Skocz do zawartości

Kupiem Kupiem!!!! :D


Tomek-Bandit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Niedawno zakupiem Suzuki Bandit 600 N w calkiem dobrym stanie. Jest to moj pierwszy motor i staram sie jezdzic na nim ostroznie bo wolny to on dla mnie nie jest :icon_biggrin:

Zrobilem na nim ok 140km i jak narazie jezdzi super. Znajomi mi mowia ze jezdzic to ja zaczne za rok jak sie cos naucze a puki co to sie tylko tocze i chyba troche jest w tym prawdy.

Mam do Was 2 pytania.

 

1 Jako ze jezdze nader spokojnie (trasa 80-110km/h max ) zastanawiam sie jakie obroty powinienem utrzymywac. W aucie ekonomiczny i bezpieczny zakres to ok 2 do 3 tys rpm ale Suzi kreci sie do 12 wiec pewnie 2 tys to stanowczo za malo. Nie lubie jezdzic na za niskich obrotach bo wiem ze niszczy to silnik podobnie jak obroty za wysokie... Staram sie trzymac od 3 do 5 tys a najczesciej mam ok 4 tys obrotow czy to jest ok dla silnika?

2 Mam stary kask jakis tandetny Tiger (zbieram na lepszy :cool: ) i ma on szybke ciemna tak ze nie widac wogule twarzy. Gdzies slyszalem ze to jest teraz nie zgodne z przepisami czy to prawda? Czy trzeba miec szybke prawie transparentna?

 

Pozdrawiam!

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą szybką to jest tak że jeżeli będziesz miał wypadek (oby nie) i w kasku będzie przyciemniana szybka to mogą się doczepić do tego. Powiedzą że nie widziałeś...

 

Najlepsze są szybki "dymione" jest lekko przyciemniona ale nie az tak bardzo że słabiej widać.

 

I zbieraj szybciutko na kask bo to podstawa.

 

Gratuluje motocykla i życze szerokiej drogi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również gratuluje zakupu, Bandzior Rulezzz:D nie wiem jak jest z szybkami, ale kumpel kiedys jechał jakieś 110 -120 z jakiś podobnym wynalazkiem (tiger czy tornado) mial go na ramieniu ( prócz własnego na głowie) i byla w nim szybka otwarta... nie wytrzymała odpadła razem z tymi bocznymi mocowaniami:P wiec kask to podstawa, dobry kask:) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za gratulacje ;)

Narazie sprzet sprawuje sie doskonale. Czemu ja wczesniej motora nie kupilem! :flesje: :biggrin:

Cos pieknego. Kask mam dalej lipny i jeszcze przez miesiac tak zostanie (po wyplacie bedzie lepszy :lalag: )

Obroty trzymam zgodnie z Waszymi zaleceniami miedzy 4-6 ale pare razy juz odkrecilem do 8 dalej narazie sie boje ;) bo mam wrazenie ze mi zaraz sprzet z spod tylka wyjedzie. Puki co ciesze sie cuisingiem i zwiedzam widoki :banghead:

Motor to jest moj najlepszy zakup :banghead:

Pozdrawiam wszystkich jednosladomaniakow!

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Im wiecej ludzi odkryje ze moto to super sprawa tym lepiej, i moze zmieni sie nastawienie ludzi do motocykli. Poza tym gratuluje sprzeta, dobra maszynka, i uwazaj na puszki. A kask zmien jak najszybciej i nie jezdzij w tornadzie za szybko jesli juz musisz w nim jezdzic. Pozdr

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!

Winszuję także rozumnego stylu jazdy - znanego w niektórych kręgach jako PSJ :flesje: - sam go uprawiam na nowym moto i tak trzeba na poczatku ;)

Z obrotami to jest w sumie prosta sprawa - musza byc dostosowane do sytuacji. Jechanie droga poza miastem 110 na trojce zeby miec zapas na wypadek ladowania UFO uwazam za niepotrzebne i wtedy smialo mozesz jechac na stosunkowo niskich obrotach. W sytuacjach, gdzie rzeczywiscie trzeba miec w ciagu ulamka sekundy power, to wtedy pewnie wlasnie gdzies kolo 5-6 tys... albo i więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje sprzęta, też takim "pojeżdżam", w "" bo dopiero dzisiaj odebrałem prawko, a jutro (mam nadzieje) rejestracje, no i też śmigam w Tigerze, z moich doświadczeń moge powiedzieć że moto zaczyna żyć od 7 tys, wtedy zaczyna się robić konkretnie i jest miło aż do 10tys kiedy to zaczyna się męczyć, nie należy zapominać że silnik wywodzi się ze sporta i lubi się nieco pokręcić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wita gratuluje zakupu taz kiedys chciałem takiego miec :icon_eek:

co do kasku tigera i podobnych tornadach to one maja homologacje budowlana :icon_mrgreen: a wiec w tym kasku to wózkiem widłowym na budowie możesz smiało smigac :banghead: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...