Skocz do zawartości

Gdzie kupić oplot do tłumików?


Rekomendowane odpowiedzi

W silnikach turbodoładowanych poprzez ograniczenie promieniowania cieplnego poprawia pracę turbo (szybsza reakcja na gaz) poprzez zwiększenie energii wylotowej spalin (szybszy przepływ poprzez zmniejszenie gęstości spalin).

 

czy to prawda?

freude am fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taśma powinna być zabezpieczona odpowiednim sprayem przed wchłanianiem wilgoci i brudu.

ja mam bez tego, mój mąż ma pomalowaną przez taką farbę na wysoka temp., tak taśma powoduje większa korozję kolektorów i poprawia wygląd :biggrin: i nie tylko(chyba :biggrin: ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jej głownym zadaniem jest zmniejszenie teperatury w komorze silnikowej prze co silnik zasysa zimnie (smaczniejsze ) powietrze ,co w motocyklu jest utrudnione ze wzgledu na wlot powietrza.Oczywiscie istnieje wiele opini ze powoduje ona szybsze wydobywanie się spalin (kwestia dyskusyjna )i zmniejszenie teperatury komory spalania

 

Hmmm, niby jak to ma działać? Bo mi ten tekst pachnie marketingowym pitoleniem znanym z ulotek "akcesoriów tuningu psychologicznego" typou magnetyzery, "sportowe" świece itd. Co może mieć temperatura rury wydechowej do temperatury powietrza zasysanego przez silnik (zwłaszcza, jeżeli układ wydechowy biegnie pod blokiem silnika, a wlot powietrza jest z przodu/z góry)?

 

"Szybsze wydobywanie się spalin"? Jak nawinięcie szmaty na rurę ma powodować szybszy przepływ gazów spalinowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mnie to zastanawia? a czy nie jest odwrotnie, że to taśma izoluje uwalnianie ciepła z metalu i kolektor schladza się wolniej?

poza tym ona nie pełni funkcji intercoolera w układzie wlotowym, skąd więc zimniejsze powietrze zasysane?! jakiś chyba żart

szybsze wydobywanie się spalin może zapewnić tylko odpowiednia konstrukcja tłumika, który działa jak pompa ssawna i lekkie zawory, i nic więcej.... istne herezje piszą o tej taśmie

Edytowane przez kubagsx

freude am fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może kolektor który jest bardziej wygrzany za pomocą taśmy ułatwia szybsze pozbycie się spalin, no i ważna jest budowa tłumika -tak jak przelotowy ze strumienicą, nikt przecież normalny nie stosuje takiej taśmy do seryjnego wydechu.

tak tłumaczył mi łysy :biggrin: .

Edytowane przez małaMi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...