Skocz do zawartości

Motor pod chmurką


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie - jestem zielony jak listek klonowy, więc proszę o dozę tolerancji... :bigrazz:)

Nabyłem nowe moto i standardowo stoi na miejscu parkingowym w garażu podziemnym. Ale zamierzam czasem pojechać nim do pracy i wtedy czeka parkowanie pod chmurką...

Czy warto kupić pokrowiec?? Jeśli tak to jaki i gdzie??

GS ma co prawda zamontowany alarm ale... Czy warto kupić blokadę na koło?? Jeśli tak to jaki i gdzie??

pozdrawiam i z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej link do testu pokrowca:

http://motocykle.jednoslad.pl/modules.php?...howpage&pid=128

 

Jeśli chodzi o zabezpieczenie, to tego nigdy nie za wiele. Ostatnio na forum przewinęło się tyle tematów o motocyklach które zmieniły właściciela, więc się poważnie zastanów.

Gdybym ja miał kupić blokade, to byłby to jakiś U-lock: motocykl przymocowany do fragmentu z otoczenia, np. latarni.

DiskLock bardziej poręczny, ale wydaje mi się że mniej pewny zaufania (motocykl zawsze można podnieść i wrzucić na pake jakiegoś żuka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jestem zielony jak listek klonowy, więc proszę o dozę tolerancji... :bigrazz:)

Nabyłem nowe moto i standardowo stoi na miejscu parkingowym w garażu podziemnym. Ale zamierzam czasem pojechać nim do pracy i wtedy czeka parkowanie pod chmurką...

Czy warto kupić pokrowiec?? Jeśli tak to jaki i gdzie??

GS ma co prawda zamontowany alarm ale... Czy warto kupić blokadę na koło?? Jeśli tak to jaki i gdzie??

pozdrawiam i z góry dzięki za info

 

Jeśli to nowe moto, to w pierwszej kolejności wykupiłbym polisę AC.

Sprawa droga, ale masz komfort, że cokolwiek się stanie to nie stracisz zbyt wiele.

Blokadę na koło też warto mieć. Poszukaj po formu, ostatnio był taki temat.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpiezpieczenia przypinane do tarczy hamulcowej są mało skuteczne . Byłem świadkiem jak kolega miał tak zabezpieczony motor zapomniał go odpiąć i ruszył ostro . zaciski hamulcowe zadziałały jak gilotyna i ścieły tą część blokady która była zamocowana do tarczy ,ta odskoczyła z glosnym brzękiem i było po blokadzie . Jedyny sposób na złodzieja jako tako skuteczny to motor na oku , strzeżony parking , alarm i łańcuchem do przyrody lub czegoś innego solidnie umocowanego. Może nie ochroni to w 100% przed kradzieżą , ale przynajmniej powinno zdrowo zniechęcić potencjalnych amatorów cudzego mienia . Ubezpieczenie jest również jakimś rozwiązaniem , przynajmniej gwarantuje zwrot kasy . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dojazdy do pracy niepotrzebny pokrowiec- będziesz go woził i zakładał? Motocykl może stać na deszczu, jeździć podczas deszczu też można. Najwyżej weź jakiąś szmatkę do wytarcia kanapy.

 

A czy nie szkoda kanapy na słońcu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to szczescie ze mam garaz i tam moj motorek nocuje ..

Czesto jezdze po Poznaniu i jak patrze na motocykle na parkingach strzezonych dla ktorych jedyna ochrona jest wlasnie ten parking to plakac mi sie chce ....... Jak tak mozna zaniedbywac moto ???!!! Samochod mam gleboko ... ale o moto zawsze dbam i nie moge sobie wyobrazic ze stoi on sezon pod chmurka ...

Pokrowiec na "dzien dobry" !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłem pokrowiec szary louis jak a teście i jestem zadowlon za 49zł nie ma NIC LEPSZEGO!!!

 

polecam www.moto-akcesoria.pl solidnie szybko

 

a co do blokady to właczam alarm i zasuwam do roboty ale AC mam wykupione!w dzien Ci raczej nikt nie bedzie ruszał motory a jak zacnzie to syrena da znać więc przechodnie zwróca uwagę! łańcuch dobry ale waży kilka kg a gdzie w go wozić umnie pod kanapa fazera sie miesci portfel i nic więcej!! więc plecak??? hmm dlatego sobie odpuscilem i alarm ON! a blokady na tarcze sa mało skuteczne jak to ktos napisał

Edytowane przez tra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrowiec to fajna sprawa, ale jak się trzyma motocykl pod chmurką na przydomowym parkingu. Wożenie go codziennie do pracy może być nieco uciążliwe - chyba że będziesz trzymał go w pracy (też trochę uciążliwe).

 

Co się zaś tyczy blokad na koła itp. - na pewno warto, żeby motocykl był uzbrojony po zęby we wszelkie możliwe zabezpieczenia przeciwkradzieżowe.

 

Jedyny sposób na złodzieja jako tako skuteczny to motor na oku , strzeżony parking , alarm i łańcuchem do przyrody lub czegoś innego solidnie umocowanego.

Zawsze przypinam skuter dwiema linkami (cienką rowerową i grubszą - typowo motocyklową) do jakiegoś słupa (najczęściej od znaku drogowego).

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...