Skocz do zawartości

Wszystko o Husqvarnach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nabyłem huske te 610 99rok. Przerobiona na supermoto.Pojezdzilem trochę i rozleciało mi się magneto.

Posiadam zapłon od starszej wersji. Jednak nie wiem czy da się go tam podłączyć. Cewki i magneto pasują. Cewki sa troszkę mniejsze a magneto większe (tzn. grubsze) Czy ktoś miał doczynienia z podobnym problemem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał doczynienia z podobnym problemem???

 

Zadzwoń do dealera Huski. Najlepiej do PUH Mleczek. Poproś o Łukasza (o ile dobrze pamiętam) powiedz mu jaki masz model i rocznik i zapytaj się od jakich modeli i roczników można coś dobrać. Na bank będzie pasować od TC i SMR610 a od jakich roczników powinien powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej Ci to nie podejdzie .

 

e=Blv sin(alfa) [V]

 

e - napięcie

B - natęzenie pola magnetycznego

v - prędkość wirującego magneta.

l - dlugość cewki

 

wartości muszą byc identyczne jak w starych częściach. Kiedy je zmienisz uzyskasz wiekszy lub mniejszy potencjał elektryczny.

A tego nieda sie tak łatwo dopasować...

Edytowane przez Pawik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam.

Chodzi mi o Huskę wr 250

Czy mógłbym przejeździć na tłoku dwa sezony (w roku szkolnym jeżdżę tylko w weekendy), dodatkowo zsiadam z DT 110 więc zanim ogarnął bym taką maszynę trochę czasu by minęło = mniej karcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem zielony jeśli chodzi o mechanikę motocyklowa.

Podpowiedzcie mi jak bezboleśnie wymienić łożyska w tylnym kole?? Jak zdjąć koło?? Łańcuch trzeba rozkuwać??

Jeśli jesteś zielony to czemu nie dasz tego zrobić mechanikowi? A łańcucha nie rozkuwa się.

ps. To nie temat o mechanice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz ochoty odpowiadac to nie rob tego

pytam sie tych co sie na husqvarnach znaja

a ze jestem zielony w mechanice motocyklowej to pytam, w samochodach sa inne rozwiazania

a te podpowiedzi pomogly by mi samemu opanowac temat

Łańcuch powinien mieć spinkę, chyba że ktoś go zakuł rozmyślnie :-). Możliwe że nie musisz rozpinać łąńcucha, wystarczy że odkręcisz ośkę koła, poluzujesz napinacze łańcucha, podsuniesz koło w stronę silnika i zdejmniesz łańcuch z zębatki. Na tym niestety kończy się moja wiedza ogólna na temat zdejmowania koła.

Edytowane przez DEAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, o to mi chodziło czy trzeba łańcuch rozpinać.

Motocykl jest prostszy od samochodu, ale doświadczenie i podpowiedzi innych się przydają

Jeszcze raz dzięki

 

Ponawiam pytanie o długość przewodu hamulcowego tylnego do TE610, ma ktoś taki sprzęt i mógłby w miarę dokładnie zmierzyć go??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, o to mi chodziło czy trzeba łańcuch rozpinać.

Motocykl jest prostszy od samochodu, ale doświadczenie i podpowiedzi innych się przydają

Jeszcze raz dzięki

 

Ponawiam pytanie o długość przewodu hamulcowego tylnego do TE610, ma ktoś taki sprzęt i mógłby w miarę dokładnie zmierzyć go??

 

 

Wiesz co kolego, ktoś napewno ma husqe 610 zrób tak. Poszukaj w tych tematach ludzi z tym motorem i im napisz na PW a dostaną na e-mail, że mają wiadomość to odpowiedzą.

Możesz jeszcze tak zrobić. Na allegro jest z 5 sztuk twoich motorów, poszukaj kogoś co koło Ciebie mieszka i podbij a jak nie to zadzwoń, żeby zmierzył, w Polsce są ludzie uprzejmi to zrobią to dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam kilka pytań dotyczących Husqvarny TE 610 z roku 1994! Jezeli ktos wie cos o tym moto prosze o odpowiedz na moje pytania:

1. Czy mozecie mi powiedziec cos ogolnie o tym moto, na co zwracac uwage!

2. Jaki dokładnie olej do niego(nie wiem jaki byl wczesniej lany czy mineralny czy polsyntetyk czy moze syntetyk) wiec jaki teraz, jakiej firmy najlepiej, jak czesto go zmieniac bo w Huskach nie ma filtra( jeżdze amatorsko)

3. Jakie cisnienie powinno byc w oponach crossowych(kostka)

4. Jakim olejem zalac lagi, przy wymianie uszczelniaczy

5. Czy filtr powietrza mozna jakos umyc, czy sa do tego specjalne plyny?

Prosze o odpowiedz. dziekuje i pozdrawiam!

Edytowane przez Mati155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam kilka pytań dotyczących Husqvarny TE 610 z roku 1994! Jezeli ktos wie cos o tym moto prosze o odpowiedz na moje pytania:

1. Czy mozecie mi powiedziec cos ogolnie o tym moto, na co zwracac uwage!

2. Jaki dokładnie olej do niego(nie wiem jaki byl wczesniej lany czy mineralny czy polsyntetyk czy moze syntetyk) wiec jaki teraz, jakiej firmy najlepiej, jak czesto go zmieniac bo w Huskach nie ma filtra( jeżdze amatorsko)

3. Jakie cisnienie powinno byc w oponach crossowych(kostka)

4. Jakim olejem zalac lagi, przy wymianie uszczelniaczy

5. Czy filtr powietrza mozna jakos umyc, czy sa do tego specjalne plyny?

Prosze o odpowiedz. dziekuje i pozdrawiam!

Huska 610 to klasa klx 650R itp... moto jak na swoją pojemność dość lekkie,bardzo mocny silnik,skrzynia biegó w pracuje bardzo miękko... ogolnie fajny motor,do zawiasu zalej jakiś olej np Catroll fork oil 10W,a do filtra sa specjalne płyny do płukania i oleje do nasaczania :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki!

A wie ktos moze jak z olejem do tego moto bo nie wiem jaki byl lany wczesniej to teraz wlac mineralny? jesli tak to jaki polecacie?

A te plyny i oleje mozna sotosowac do wszystkich typów filtrów!(pytam bo do tej pory tego nie uzywałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...