Skocz do zawartości

Kawasaki ZZR 1100


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

yo , odkopałem ten temat , i takie dość dziwne pytanie : za ile można już kupić taki niezajechany egzemplarz ZZR 1100 , Irek twój z którego jest roku ?? Z góry dzieki , pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!Fajny artykuł jast w nowym "swiecie motocykli" tam jast uzywany zzr 1100 opisany w miarę bardzo dokładnie-i opinie użytkownika naszego kolegi z forum"pzdrowienia dla WUJKA"

A co do moich doświadczeń to nie są dość wielkie ponieważ posiadam go od sierpnia i niemogłem się jeszcze nim nacieszyć.Bardzo ciężki w przeciwieństwie do mojego poprzedniego motorka xj600, ale tak mi się zdaje to duży plus przy większych prędkościach ,prowadzi się lekko bez żadnych niekontrolowanych wybryków.

Pozycja za kierownicą bardzo wygodna może to z racji mojego wzrostu 173cm i ochrona przed pędem wiatru nienaganna.

Mam tylko nadzieje, że w nadchodzącym sezonie bede się mógł nim nacieszyć i nie potwiedzą sie opinie o awaryjności zygzaka (pozdrawiam wszystkich co mają Hondy).

 

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ZZR jest z 1995 r. , teraz ma ok.54 000 km przejechanych, kupiłem go w marcu tego roku w bardzo dobrym stanie, gość przwoził go z salonu z niemiec (stał tam ok. 1 roku - pokazywał mi gość zdjęcia z tego salonu i papiery), dostałem do niego wszystkie dokumenty, książkę serwisową, tak, że wszystkie przeglądy czy naprawy są tam wpisane. Myślę, że trafiłem dobrze, gość chciał za nią chyba coś ok. 12 500 zł, ale zbiłem cenę do 11 500 zł. Byłem oczywiście ją pooglądać, przejechać się itd. potem w tej cenie jeszcze go namówiłem i przywiózł mi maszynkę do domu swoim busem, ja jechałem za nim swoim samochodem. Po drodze podjechaliśmy do stacji diagnostycznej do jego kolesia i od razu załatwił mi od ręki przegląd. Ogólnie wszystko było ok, oby wszyscy koledzy mieli taką bezproblemową tranzakcję jak ja :biggrin:. Przejechałem na nim w tym sezonie kilka tysięcy i jestem bardzo zadowolony. Prowadzi się rewelacyjnie, może przy małych szybkościach i jeździe manewrowej w mieście jest ciężkawy, ale można się do tego przyzwyczaić, ale za to w trasie ................ to on pokazuje co potrafi (testowałem ją na A4 z Chorzowa do Wrocławia - szok :flesje: ). Z awaryjnością to jest chyba tak jak z każdym innym sprzętem wg. zasady, jak dbasz tak masz :eek: . Teraz czeka mnie niestety na wiosne wymiana wszystkich klocków hamulcowych , przy okazji płynu hamulcowego w hamulcach i sprzęgle, olej i filtr, pomyśle o przedniej oponie i prawdopodobnie napęd, tj. łańcuch i zębatki (coś ostatnio zaczęło mi stukać - sprawdziłem to łańcuch :( ), ejjj aż nie chce myśleć o kosztach, no ale cóż jak trzeba to trzeba, pozdro dla wszystkich użytkowników ZZR :) i do zobaczyska na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Korzystając z okazji, że ujeżdżacze zygzaków dyskutują chciałem podpytać o ZZR1200. Myślę o maszynie do turystyki, nie określiłem jednoznacznie jaki typ moto to będzie, ale ten sprżet bardzo do mnie przemawia.Podzielcie sie doświadczeniami, moze ktoś posiada takowe.

Mam nadzieję, że nie mylę się sądząć, że to następca modelu 1100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz racje to następca 1100, ale nie miałem okazji polatać na niej.

Olej nalałem na jakieś 3/4 i po sezonie dolałem jakieś 0,200 ml .

 

Dzięki!zalecany olej to 10w40 półsyntetyk i taki zamierzam zalać a czy ty irekS lejesz również pół czy pełny syntetyk,a jak tak czy jest jakakolwiek różnica w pracy silnika albo skrzyni biegów,czy gra jest warta świeczki :P

a i jeszcze jedno jak ustawiacie zawieszenie bo mam zamiar się nim trochę pobawić i może ktoś zwas zna optymalne ustawienia!

Jeśli chodzi o jakieś jeszcze doświadczenie to takie że nie trzeba za często bawić się biegami!Zapinasz 6 przy 60 km/h i tak do końca ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie 3/4 to odpowiednia ilość oleju. Chyba że ktoś często pionuje moto to potrzeba by nalać nawet i na maxa miarki. Mój zygzak 600 92r ma 47000, mam go od maja. Stan jest super, podobają mi się długie przełożenia i 100 kucy które w pełni wykorzystuje, jak na moje 181 cm wzrostu to pozycja dosyć wygodna. Spalanie przy średnio sportowej jeździe nawet przyzwoite ok 6 litrów ale jeżdżąc z obtorami rzędu maksymalnych trzeba sie liczyć z większym zapotrzebowaniem na paliwko jak i na olej, którego trzeba dolewać od czasu do czasu ale oczywiście wszystko w normie. Myśle że zygzak wyglądem bije na głowe większość konkurencji ze swoich lat i klasy. Dzięki dość szerokim felgom, wkomponowanym kierunkom, ładnym błotnikiem przednim, dobrze wyprofilowanymi owiewkami jak i wieloma innymi właściwościami będzie jeszcze przez długie lata tematem rozmów, plusów i minusów -( hondziaży :P ) i godnie będzie zmagał sie z żywiołami na trasie. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego zygzaka nie mam zamiaru stawiać na koło ! szkoda motorka i to jakiegokolwiek czy to honda .yamaha itp

masz racje , że zygzak cały czas się może podobać chociaż upływ czasu daje się we znaki ,ale pamiętajmy że odkąd zygzak jest to już 16 lat, a dalej może konkurowac z innymi konstrukcjami nawet tymi najnowszymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno jak ustawiacie zawieszenie bo mam zamiar się nim trochę pobawić i może ktoś zwas zna optymalne ustawienia!

 

Kup ostatni ŚM, nasz kolega forumowy WUJEK opisał dokładnie jakie ma nastawy zawieszenia, które uważa za najbardziej optymalne. W artykule również wzmianka o zachowaniu się silnika na oleju w pełni syntetycznym. Ja w swoim ZX 10 mam prawie identyczny silnik z ZZR 1100, olekj leję na makas i czasem trochę więcej :P Paweł coś wie na ten temat :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...