Skocz do zawartości

Prawo jazdy - szkolenie, egzamin


Hun996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a ja troche panikuje ;p bo w Lublinie to ośrodki huczą od plotek o wejściu nowych przepisów pod koniec stycznia, że niby ustawy gotowe i tylko czekają na 21 chyba stycznia... Ale skoro mówisz ,że dopiero w 2010 to wole Tobie wierzyć ;) . Dzięki za uspokojenie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

poszukaj odpowiedniego wątku to zobaczysz. najaktualniejsze póki co informacje mówiły o tym, że wejść musi, bo to dyrektywa (?) unijna, ale kiedy to nie wiadomo - może w tym roku zdążą, jak się pospieszą

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną nie widzę nawet w planie obrad sejmu na marzec, przynajmniej z tych dni z planami obrad, więc najwcześniejszy możliwy termin wejścia tych przepisów to okolice maja ( dla mnie osobiście nierealne ), ale wszystko zależy od tego jak będzie przebiegał proces legislacyjny i kiedy to wyląduje w sejmie. Ja osobiście mogę spać spokojnie bo egzamin mam 1 kwietnia o 7:15. Pierwszy tegoroczny termin w lubelskim WORDzie. :D

Edytowane przez remy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że wejść musi, bo to dyrektywa (?) unijna

dyrektywa to propozycja a nie nakaz, więc nic nie musi!

w sumie niestety Polska i tak w wielu dziedzinach zbyt szybko i pochopnie przyjmuje dyrektywy właśnie jako nakazy

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyrektywa to propozycja a nie nakaz, więc nic nie musi!

 

tak, z tym, ze do daty X musi zostac wprowadzone.

 

w sumie niestety Polska i tak w wielu dziedzinach zbyt szybko i pochopnie przyjmuje dyrektywy właśnie jako nakazy

 

a czasami niestety zbyt wolno.

 

Nikomu sie nigdy dobrze nie zrobi, zawsze ktos bedzie niezadowolony :biggrin:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja od siebie dorzucę trzy ciekawe filmiki odnośnie tego jak wygląda egzamin praktyczny na motor, chyba jeszcze ich nie było w tym temacie :wink: :

 

 

 

Edytowane przez Pawel- suzi dzikuska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czytaliście już ostatnie zmiany w egzaminie na PJ?

 

wczoraj weszły w życie!

http://word.waw.pl/index.php?lng=pl&id=0&idi=92

 

całe rozporządzenie:

http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik...09,078,653.html

 

i artykuł w onecie:

http://moto.onet.pl/1560860,1,zmiany-w-egz...kul.html?node=2

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dyrektywa to propozycja a nie nakaz, więc nic nie musi!

 

 

tak, z tym, ze do daty X musi zostac wprowadzone.

 

tak, z tym, ze do daty X musi zostac wprowadzone.

a czasami niestety zbyt wolno.

 

Nikomu sie nigdy dobrze nie zrobi, zawsze ktos bedzie niezadowolony :biggrin:

 

Dyrektywa to nie propozycja. Owszem nie jest to bezwzględny nakaz, ale w żadnym razie tylko propozycja.

 

Po drugie, nie powtarzajmy tutaj populistycznych bzdur na temat dyrektyw i czego to 'uni' tam w Uni nie wprowadzają nam. Po pierwsze w Radzie zasiada polska delegacja, która do przyjęcia danej dyrektywy się przyczyniła (możliwe, że głosowałą przeciw, owszem).

 

Po drugie, to dyrektywa nie jest skierowana do obywateli czy innych podmiotów, a do państw członkowskich i, co najważniejsze, wyznacza tylko pewne cele pozostawiając państwom członkowskim wybór środków do realizacji tych celów. Dlatego jeśli jakieś trudności czy komplikacje wynikają z implementacji dyrektyw, to winna jest nie UE ale raczej nasza administracja rządowa, która wybiera takie a nie inne środki do realizacji zobowiązań wynikających z dyrektywy. Dlatego krew mnie zalewa, jak dziennikarze i politycy robią obywatelom wodę z mózgu mówiąc i pisząc, że UE coś każe. Jeśli nie jest to rozporządzenie lub decyzja, to UE nic nie każe i państwa członkowskie nie są ograniczone co do wyboru sposobów, w jaki do celów określonych w dyrektywie dojdą. W określonych sytuacjach może być tak, że państwo czonkowskie uzna, że nie musi robić nic w sprawie danej dyrektywy, ponieważ realizacja jej celów jest już odpowiednio zagwarantowana przez istniejące prawo.

 

Dlatego bądźmy krytyczni i nie dajmy sobie wmawiać głupot. Jeśli chce ktoś dowiedzieć się co PL musi zrobić w sprawie prawka proszę o podanie konkretnej dyrektywy i tam zweryfikujemy jakie są faktyczne obowiązki i cele jakie PL musi zrealizować. Bez tego łatwo zbliżamy się do populizmu.

 

pozdrawiam

Edytowane przez romekjagoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Komp mój ma problem ze ściągnięciem tego całego rozporządzenia. Czy ktoś wie może bo słyszałem że ma wejść nie przepis że od 24 czy tam 25 roku życia możesz zdawać tyko jeszcze gorzej. Nie ważne ile masz lat musisz zdać na 125 cm. Potem masz to prawko rok i zdajesz na 250cm. Następnie znów po roku 400 lub 500 bo nie pamiętam i dopiero potem po roku zdajesz egzamin że możesz wszystkim.

 

Proszę o nie zjeżdżanie mojej wypowiedzi tylko jakieś info bo napisałem tylko to co zasłyszałem od kogoś i tą informacje potwierdziły w sumie trzy osoby więc wolę zapytać tu. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy znacie jakieś konkrety na temat nowelizacji ustawy zakładającej wprowadzenie nowych kategorii praw jazdy? Chodzi mi przede wszystkim o potencjalny termin obowiązywania.

 

PS użyłem opcji "szukaj", skorzystałem z google...

Edytowane przez Bandzior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS użyłem opcji "szukaj", skorzystałem z google...

 

...i nadal nic nie wiesz, czyli wiesz dokładnie tyle samo o konkretach, co my wszyscy :icon_mrgreen:

a ponieważ teraz problemem jest dziura w budżecie, komisja hazardowa, a niedługo wybory na belwederski stolec, to poza pokrzykiwaniem na wiosnę o ukrócenie wariatów na moturach nie należy się wiele więcej spodziewać

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...