Skocz do zawartości

Czy ktos zna to DRZ?


satun
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktos zna to DRZ: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M181047

Jaki to jest model S czy E? Czy jak ma kopke to swiadczy ze jest E, kompletnie nie wiem jak je rozroznic.

Sa wam znane jakes choroby wieku dzieciecego tego rocznika?

pozdrawiam,

satun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie DRZ spoko sprzet :biggrin: Qmpel ma i wiem co to potrafi :wink: Co do wersji to sa S i E. E - z rozrusznikiem, S - z kopka. Wersja S ma kolo 40 kucz a E kolo 50.

 

O wiecej pytaj mag*magica z 4um bo wlasnie on taka jezdzi tylko wersja E ;D Narayie wsyzstko u niego jest lux. POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy po tych zdjeciach z ogłoszenia jestescie w stanie stwierdzic czy to jest E/S ? Pytanie szczególnie do posiadaczy DRZ. Slyszalem tez opinie ze DRZ jest tani w zakupie a drogi w utrzymaniu, czy to prawda? Czy ktos ma go na tyle dlugo zeby moc to ocenic? Może lepiej dolozyc i kupic WR426/450? Bo do KTM jakos nie moge sie przekonac, a WR 400 i jej problem z zalewaniem swiec to jest ponad moje nerwy. Na razie mam od 2 miesiecy DR350 kupilem ja zeby nie wkurzac sie dlugim szukaniem moto, ale na wstepie zalozylem ze bedzie tak na przetrzymanie i rzeczywiscie troche slaby mi sie wydaje i za miekkie zawieszenie (SHC) przy mojej wadze ok 100kg i 190cm. Radosc to ma tylko moja dziewczyna bo chce zebym ja uczyl jezdzic na moto a przy DR nie ma problemu z wysokoscia po opuszczeniu zawieszenia.

PS: Mi też się wydaje ze troche tani jest ten DRZ i na pewno nie bez przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie nie do pojęcia jest ze ta wersja terenowa E nie ma kopki, przeciez to kalectwo... a wersja bardziej uliczna S ma kopke, dziwne...

 

A, nie można załozyć do wersji E kopki z całym mechanizmem od wersji S ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie .... spokojnie

 

Wersje byly 3 :

 

DRZ 400 - kopany, lekki, plastikowy bak, zajebisty gaznik FCR 39, zawias Cartridge, kalamitki 113kg

DRZ 400 E - to co wyzej , ale bez kopniaka , za to z elektrycznym rozrusznikiem 119kg

DRZ 400 S - drogowy, ciezki, ze swiatlami, podnozkami dla pasazera 132 kg

 

Do E i S mozna dokupic kopniak , ale z cala przekałdnią - drogie.

 

Wersja S jest mniej sprezona, ma inne walki rozrzadu, inny wydech , do pewnego czasu (chyba do 2003) miala prymitywniejsze zawieszenie (udawało Cartridga, ale nim nie było).

 

Choroby wieku dzieciecego : wadliwe napinacze łąńcucha rozrządu - jeśli problem występuje to słychać od razu.

 

Co do stwierdzenia "Slyszalem tez opinie ze DRZ jest tani w zakupie a drogi w utrzymaniu" to uważam to za totalną bzdurę. Miałem 3 DRZty ( kopany, E i S) i uważam, że jest to jedyny z nowoczesnych kolo 50KM czterosuwów, który nie wymaga permanetnego serwisu i ciągłych wymian.

 

Bez dwóch zdań nie jest tak finezyjny jak WR czy YZ , czy CRF , czy EXC , ale jak poćwiczysz to spokojnie się utrzymasz za kumplami na takich wypasach, a na utrzymanie motocykle będziesz wydawał 1/3 tego co oni. Do drz wchodzi 1,7 litra oleju, do exc wchodzi 1,25 ....masz o pol litra wiecej oleju do brudzenia, niby smieszne, ale nawet nie wiesz jaka to robi roznice.

 

Ja w wersji kopanej nigdy nie musiałem regulować zaworów, zawszę był prawidłowy luz, nie brał oleju, nie hałasował, jest bardzo dobry dostęp do zaworów, można to z łatwością robić samemu (spróbuj to zrobić w EXC), silnik jest prosty, mocny.

 

Trzeba uważać na mechaniczne uszkodzenie (wywrotka, kamień) pompy wodnej, prawej pokrywy silnika, pokrywy sprzegła i chłodnic - płyta pod silnik, i gmole na chłodnice.

 

Ten DRZ z allegro to wersja najlżejsza, kopana. Cena niesamowita ....

 

Pozdrawiam i służę radą jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...