Skocz do zawartości

Yamaha Midnight Star (Roadliner, Stratoliner)


johny
 Udostępnij

Midnight Star  

250 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceniam jako:

    • ładna
      201
    • brzydka
      34
    • nie mam zdania
      16


Rekomendowane odpowiedzi

stratek- też mam z 2006 ale moje szczęście że nie mam jeszcze takiego problemu. Ile masz przebiegu przy swoim? Chce oszacowć mniej wiecej kiedy mogę się spodziewać awarii... Mogę się zorientować co należy zrobić i odpisze ci na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecną mam 69000 km (i ciągle wzrasta). Metaliczny dźwięk pojawił się przy ok. 67000 km.

Jak przyjechał ze Stanów to było OK. Mam wrażenie że zjawisko pojawiło się po wymianie oleju ale nie jestem pewny bo na starym oleju jeździłem bardzo mało. Czekam na wszelkie sugestie jak usunąć problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

na jakim oleju jeździsz podaj markę i lepkość. Jeśli po wymianie oleju zauważyłeś problem powinien on występować na wszystkich biegach od jedynki zaczynając. Z tego co pamiętam to kolega Piwu z tego forum wymieniał zębatkę 3 biegu. Kiedyś z nim rozmawiałem o tej wymianie i powiedział mi, że koszt zębatki jest niski natomiast droga robocizna koszt wszystkiego około 2 tyś zł. Lipa jest taka że trzeba wyjąć cały silnik na stół.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na Castrol Power 1 Racing 10W-50. Odgłos występuje tylko na 3 biegu. Chyba wymienię olej na Motul 7100 20W50 (taki jest zalecany przez Yamahe) i zobaczę co się będzie działo. Jak nie pomoże to pozostanie wyciąganie silnika - ale to już zostawię na zimowe, długie wieczory.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam kilka fotek mojego motocykla z sakwami Terysa TR1Zdjęcia są celowo bardzo duże (ponad 10 mpx) abyś mógł zobaczyć szczegóły mocowania itd., więc zamieszczam linki bezpośrednio do serwera.http://www.cor.pl/moto/a.JPGSakwy w oryginalnych osłonachhttp://www.cor.pl/moto/b.JPGhttp://www.cor.pl/moto/c.JPGhttp://www.cor.pl/moto/d.JPGhttp://www.cor.pl/moto/e.JPGZ tyłu w sakwach mam zamontowane ledowe światłą pozycyjne i stopuPrzejrzałem tą stronę z sakwami i wiem skąd różnica w cenie. Sakwy w tym linku wykonane są z dwoiny bydlęcej, a sakwy Terysa w linku ze skóry licowej.Różnica jest kolosalna. Dwoina to nie skóra licowa.Przed zamówieniej jednych lub drugich zorientujcie się w temacie dwoiny i skóry licowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Ostatnio czytałem w jakimś czasopiśmie motoryzacyjnym o mocach silników , i są różnice w sposobie przeprowadzenia tych pomiarów ,z oceanem mierzą moc silnika nieobciążonego osprzętem.

 

 

Witam

Mamy pytanie odnośnie różnic pomiędzy motocyklami na rynek Europejski i USA?

Jaka jest różnica w normie spalin czy tez głośności wydechu?

Czy ktoś w Was ma dokładne dane?

Czym spowodowana jest różnica w mocy silników?

 

Jak wygląda sprawa z różnica w spalaniu czy tez żywotnością/niezawodnością obu modeli?

Opłaca się ściągnąć moto z USA?

 

Pozdrawiam,

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam

Mamy pytanie odnośnie różnic pomiędzy motocyklami na rynek Europejski i USA?

Jaka jest różnica w normie spalin czy tez głośności wydechu?

Czy ktoś w Was ma dokładne dane?

Czym spowodowana jest różnica w mocy silników?

 

Jak wygląda sprawa z różnica w spalaniu czy tez żywotnością/niezawodnością obu modeli?

Opłaca się ściągnąć moto z USA?

 

Pozdrawiam,

K.

Mogę się wypowiedzieć co do mocy motocykli, bo pisałem do Yamaha Polska. Uzyskałem odpowiedź, że różnica polega na innych komputerach - modułach. Niestety nie do podmiany, europa ma immobilaizer . Europa 90 KM - USA 100 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy Yamahy XV 1900. :)

Od jakiegoś czasu mam przyjemność użytkować Startolinera z 2006 roku. Jestem zadowolony z osiągów oraz poręczności w prowadzeniu tak ciężkiego motocykla. Natomiast uczę się cały czas jego mechaniki czyli co gdzie i jak...

 

Obecnie wymieniam wydechy, na których przyjechał z US. Są to wydechy akcesoryjne firmy HARD-KROME Side Burner.

Głośne i basowe.

Ale, że wybieram się Yamaszką za granicę wolę nie ryzykować.

 

Gdyby ktoś reflektował to link do oglądania :

http://www.ridersbuy.pl/n/303-Wydech-Yamaha-Midnight-Sta.html#content

 

Oraz link do jutuba gdzie taki wydech ktoś prezentuje na swoim motocyklu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może przyszły weekend jak będzie pogoda w okolicach Torunia albo gdzieś gdzie większość będzie miała bliżej?

 

Z tej strony "Kazual". Nowe konto bo tamto szlak trafił...

Można się gdzieś spotkać ale widząc aktywność w tym temacie to będzie ciężko...

U mnie teraz trochę ciężko bo 3 miesięczny maluch zajmuje 99,9% czasu ale jakby co to jestem otwarty na propozycję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Z tej strony "Kazual". Nowe konto bo tamto szlak trafił...

Można się gdzieś spotkać ale widząc aktywność w tym temacie to będzie ciężko...

U mnie teraz trochę ciężko bo 3 miesięczny maluch zajmuje 99,9% czasu ale jakby co to jestem otwarty na propozycję...

 

Temat już pewnie nieaktualny. A teraz inne pytanie. Zastanawiam się nad montażem podgrzewanych manetek, a raczej samych wkładów montowanych na kierownicy pod oryginalne bądź akcesoryjne manetki. Czy ktoś już wcześniej się w to bawił? Zdaje egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...