Skocz do zawartości

Zdałem egzamin, mam prawo jazdy !!


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawelmoto2

Żeby nie gdybać albo mówić co było 2 lata temu

proponuję zajrzeć do par. 45 ust.4 pkt 1 i 2

Rozp. Min. Infrastruktury z dnia 31.12.2002 r.

w sprawie warunków technicznych pojazdów ...

i skończy się jałowa dyskusja co do pojemności

mocy (w A nie jest określona) i prędkości (która w A jest określona)

 

reasumujac twierdzisz ze panstwowe osrodki egzaminujac kierowcow łamia nasze prawo i ich zwierzchnicy czyli min ministerstwo nic nie robi z tym ciekawe bardzo ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny pedał egzaminuje w sposób urągający zasadom oceniania kandydata na kierowcę. Po pierwsze, jechałes na motocyklu niewłaściwym dla kategorii A, bo o pojemności właściwej dla A1. Powinni podstawić Ci maszynę o pojemności powyżej 125 cm. Po drugie, nie wymusiłeś pierwszeństwa na rowerzyście, bo sam się zatrzymał i zszedł z roweru. Nieustąpienie pierwszeństwa jest zachowaniem które zmusza uczestnika ruchu (tego z pierwszeństwem), do zmiany prędkości lub toru jazdy. Skoro rowerzysta sam z siebie stał i gapił się jak sroka w gnat, to jego problem. Ty też się zatrzymałeś, lecz nie będziesz tamował ruchu z powodu gamonia z rowerem. Ustąpiłeś mu, poczekałeś na rozwój sytuacji, pojechałes dalej. Gdzie popełniłeś wykroczenie? Chyba tylko ten pedał z uprawnieniami egzaminatora wie...

Wcale nie musiał Cię oblewać, wręcz nie powinien. Za co? Bo zdałeś B? Tak dla zasady?

Pedał egzaminator :banghead:

Zaraz mi przejdzie...

Najgorsze, że przez takiego "pedała" ktoś (kto oblał egzamin) może potem nabrać nienawiści do Bogu ducha winnych rowerzystów (OK, nie wszyscy są bez winy :wink: ) i się na nich mścić (że się czają, stwarzając nieklarowną sytuację na drodze). Ale na to tępy egzaminator zapewne nie wpadnie. On musi się dowartościować namiastką władzy, którą w jego mniemaniu posiada. A może liczył na łapówkę (wiadomo, do marnej pensji trzeba jakoś dorobić)? :banghead:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reasumujac twierdzisz ze panstwowe osrodki egzaminujac kierowcow łamia nasze prawo i ich zwierzchnicy czyli min ministerstwo nic nie robi z tym ciekawe bardzo ciekawe

 

Więc tłumaczę o co mi chodzi.

Jesli ten pierdziped miał pojemność silnika pow. 120 cm3

i mógł rozwinąć prędkość powyżej 100 km/h to spełniał

wymagania.

Co do podejścia egzaminatora to zupełnie odrębna sprawa.

To nie pierwszyzna można oblać przy omawianiu przygotowania pojazdu kat, B

za to że powiedziało się o konieczności sprawdzenia działania wycieraczek

a tego nie ma napisanego w rozporządzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wróce do właściwego tematu i sie pochwale :crossy: Dzis o 9 miałem zacząć egzamin praktyczny, ale egzaminator sie spóźnił i zaczęliśmy o 9.10 :biggrin: Okazało się, że będę zdawał z gościem z Pro-Motor, czyli od siebie i w dodatku z tego samego kursu:D

Pogode to mięliśmy świetną bo śnieg z deszczem, ale udało się.

Jak zaczynałem egzamin to sie prawie trząsłem ze strachu i jeszcze w dodatku mialem nie rozgrzany motocykl. Jednak przypomnialem sobie co mowili Adam, Tomek i Piotrek z Pro-Motor i bardzo im wszystkim dziękuję za naukę ;)

A teraz pozostaje mi czekać na egzamin na samochód do 10 stycznia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mi się dziś wreszcie udało po 2 wcześniejszych niepowodzeniach :icon_eek: mokro było jak nie wiem co ... ale kto wie czy to nawet nie lepiej :) Teraz czekam na plastik no i rozglądam się za maszyną (myślę o er5 jak ktoś ma w dobrym stanie to niech da znać na PW ;) )

 

pozdrawiam i powodzenia zdającym

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

20 grudnia zdałem egzamin na Odlewniczej za pierwszym podejściem.

Egzaminator nie był z tych co to za wszelką cenę chcą oblać. Zresztą zimno było +1C, padał deszcz i nie chciało mu się marznąć. Motor był przygotowany elegancko - rozgrzany, obroty na biegu jałowym OK, sprzęgło dało się wyczuć. Skrzynia działała elegancko – dużo lepiej niż na kursie. Bardzo się cieszę i czekam na prawo jazdy.

 

Wszystkim zdającym życzę aby trafili na takiego Egzaminatora jak ja i wiśniową Honde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdałem dziś między godziną 13 a 14 na Odlewniczej, czekam teraz na egzamin na B.

Serdeczne podziękowania dla całej ekipy szkoły PROMOTOR, w szczególności dla Tomka po stresujących jazdach z nim, egzamin to była tylko formalność.

Edytowane przez Lasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdałem dziś między godziną 13 a 14 na Odlewniczej, czekam teraz na egzamin na B.

Serdeczne podziękowania dla całej ekipy szkoły PROMOTOR, w szczególności dla Tomka po stresujących jazdach z nim, egzamin to była tylko formalność.

Gratuluję egzaminu :clap:

Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi w walce.

 

Szykuj się na Ukrainę :icon_twisted: Dasz radę :D

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zdałem teorię i dowiedziałem się, że zapisy na praktyczny będą... dopiero pod koniec marca, albo na początku kwietnia!!! Sądziłem, że skoro w tym roku zimę odwołano, to pociągną z jazdami nieco dłużej. Jestem zły jak cholera. To będą dla mnie piekielnie długie miesiące oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapisy na praktyczny będą... dopiero pod koniec marca

Ale kicha... Może zapisz się w innym mieście?

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mogles sie zapisac na praktyczny i teoretyczny tego samego dnia ??

W WAW nie można :flesje:

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...