Skocz do zawartości

Yamaha Midnight Star (Roadliner, Stratoliner)


johny
 Udostępnij

Midnight Star  

250 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceniam jako:

    • ładna
      201
    • brzydka
      34
    • nie mam zdania
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Znam odpowiedź....Nie trzeba niczego demontować. przygotowania do wymiany zajmują dosłownie kilka minut . Po tym czasie mamy wygodny dostęp do wszystkich śrub ( wlewowej, kontroli poziomu i spustowej ). Reszta to pestka....

Jaki olej wlałeś i czy faktycznie równo 0,5l ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor na podnośnik. Ja mam podobny do tego http://allegro.pl/podnosnik-motocyklowy-stojak-do-motocykli-quad-750-i6193296758.html

.1 Luzujemy(nie rozkręcamy!) opaski (widoczne pod ozdobnymi osłonami rur wydechowych) :

a .na połączeniu tłumika i kolektora trójdrożnego

,b. miedzy kolektorem trójdrożnym a kolankiem wydechu pierwszego cylindra

. 2 odkręcamy nakrętki mocujące kolanko wydechu do drugiego cylindra, zdejmujemy chromowaną osłonę ,i pociągamy za kolanko do siebie powodując przekręcenie się kolanka wraz z kolektorem trójdrożnym o ok. 90 stopni .

dzięki tej prostej operacji mamy dostęp do śruby wlewowej i poziomu.

Dostęp do śruby spustowej trochę utrudniają przewody hydrauliczne tylnego hamulca ,ale można je odsunąć luzując opaski którymi są zamocowane do ramy.

Wykręcamy śruby w kolejności wlewowa - spustowa- poziomu.

Po całkowitym spłynięciu starego oleju ( oczywiście nie na podłogę :) ), wkręcamy śrubę spustową, powoli wlewamy świeży olej aż zacznie wypływać z otworu kontrolnego.

Teraz wkręcamy śruby: kontroli poziomu i wlewu.

Skręcamy układ wydechowy w kolejności odwrotnej.

Gotowe...

Ps. nie wymieniłem żadnej uszczelki, wykorzystałem " stare" i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, w maju zamierzam wybrać się w epicką podróż 5,5-6 tys km przez Włochy, Grecję i kilka bałkańskich krajów. Całość zajmie jakieś 16-18 dni. Piszę już teraz aby był czas na przygotowanie, chociażby urlop itp. Jeśli są chętni - odzywajcie się.

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Michciu- Ja ogólnie chetny na tego rodzaju wycieczki lub inne przejażdżki ale tyle urlopu na raz nie dostane więc odpadam. Zazdroszczę. Byłem rok temu z żoną w podróży poślubnej i było super. Moto się sprawdza w każdej pogodzie i warunkach. Jeżdżę nim 5 sezon i naprawdę polecam.

Przy okazji jeśli ktoś będzie coś organizował- nawet jakieś spotkanie- to proszę na priv. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michciu- Ja ogólnie chetny na tego rodzaju wycieczki lub inne przejażdżki ale tyle urlopu na raz nie dostane więc odpadam. Zazdroszczę. Byłem rok temu z żoną w podróży poślubnej i było super. Moto się sprawdza w każdej pogodzie i warunkach. Jeżdżę nim 5 sezon i naprawdę polecam.

Przy okazji jeśli ktoś będzie coś organizował- nawet jakieś spotkanie- to proszę na priv. Pozdrawiam.

Tak myślałem że największym problemem będzie urlop, dlatego pisze z wyprzedzeniem a nuż ktoś da radę to ogarnąć. Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w maju zamierzam wybrać się w epicką podróż 5,5-6 tys km przez Włochy, Grecję i kilka bałkańskich krajów. Całość zajmie jakieś 16-18 dni. Piszę już teraz aby był czas na przygotowanie, chociażby urlop itp. Jeśli są chętni - odzywajcie się.

Pozdrawiam

Michał

 

Witaj

Ja się piszę na maj, z powrotem do Polski najpóźniej 7 czerwca.

w tym roku miałem przyjemność odwiedzić Albanię z namiotem. Wycieczka trwała 2 tygodnie 5500 km i nie da się tego w żaden sposób skrócić.

MICHCIUU jest nas już dwóch. Urlop już zaklepałem !

Daj znać jak masz już coś zaplanowane do odwiedzenia po trasie.

Pozdrawiam Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj

Ja się piszę na maj, z powrotem do Polski najpóźniej 7 czerwca.

w tym roku miałem przyjemność odwiedzić Albanię z namiotem. Wycieczka trwała 2 tygodnie 5500 km i nie da się tego w żaden sposób skrócić.

MICHCIUU jest nas już dwóch. Urlop już zaklepałem !

Daj znać jak masz już coś zaplanowane do odwiedzenia po trasie.

Pozdrawiam Arek

Cześć Arek, mam już wstępnie ułożoną trasę, podaj maila na priv to prześlę mapkę i powiesz co o tym sądzisz. Generalnie oprócz samej jazdy, lubię też zwiedzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po Vtx 1800 by mikers dołączyłem do grona posiadaczy strato. Mikołaj wcisnął przez komin ;)

31c54fb540048e9810b5247f000c2de4.jpg

4add6b6db78071d1b87253b011b38555.jpg

 

Demolkę czas zacząć bo jakoś nie lubię na seryjnych latać ;)

 

 

_______

mikers

Edytowane przez mikers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Brak czasu ale powoli nabiera kształtu ;)

f0ae74161a0253a8ad349239e68c8cb8.jpg

ffa985fe7443b987bb1de368eb02bd52.jpg

 

Jak by ktoś potrzebował to mam pare gratów z rozbiórki:

Siodło komplet ( oryginał)

Szyba z uchwytami na kluczyk (oryginał )

Przedni i tylni błotnik ( oryginał)

Kompletny wydech (oryginał )

Sprężyna tylnego zawieszenia ( oryginał )

 

To na tyle ;)

 

________

mikers

Edytowane przez mikers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...