Skocz do zawartości

"Na kolanie" na polskim asfalcie?


vx800
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie i Panów,

czy komuś się udało zamknąć oponkę na polskim asfalcie - na szosie, nie na torze?

 

Ostatnio obserwuję swoją tylną gumę (150), na której zostaje coraz węższy nieużywany obszar na brzegu. jeszcze mam jakieś 6-7mm do rantu. Nie wiem, czy mam się "rozwijać dalej", czy może lepiej odpuścić ... gmoli nie mam 8O

 

Jak jest u Was? Piszcie od razu, jakim motocyklem jeździcie: co innego składać się ZX7RR, co innego starym customem.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel na GS500 kiedyś zamknął oponkę na trasie toruńskiej (takie fajne dwa łuki są). Zrobił to przypadkowo i nieświadomie, bo ja grzałem samochodem a on stwierdził, że się zabierze za mną na winklu. problem w tym, że ja kotłowałem całkienm zdrowo i opony w aucie juz nie trzymały. Zdrowo się wystraszył, ale opona zamknieta !

 

Pozdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatnio obserwuję swoją tylną gumę (150), na której zostaje coraz węższy nieużywany obszar na brzegu. jeszcze mam jakieś 6-7mm do rantu. Nie wiem, czy mam się "rozwijać dalej", czy może lepiej odpuścić ... gmoli nie mam 8O  

 

 

PZDR

ło to dużo Ci jeszcze brakuje ćwicz dalej ,ale uważaj(te niespodziani za zakretam) ,w sumie u mnie niema też gdzie zabardzo zamknać gumy i w dodatku mnie podnuzki niepuszczają i brakuje mi około 0,9cm z każdej w tym że to guma 200 :twisted: strasznie na końcach jest "podcięta" żeby ją zamknąć to chyba kierownicą musiałbym trzeć :P

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to - w Wa-wie dwa winkle na Trasie Toruńskiej pomagają w zamknięciu  8) . Mnie brakuje coś ok 1 cm, ale pomału maleje. Muszę wymienić oponkę z przodu i można domykać.

 

Co do Trasy Toruńskiej to jeden gość XX'em oponę tam zamykał - jeszcze powinny tam stać znicze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, ano ... moja guma też jest mocno podcięta na końcach, a do tego zawiecha nie zachęca do składania się mocno.

Tak na prawdę, to wcale nie muszę zamykać gumy, po prostu pomyslałem, żeby Was zapytać, jak to u Was wygląda.

Ja potraktowałem to jako pewnego rodzaju wyzwanie, żeby zetrzeć sobie jak największą powierzchnię opony :P

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jednak troche uwazac na rodzaj asfaltu. Doszedlem do wniosku ze asfalty kladzione niedawno(jakis rok temu) sa duzo bardziej sliskie. Pare razy mialem uslizg 2 kol rownoczesnie. Te bardziej gladkie, majace odcien ciemny sa piekielnie sliskie! Gdzies czytalem ze asfalt kladziony w Polsce ma 60% przyczepnosci asfaltu jaki stosowany jest w Niemczech(czyli troche wiecej niz polowa 8O ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawieżchnia asfaltu nawieżchnią asfaltu, ale pomyślcie, że przed wami mógł jechać jakiś kretyn z niezabezpieczoną przysczepą z burakami i 2-3 buraczki mogły mu sie wykraść z transportu i jeden z nich trafił pod wasze przednie koło.... nie życzę tego nikomu, bo to wcale nie jest przyjemna sytuacja..... ale bierzcie to pod uwagę... zdrowie nigdy nie będzie równać sie adrenalinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mam z tyłu 180. Ostatnio w Bieszczadach (super płaskie serpentyny, zero ruchu itd) zrobiłem z 400 km i tak nie dałem rady zamknąć oponki. Co prawda zostało pare milimetrów, ale bardziej nie mogłe się złożyć, bo tarłem centralną podstawką. Podejrzewam że na Torze Poznań będzie tak samo, więc centralka szybciuteńko pójdzie się j... Ale snopki iskierek podobno były, jak powiedział jadący za mną Dyzio z ekipką, hehe. Szkoda, muszę ją zamknąć bo mi siedzi na żołądku jak stara kiełbacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

AdamWo pisał:

A ja zauwazylem ze w jedna strone skladam sie bardziej niz w druga, z lewej strony opony brakuje mi z 0,5 cm albo i mniej , natomiast z prawej z 1 cm.  

NIe wiem skad to sie bierze, ale gadalem z kumplem i mowi ze robi odobnie.

Po prostu częściej jeździsz w lewą stronę :lol:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...