Skocz do zawartości

Gdzie kupić oplot do tłumików?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 lata później...
  • 2 lata później...

To taśma do owijania kolektorów wydechowych możesz ja kupic na aledrogo,w przypadku motocykla nie ma az tak dużego znaczenia gdyz jej głownym zadaniem jest zmniejszenie teperatury w komorze silnikowej prze co silnik zasysa zimnie (smaczniejsze ) powietrze ,co w motocyklu jest utrudnione ze wzgledu na wlot powietrza.Oczywiscie istnieje wiele opini ze powoduje ona szybsze wydobywanie się spalin (kwestia dyskusyjna )i zmniejszenie teperatury komory spalania.Dobrej jakości tasma jest dośc droga,ponadto przed zastosowaniem taśmy trzeba pomyślec czy nie spowoduje przebarwień na kolektorze.Dodatkowy plus dla właściciela to nie poparzenie sie w przypadku zetknięcia z kolektorem i zaoszczędzenie paru złociszy na srodkach antypoparzeniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma jest dostępna w Larssonie. W silnikach doładowanych stosuje się ją również na kolektorze przed sprężarką, ma to na celu utrzymanie wysokiej temperatury spalin, wyższa temperatura daje wyższą energię, która jest zamieniana na pracę na łopatkach turbiny.

 

p.s. wie ktoś jak taką taśmę "przykleić" do rur kolektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy jeszcze, dla porządku, że jazda z taśmą na wydechu w dni deszczowe potrafi dostarczyć "ciekawych" efektów wizualnych ;)

Ja mam na Fource taśmę tylko dla wyglądu. W deszczu nie jeżdżę.

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O znalazłem pod nazwą tasma termoizloacyjna grafitowa:

50zł za 10metrów -> http://allegro.pl/tasma-termoizolacyjna-12-metrow-grafitowa-promocja-i2921911600.html

 

 

gikser: dla mnie nie ważne czy coś ulepsza, u mnie ważne że nie pogarsza, i fajnie wygląda :) pewnie lepiej niż widok spawu.

Nie bij, jestem nowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...