Skocz do zawartości

Yamaha GTS1000 ( GTS 1000 )


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Owszem, stosowany był inny napęd. Pasek. Jest na Allegro taki GTS chyba policyjny bo jednoosobowy (biały) i właśnie z takim napędem (chyba, że sobie sam ktoś wykombinował). Tylko coś mi się nie zgadza data produkcji. Z tego co mi wiadomo to GTS-y były robione tylko do 1999 r (a szkoda)

Pozdrawiam - Małpa

A jednak nie był, ten policjant wystawiany od ponad roku w krakowskim komisie ma po prostu łańcuch w osłonie, ponoć patent stosowany tylko w policyjnych wersjach, a te z kolei funkcjonowały chyba tylko w Danii. W ogóle, to aż żal tego sprzęta, bo komis jest samochodowy, a GTS najwyraźniej znalazł się tam przez przypadek i nikt nie wie, co z nim teraz zrobić. Nawet ceny nie zmienili przez ten czas. Rocznik 2001 to też ściema, ostatnie zeszły z taśmy rzeczywiście w 1999 r. nie mam pojęcia, skąd wykombinowali ten rocznik. Swoją drogą, fajnie byłoby, gdyby ktoś ze speców miał chwilę i był w pobliżu, aby ocenić choć "na oko" stan na dziś tego sprzęta, może jeszcze wart ocalenia.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1746307

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Siemanko, przepraszam za MEGA odkop ale lepiej tak jak śmiecic nowym tematem.

Są to userzy którzy smigają takim GTSem na chwilę obecną? Ostatnie wpisy są sprzed 4 lat a chciałbym się dowiedzieć paru opinii na chwilę obecną (części, bolączki itp). Mam jedną sztukę w okolicy i niby oglądałem i wszystko fajnie ale jednak to nietypowy sprzęt jest.

Swoją drogą to silnik z GTS występuje w czymś jeszcze innym?

Pozdrawiam

"Bez Gwiazdy nie ma jazdy" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siemanko, przepraszam za MEGA odkop ale lepiej tak jak śmiecic nowym tematem.

Są to userzy którzy smigają takim GTSem na chwilę obecną? Ostatnie wpisy są sprzed 4 lat a chciałbym się dowiedzieć paru opinii na chwilę obecną (części, bolączki itp). Mam jedną sztukę w okolicy i niby oglądałem i wszystko fajnie ale jednak to nietypowy sprzęt jest.

Swoją drogą to silnik z GTS występuje w czymś jeszcze innym?

Pozdrawiam

owszem ja smigam taka i to juz od 3 sezonow,ja jestem w niej poprostu zakochany,mimo wiekszych kosztow eksploatacji niz popularne modele ktorych miliony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

cześć,

stałem się posiadaczem GTS 1000 A , i właśnie , szukam jakichś informacji o mojej "niuni" ...

jestem kompletnie "zielony" , w 2001 po wypadku jeszcze wtedy na "jawie 350" jakoś tak zakończyła się moja przygoda ale tęsknota pozostała...

 

Więc tu pytanie i prośba koledzy:

Chciałbym dopieścić moja ślicznotkę i przygotować do sezonu, na co zwrócić uwagę?

( że wymiana płynów , oleju filtrów to oczywiste), ale czy jeszcze coś , jakieś ustawienia zawieszenia pod moja wagę, silnik? czytałem ze ważna rozmiarówka opon i ciśnienie, rozmiar mam bo znalazłem, a ciśnienie ? i może jakaś książka serwisowa do niej jest w czyimś posiadaniu? bo szukam i na razie z miernym skutkiem, najlepiej po polsku, ale i z angielską sobie poradzę...

 

Jak napisałem jestem początkujący więc każda Wasza rada będzie cenna...

 

Dzięki, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Mam 6 lat pierwszą maszynę z 1997 r. i kupiłem drugą 🙂 (kuźwa - wpisy w dowodzie się skończyły) - nie mam zamiaru zmienić. Najwygodniejsza konstrukcja jaką śmiagałem. Płyciutko nurkuje na centralnym teleskopie i super stabilnie zachowuje się nawet na masakrycznej, dziurawej, polskiej drodze poza piachem. Monowahacz super niweluje nierówności. Wiele regulacji miękkości zawieszenia = rewelacja!. Brakuje bardzo 6 biegu, prędkości powyżej 230 - 240km/h (u mnie full maneta zależnie od wiatru na pasie lotniska po wymianie świec) i większego rozstawu lusterek... Świece aby wymienić = fakt masakra na dwóch na środkowych. Po wymianie na porządne irydówki  Denso Iridium Power IX24B zauważalna poprawa parametrów (NGK za dużo podróbek)! Wciąga nieco olej (uszczelniacze zaworowe) a ja dolewam dopiero jak kontrolka się zapala... i mimo tego zero problemów (obecnie dolewam dowolny 10W40 i ćwiarteczka na dużo duższą trasę na wyposażeniu). Eksploatacja całkowicie bezproblemowa! Moto wybacza czasową "sklerozę" jak żadne inne! Martwią mnie nieco wentylatory chłodnicy bo rzadko się odzywają nawet latem  po przepałce i nie pomogła wymiana czujników (może tak ma być?). Wkurzające jest "wachlowanie" kierownicą przy zawracaniu na wąskiej drodze bo moto ma nieco za mały promień skrętu i nieco waży oraz martwe punkty wtrysku na manetce (akurat przy jeździe miejskiej). Na rondach i skrzyżowaniach zero problemów. Przeciwskręt, jazda sportowa i "szlifowanie" protektorów na asfalcie w zakrętach - super przyjemne i wyjątkowo stabilne. Można na prawdę się nisko położyć. Przy wywrotce czujnik automatycznie odłącza zapłon (przetestowane aby kotka nie skasować)! Warto zainwestować w dobre "kapcie". Na buksie także bardzo stabilna i  bezpieczna maszyna i ciśnie prosto. Shimmy próbowałem specjalnie i wielokrotnie "złapać" i nigdy mi się to nie udało - fakt łatwiej poderwać z podnóżków pasażera bo przód jest sporo cięższy niż na teleskopach i szybciej buksujemy niż pójdziemy na koło. Stabilniejszego moto poza BMW z boxerem nie spotkałem.  Komuś shimmy na GTS 1000 się udało?

Manual najlepiej z https://opgsff.org/files/GTS1000.pdf

Moja maszynka 🙂

IMG_20190407_173010361.jpg

Edytowane przez Kosa53
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kosa53 napisał:

. Stabilniejszego moto poza BMW z boxerem nie spotkałem. 

Zacny sprzęt. Spróbuj rzędowych BMW K1200 K1300. ta sama koncepcja z podwodziem, ale nowsze rozwiązania, absy, i tak dalej... spróbuj!

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre 15 lat temu mój sąsiad z bloku to posiadał. Sporo się tym najeździłem, świetny sprzęt. Ubrana w kufry i załadowana prowadziła się lux. Sam na taką chorowałem ale w okolicach 2005 roku używane 7 - 9 latki kosztowały chore pieniądze i do tego niemal zerowa podaż na rynku wtórnym. Jakieś 3 lata temu na nowo zrodził mi się pomysł zakupu GTS-a ale prześledziłem rynek części nowych i używanych oraz mając pod uwagą rozwiązania techniczne w tym sprzęcie - odpuściłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...