Skocz do zawartości

Wszystko o Husqvarnach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pół nocy zajęło mi przeczytanie tego tematu od samego początku. Wszystko to po to i dlatego żeby dowiedzieć się trochę o enduro Husqvarny.

Przymierzam się do kupna mojego pierwszego motocykla klasy enduro i myślę o WR250 ponieważ nie stać mnie jeszcze na dobre WR250F Yamahy, znalazłem takie ogłoszenie:

http://www.allegro.pl/item433888971_husqva...ach_okazja.html

Czy mogę Was poprosić o wypowiedzenie się o tym konkretnie modelu, roczniku?

A może ktoś z Was mieszka niedaleko i mógłby ten motocykl obejrzeć?

Czy WR250 jest sprzętem awaryjnym? Czy jak kupię teraz to bez problemów przelatam kolejny sezon i się nie zawiodę?

Proszę o wszelką pomoc w zakupie tego sprzętu.

Z góry dzięki za każdą odpowiedź

Cezar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam :biggrin: Ten motocykl z aukcji należał do mnie ;) Motocykl był naprawdę zadbany w ciągu nie całych 2 sezonów zainwestowałem dokładnie 5470zł (wszystkie faktury były do wglądu). Jedyne czego nie zdążyłem zrobic przed sprzedażą to wymienic łożysk główki ramy (luz jeszcze nie było ale czuc pod ręką że"TO NIE TO") .Co do silnika to po remoncie(cylinder tłok A korba uszczelniacze łożyska uszczelki) zrobiłem 16mth, olej w lagach motorex zmieniany (2 razy w sezonie), amortyzator tył zrobiony w serwisie(tulejki uszczelniacze olej i gaz),sprawna elektryka,swiatła na diodach LED światło stop,mnóstwo gadżetów typu nowa kierownica 28,6 z mocowaniami, nowe chwyty progripa, klamka sprzęgła z kutego aluminium WIRTZ z regulacją twardości,2 kpl. plastików....w sumie to nie wszystko pamiętam. Motocykl był doinwestowany i prawde mówiąc amator przez 2 sezony powinien się martwic tylko o opony klocki i paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ile może kosztować remont silnika w husqvarna te 410 koleś pisał że do wymiany jest korbowód nicasil nowy trzeba zrobić i tłok oczywiście. tłok znalazłem nicasil tez wiem ile kosztuje no ale nigdzie nie mogę znalesć korbowodu może pasuje z jakiegoś innego motocykla może ktoś się w tym oriętuje bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę zorientowałem się w temacie i sprawa wygląda tak :

- w zych offroad cena oficjalna to 1100 zł, choć dostałem propozycję 800 - bez opakowania, cokolwiek by to miało znaczyć - nie wiem czy to promocja jednostkowa czy stała - skorzystalem ;)

- u mleczka - 1050 zł

- olek motocykle - brak

Z zamienników jest 'tornado' z niemiec za 216e z przesyłką - podobno starcza na raptem kilka wypadów. Dlatego teraz obawiałbym się kupować huskę 'po remoncie' bo nie wiadomo, czy toto w niej nie siedzi.

 

pozdrawiam, Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, powie mi ktoś co nie co o te 410? Dane techniczne, wrażenia z jazdy? Słabe punkty, na co zwracać uwage etc.

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, powie mi ktoś co nie co o te 410? Dane techniczne, wrażenia z jazdy? Słabe punkty, na co zwracać uwage etc.

 

Wpisz w google Husqvarna TE 410 a dane tech. same wyskoczą. Trochę chęci. Do słabych stron tego moto można zaliczyć układ smarowania tzn brak pompy oleju o ile się nie mylę ale ręki sobie obciąć nie dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, powie mi ktoś co nie co o te 410? Dane techniczne, wrażenia z jazdy? Słabe punkty, na co zwracać uwage etc.

Huski do 1999r. nie miały pompy oleju przez co żywotność silnika jest słaba, jeśli chodzi o wrażenia z jazdy to są jak najbardziej pozytywne, silniczek ma sporą moc i ładnie ciągnie, maszyna jest dość lekka i dobrze wyważona dzięki czemu łatwa w manewrowaniu w trudnym terenie, zawiecha bez zarzutu. Jeśli myślisz o tym moto to zdecydowanie odradzam roczniki do 1999, od 2000r. jest o wiele lepiej silnik jest wyposażony w podciśnieniowy układ smarowania (znaczy się ma pompę oleju :bigrazz: ) i trwałość jest wyraźnie większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję szybkiej i konkretnej odpowiedzi.

Czy dyfuzor z KTM-a EXC/SX 250 2008 będzie pasował do Husky WR 250 2004r. Mój oryginalny dyfuzor powinien pójść już dawno na emeryturę, ale nie wiem czy jest możliwość zastosowania takiego. Zarówno oryginały jak i zamienniki są dosyć drogie. Ewentualnie szukam coś pasującego w rozsądnych pieniądzach. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...