Skocz do zawartości

DOPASUJCIE MOTOR DO MNIE:)


lr1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym kupić sobie motorek. Podobają mi się bardzo drag stary 650 oraz Suzuki Maruder 800.

Co do drag stara to mam pare pytań jeśli chodzi o osiągi, a mianowicie interesuje mnie prędkość maksymalna tych maszyn, oraz prędkość "maksymalna ekonomiczna" tzn. jazda na najwyższym biegu z największą prędkością ale bez obciążania silnika. A pytam dlatego że miałem motorek 250 i przy prędkości 80km/h zaczynał silnik dostawać wibracji i praktycznie jazda z większą prędkością to była męczarnia. Na autostradzie wyprzedało mnie wszystko co się poruszało. Jak to jest z drag starami 650? A może kupić jakiś inny motor? Musze wspomnieć jeszcze że mam 198cm wzrostu a z tego co już czytałem drag starki są najlepsze do 180cm. Please help me! Aha i ważnym atutem jest dal mnie kardan. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym kupić sobie motorek. Podobają mi się bardzo drag stary 650 oraz Suzuki Maruder 800.

Co do drag stara to mam pare pytań jeśli chodzi o osiągi, a mianowicie interesuje mnie prędkość maksymalna tych maszyn, oraz prędkość "maksymalna ekonomiczna" tzn. jazda na najwyższym biegu z największą prędkością ale bez obciążania silnika. A pytam dlatego że miałem motorek 250 i przy prędkości 80km/h zaczynał silnik dostawać wibracji i praktycznie jazda z większą prędkością to była męczarnia. Na autostradzie wyprzedało mnie wszystko co się poruszało. Jak to jest z drag starami 650? A może kupić jakiś inny motor? Musze wspomnieć jeszcze że mam 198cm wzrostu a z tego co już czytałem drag starki są najlepsze do 180cm. Please help me! Aha i ważnym atutem jest dal mnie kardan. Pozdrawiam!

 

Z takim wzrostem powinieneś natychmiast zapomnieć o Drag Starach. :biggrin:

Od razu widać, że na żadnym nie siedziałeś, bo byś to czuł.

W ogóle uważam, że na każdym krążowniku będziesz wyglądał śmiesznie :bigrazz:

Na dragstarze kolana będą ci się obijać o łokcie ;P

Lepszy pewnie byłby jakiś duży chopper. Rzuć okiem na zdjęcie w poście "świeżo zrobiony".

Edytowane przez Mikosław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz 2 metry to o 650 zapomnij , drag ma 40 KM , a predkosc maksymalna katalogowo to 150... ale zeby motor sobie spokojnie pyrkal to zdecydowanie mniejsza ta predkosc bedzie

pozatym bedziesz dzialal jak zagiel bo jestes duzy i bedziesz wystawal, gorzej jak bedziesz jechal pod wiatr :bigrazz:

kardan dobra rzecz, ale nie napisales ile masz srodkow na motor,

bo wiesz nie ma co sie napalac lepiej odpuscic sezon a potem kupic moto z prawdziwego zdarzenia ktorego nie bedziesz wymienial przez lata

ale to oczywscie twoja decyzja, jednak drag wydaje mi sie ze przy twojej posturze to bedzie za slaby

 

 

--- zaraz zaraz

ja mam 190 i jakos wydaje mi sie ze wygladam normalnie

zapomnij o malych pojemnosciach, jak kupowac to cos powzyej litra

co do choperow nie wiem ale dla mnie sa brzydkie w porownaniu z cruiserem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

--- zaraz zaraz

ja mam 190 i jakos wydaje mi sie ze wygladam normalnie

zapomnij o malych pojemnosciach, jak kupowac to cos powzyej litra

co do choperow nie wiem ale dla mnie sa brzydkie w porownaniu z cruiserem

 

 

Stan - te 8 centymetrów to jednak spora różnica.

Mam dwóch kolegów - jeden 189 cm, drugi -199, różnica w tym jak wyglądają na wildstarze jest przeogromna. Jest jeszcze kwestia proporcji ciała, ale jak ktoś ma długie nogi to moim zdaniem będzie wyglądał "dramatycznie" :bigrazz:

Więc nawet większy pojemnosciowo dragstar 1.1 będzie dla kolegi za mały, nie ze względu na moc a na komfort dosiadu.

Sam mam jedynie 176 cm, a czasem czuję, że mój motocykl powinien mieć "podłogę" niżej.

Edytowane przez Mikosław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm moze i masz racje fakt faktem ze jak gadam z kolegom co ma 173 to czuje sie jak jego ojciec :D

y co do motora wiesz najlepiej by wygladal na africa twin ale przeciez lepiej niech kupi cos co ma wyglad [czyt. cruisera] :bigrazz:

 

:biggrin: Sam chciałem zaproponować dużego KTMa... ale nie śmiałem... :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym kupić sobie motorek. Podobają mi się bardzo drag stary 650 oraz Suzuki Maruder 800.

