Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do serwisówki, tak myślałe. Przekopałem sporo neta i nie znalazłem nic, co było by do roczniaka 82. Jedynie mam do Magny 95. Jest podobne, ale to nie to samo :lalag:

 

Gaźniki polecę najprawdopodobiej fachowcom, choć jak na razie udaje mi się całkiem sporo zrobić przy sprzęcie samemu. Dziś poprawiłem sporo elementów w moto (przewody gumowe nie były n a swoich miejscach, przewód do rozrusznika szedł nie tak jak trzeba........ Niby drobiazgi, ale jak życie umilają :crossy:

 

Do tego uszczelniłem silikonem wysokotemperaturowym tłumiki, kolektor i wszelkie połączenia. Gdzieś miałem przelot gazów wylotowych i nie brzmiało to tak jak powinno. Jak zastygnie silikon, to dam znać jaki jest efekt :clap:

 

Może ktoś z was wie, gdzie można zakupić magny za nieweielkie pieniądze ?? Mogą byż uszkodzone, do naprawy, częściowo na części?? Na chwilę obecną uważam, że z każdej (prawie :)) z rocznika do roku 80 można zrobić niezły sprzęcik poświęcając mu nieco czasu i serca. Potrzebuję jedynie "materiału wyjściowego" :smile:

 

Szerokości :crossy:

 

Popytaj w Motostodole, oni mają dużo części do Magny, a to jest k/Białegostoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Pochwalę się i ja :crossy:

Mam Hondę Magnę z 1998 roku(V30...nazwa z za ceanu).Kupiłem ją nie dawno za 40 stówek,i ale wiedziałem od razu że zaworki są do regulacji (?!)Jedynym "ale" są lekko na zimnym silniku klekoczące zawory(stwierdzenie i opinia mechanika...zanim nabyłem moto) Ogólnie motorek wygląda super.... Nie mam wielu doświadczeń z motorkami tego typu,ale moja Madzia jest bardzo mocna i zaje.... szybka.Motorek jest w wersji amerykańskiej (świecące przednie kierunki,prędkościomierz i przebieg w milach+ obrysówka )Na razie zrobiłem nim jakieś 100 mil.....wrażeniami podzielę się jak nakręce jakieś 1000 :(

Jeśli ktoś ma jakieś wskazówki o ekspoloatacji tego moto, serwisówkę i cokolwiek w ogóle.....to będę wdzięczny :icon_mrgreen: Nawet szczegółowych danych technicznych tego motorka nie mogę znaleźć .... :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOMISARE , chodzi ci o to po lewej stronie? tam jest takie gniazdko na kluczyk i jakas dioda?

tez to mam i nie mam tej wtyczki co sie tam chyba powinna znajdowac , a moze to bateria jest jakas?

wie ktos cos na ten temat?

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOMISARE , chodzi ci o to po lewej stronie? tam jest takie gniazdko na kluczyk i jakas dioda?

tez to mam i nie mam tej wtyczki co sie tam chyba powinna znajdowac , a moze to bateria jest jakas?

wie ktos cos na ten temat?

 

 

tak dokladnie o to mi chodzi,i tez niemam bladego pojecia jak to działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka, ja mam u siebie założone puste rury i wetknięte w nie blokady, które wyglądają jak zwykłe wyciory :biggrin: Bez tych blokad brzmi niesamowicie, głośno i bankowo miśki zatrzymają ;)

 

Z blokadami jest nieco ciszej, ale klimat zostaje, nadal jest to piękny dźwięk, duży bas. Niedługo planuje zrobić taki sam komplet do kolejnen magny. Wypolerowana rura (kwasówka lub nierdzewka), odpowiednio wygięta, przycięta, i będzie git ;)

 

Jak by była potrzeba, to mogę zrobić fotki, tylko ostatnio cienko z czasem mam.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mador napisałeś 1998 stąd moje pytanie. 1988 pasuje.

 

Co do wydechów, mam fabryczne w swojej sabrze, ale już chyba nieco zjedzone w środku. Dźwięk jest piekny ale jednak na dłuższych trasach daje popalić. Jestem na etapie dorabiania końcówek które powinny nieco wyciszyć dźwięk ale pozostawić basy.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o tpo czy takie np wydechy ze sklepu LIMA [sa w ofercie rozne ] nie wplyna drastycznie na parametry tzn. czy nie bedzie trzeba motac z gaznikami itp.

mam na mysli takie wynalazki:

http://www.lima.com.pl/product_info.php/cP...c35b84956c38156

http://www.lima.com.pl/product_info.php/cP...c35b84956c38156

http://www.lima.com.pl/product_info.php/cP...c35b84956c38156

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sklepu Lima kupiłem kiedyś dwie manetki i jeden kierunkowskaz (chciałem sprawdzić jakość) wylądowały w koszu nawet nie rozpakowywałem...

W naszych sprzetach najwazniejszy jest centralny tłumik za silnikiem, więc może obejdzie się bez regulacji gaźników, trza Adama lub Piotra Dudka zapytać.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...