go kupić. Co do komfortu to raczej passatom niczego nie brakuje.

 

 

ja Ci sprzedam swojego ze wszystkimi papierami, skoro mu nic nie brakuje a sobie kupie avensis...

:clap:

Edytowane przez MOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avensis?? No daj spokój :banghead: Technicznie auto ok, ale wykończenie i materiały jak z kompakta z lat 90tych...

 

Sziedzialem, jechalem i nie mam nic do zarzucenia, mi sie bardzo podoba zarowno wyglad, mechanika, jak i wykonczenie....

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kupuj :crossy: Mnie się ani avensis ani corolla nie podobają :banghead: Choć w sumie mondeo ani passat też nie. Nietandetne auta na mój gust zaczynają się gdzieś w okolicach dobrze wyposażonego audi A6 z pakietami typu 'tapicerka drzwi premium' itp :eek: Może kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kupuj :) Mnie się ani avensis ani corolla nie podobają :) Choć w sumie mondeo ani passat też nie. Nietandetne auta na mój gust zaczynają się gdzieś w okolicach dobrze wyposażonego audi A6 z pakietami typu 'tapicerka drzwi premium' itp ;) Może kiedyś...

 

Jak cie stac to kupuj, ja tego g... na pewno nie kupie, szkoda pieniedzy. A toyote jak najbardziej....

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30tysi.... MB W124 300turbodiesel?? Wytrzymałe jak na Merca przystało, zadna avensis, czy inna honda nie da rady :icon_mrgreen: No może być bez turbo to jeszcze trwalsze... Bo W140 300TD (96-98r. zdaje sie) to się chyba za 30 nie wyrwie. Może być tez jakies benzynowe W124, ostatnie roczniki(e klasse) i nawet nie trzeba zapinać, MB nie trzeba :) . Jak już ktoś spróbuje to nie chce wysiadać, mimo że stare, dla dziadków i reszta stereotypów :) . Części do W124 w chusteczke i jeszcze troche, a do japonców juz nie tak wesoło ;) .

 

 

PS : Oczywiście ta niezniszalność dotyczy modeli do W124, W140, bo nowe to juz nie to samo, lecz też niczego sobie w sumie :D .

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez LU-cash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za brednie, od kiedy to przednie klocki wytrzymuja wiecej od tylnych?, widac ze fachofcow od forda nie brakuje...

 

umiesz czytać ze zrozumieniem?

tak się wypowiadają użytkownicy tego modelu, a nie moralizatorzy wg których tak nie powinno być :banghead:

coś musi być do doopy skoro tak się dzieje (może użyte inne materiały, inny skład, inny model klocków )

 

jak Cię na coś nie stać to od razu g*wno? :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYlko jeszcze w zyciu nie slysalem zeby przednie siadaly wszesniej niz tylne :cool:

:D

 

...to podejrzewam, że mało jeszcze słyszałeś :wink: ja natomiast słyszałem, że jest tak ale w samochodach z elektroniczną stabilizacja toru jazdy (nie wiem jaki skrót , TCS czy jakiś inny system) , wkażdymbądź razie w zimie jak sie zadupcza po śliskich drogach to ten system często wykrywa poślizg i przychamowuje któreś tylne albo przednie koło i w ten sposób tył może byc wcześniej do wymiany :D ale nie wiem czy w mondku akurat to jest przyczyną , myśle że taki system to dopiero w jakimś ST220 dostępny ;)

Edytowane przez lolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...