Co do drag stara to mam pare pytań jeśli chodzi o osiągi, a mianowicie interesuje mnie prędkość maksymalna tych maszyn, oraz prędkość "maksymalna ekonomiczna" tzn. jazda na najwyższym biegu z największą prędkością ale bez obciążania silnika. A pytam dlatego że miałem motorek 250 i przy prędkości 80km/h zaczynał silnik dostawać wibracji i praktycznie jazda z większą prędkością to była męczarnia. Na autostradzie wyprzedało mnie wszystko co się poruszało. Jak to jest z drag starami 650? A może kupić jakiś inny motor? Musze wspomnieć jeszcze że mam 198cm wzrostu a z tego co już czytałem drag starki są najlepsze do 180cm. Please help me! Aha i ważnym atutem jest dal mnie kardan. Pozdrawiam!

 

 

Witam co do drag starów słyszałem niezbyt pochlebne opinie odnośnie 1) mała moc silnika 2) przebieg rzędu 50 tys km i cylindry wymagają szlifu bardzo sie zdziwiłem gdy przeczytałem ten artykuł w którejś gazecie typu motocykl czy świat motocykli w tej chwili już dokładnie nie pamietam, pomyślałem sobie Japonia i taka lipa . Natomiast co do maraudera słyszałem że ma świetnie zestrojone zawieszenie można nim trochę szybciej pośmigać w porównaniu do cruiserów typu drag star, 50 km z 800cm tez nieźle sobie daje radę krótko mówiąc więcej opinii pochlebnych słyszałem o marauderze i jeśli juz to osobiście wybrałbym ten sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virago 125cm !!! :bigrazz: :biggrin:

Kiedyś widziałęm gościa co miał też ze 2 metry na takiej Virago!!

:bigrazz: :D :D

 

Masakra jednym słowem! Sorki ale jak ....wyglądał!

 

Dla takiego gościa ciężko jest dopasowac moto.

Na więkrzości chopperów będzie wyglądał komicznie.

Może coś z power-cruiserów???? - no ale to już kaska,kaska!!

 

Fajnie by wyglądał np. na Varadero. jakims KTM itp. Kolana by miał na odpowiedniej wysokości :D

No ale kolega chyba szuka czegoś z tego działu forum!

Poprzymierzać się trzeba i porobić sobie zdjęcia :cool::)

 

Z tymi 50 tys.przebiegu to chyba się komus omskneło!!!

50 tys to wytrzymuja 50-tki!!

Edytowane przez Lolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) przebieg rzędu 50 tys km i cylindry wymagają szlifu bardzo sie zdziwiłem gdy przeczytałem ten artykuł w którejś gazecie typu motocykl czy świat motocykli w tej chwili już dokładnie nie pamietam, pomyślałem sobie

 

Khe, opowiesci dziwnej tresci... Chyba ze juz mial cofany albo przekrecony licznik jak to w naszym kraju maja wszystkie motocykle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do drag starów słyszałem niezbyt pochlebne opinie odnośnie 1) mała moc silnika 2) przebieg rzędu 50 tys km i cylindry wymagają szlifu bardzo sie zdziwiłem gdy przeczytałem ten artykuł w którejś gazecie typu motocykl czy świat motocykli w tej chwili już dokładnie nie pamietam, pomyślałem sobie Japonia i taka lipa . Natomiast co do maraudera słyszałem że ma świetnie zestrojone zawieszenie można nim trochę szybciej pośmigać w porównaniu do cruiserów typu drag star, 50 km z 800cm tez nieźle sobie daje radę krótko mówiąc więcej opinii pochlebnych słyszałem o marauderze i jeśli juz to osobiście wybrałbym ten sprzęt.

Kolega wspominał, że ważny jest dla niego wał a Maruda ma łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem wczoraj marudera 800 i intrudera 800 na 2007, obie maszyny naprawdę spore i obie napędzane kardanem, mam ok 185 i się dobrze na nich czułem, na brak miejsca nie narzekałem, powiem jedno, maruder jest piękny, czarne fele, szeroki tylni kapeć, normalnie cudo ale cena 33tys niestety

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm - wiec ja musze budzic rozbawienie na ulicach jezdzac na intruzie ze swoimi 198 cm wzrostu...

tylko jakos na swiatlach nikt mi nigdy nie dal poznac, ze wygladam komicznie, a wrecz przeciwnie - same pochlebne i zyczliwe komentarze, od "zajebisty sprzet" po "za ile taki motor?"...wiecie, moze i moje kolana stercza troszke wyzej niz powinny, moze i opor wiatru jest wiekszy, ale... so fuckin' what?:bigrazz: skoro czerpie ogromna radosc z jazdy i nie mam zamairu rezygnowac z tego bo Bozia zapomniala zatrzymac miarki gdy dawala mi wzrost:) Dla oceny prezentuje 2 fotki - w czasie jazdy i na postoju - 2 osoby, ja i kumpel na takich samych intruzach, roznica wzrostu ok 20 cm (moze troszeczke mniej):

 

zdjecie I

 

zdjecie II

 

 

Sory za jakosc - w nieprzyjemnych warunkach atmosferycznych byly robione:)

Co do kolegi to - polecalbym cruisera, bo sa ladniejsze - indywidualna opinia:)

Drag star moze i maly, ale po przejazdze Maruda zdecydowanie wybralbym draga - jakos mi maruder nie lezy zupelnie. Nigdy tez nie siedzialem na Shadow VT 750, ale wizualnie to moim zdaniem bije i draga i maraudera, ale dopiero chyba po 2004 ma kardan, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...