Skocz do zawartości

Drugi motocykl (sv650, hornet, fazer, cbr, bandit [600tki])


Rekomendowane odpowiedzi

zgadzam sie z przedmowca

posiadam sv w wersji N model K2

sprzet do turystyki sie nie nadaje ale za to na miasto jest super :biggrin:

ciagnie od samego dolu nie trzeba go wysoko krecic i nie musisz zbyt czesto operwac dzwignia zmiany biegow

a i niezle idzie na gume czy to z jedynki czy z dwojki :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowniez brałbym pod uwage fazera i Sv, duzo info o fazerku znajdziesz w linku podanym przez BONIKA , tez w jakims stopniu własnie poprzez info znajdujące sie w tym liknku kupiłem fazera a myslałem nad fazerem, hornetką, sv , thundercatem , informacje ktore tam znajdziesz są zetelne i prawdziwe :biggrin:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam lekturę majowego numeru "Motocykla", a konkretnie testu porównawczwgo czterech motocykli - m.in. interesujących Cię SV-ki i Bandita - zamieszczonego na str. 52-66.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posty już czytałem wcześniej... i jak czytałem o fazerze to byłem przekonany, że to bedzie moj kolejny sprzet, potem kolega mi powiedział, że zna 3 osoby na yamahach... jego R1 , fazer i jakiś choper

 

choper ma ponad 10 lat z tego co pamietam i musi mieć skrzynie do remontu i to samo w fazerze (2001!!!!) czy to wada powszechna w yamahach czy tylko 2 wypadki przy pracy :wink: ??

 

ja z kolei czytałem, że skrzynie głośno chodzą i są mało precyzyjne

 

Ponieważ za cene około 12000 stać mnie bedzie na fazera około 97'-99' czy pierwszą rzeczą jaka bede musiał zrobic nie bedzie wtopienie 1000zł na skrzynie?

 

CBR :biggrin: ??

z powodu tamtych watpliwosci zastanawiam sie nad CBR jeszcze... poczatkowo myślałem, że to za daleko jak na moje możliwości... ale ceny są atrakcyjniejsze niż fazerów i więcej ofert... wszedzie gdzie czytałem o hondzie jest "...bo honda to honda..." klasa sama dla siebie...

 

sv z powodu niewygody raczej odpada.... wiec jeszcze tylko dylemat: fazer czy CBR

 

PS. sv nadal mi się kręci po głowie, bo nie wiem czy jak już coś kupie to stać mnie bedzie na jakikolwiek wypad :bigrazz: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz stoisz przed wyborem Fazer vs CBR musisz pomyslec nad tym czego oczekujesz od motocykla i w jaki sposob chcesz go eksploatowac...

Wiadomo Fazera mozna nazwac szybkim turystykiem, a CBR scigaczem z mozliwoscia wygodnego podrozowania...

Edytowane przez legut7

Odzież, części i akcesoria do motocykli, skuterów i ATV

Wszystkie marki w jednym miejscu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ja z kolei czytałem, że skrzynie głośno chodzą i są mało precyzyjne

 

Ponieważ za cene około 12000 stać mnie bedzie na fazera około 97'-99' czy pierwszą rzeczą jaka bede musiał zrobic nie bedzie wtopienie 1000zł na skrzynie?

Skrzynie faktycznie są głośne, ale wg mnie precyzyjne. Po przesiadce z GSa to normalnie niebo, a ziemia. Tak przynajmniej było w moim przypadku.

 

Co do rocznika to FZS z 97 będzie ciężko znaleźć :biggrin:

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak 97 bedzie bardzo ciezko :Pp a jezeli chodzi o skrzynie są głosne ale czy nieprecyzyjne hmm nie wydaje mi sie u mnie gitarka ale moto ma 17 tys w tym 2 tys moje :biggrin:)

 

Olsen a przesłał byś moze skana tego testu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz jade ogladać ten motor:

http://allegro.pl/item105805474_yamaha_fzs..._2000_2001.html

 

co o nim sądzicie??? (chyba lekko przesadzona ta cena...) np w porównaniu do tego: http://allegro.pl/item106965506_yamaha_fazer_600.html

Ceny wysokie, ale biorąc pod uwagę wszystkie dodatki to nie jest wcale taka przesadzona w stosunku do tego drugiego Fazera. Daj znać co ciekawego zobaczyłeś.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po oględzinach.... i co?

czułem się jakby pode mną była 100konna suszarka... (taki dzwiek)

ogólnie motor w świetnym stanie... nawet nie był po szlifie... 0 uszkodzeń

sprawiał wrażenie o wiele lżejszego od gs... dziwne... (gs przy fazerze był cieżki jak betoniarka przy taczce)

ale nie wiem czy mi sie spodobało na pewno o wiele lepiej niż gs, ale cena 15 tys. (jak ktoś ma kase na takiego fazera to polecam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. sv nadal mi się kręci po głowie, bo nie wiem czy jak już coś kupie to stać mnie bedzie na jakikolwiek wypad :biggrin: :bigrazz:

 

jesli nadal zastanawiasz sie nad SV... to moze ten filmik pomoze w wyborze :wink:

 

http://www.yousendit.com/transfer.php?acti...382D994095731BE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie do tematu...

Malymi kroczkami przymierzam sie do zmiana motocykla:) Obecnie ujezdzam gpz 500s i bede chcial cos mocniejszego ale i nowszego...

Glownie zastanawialem sie nad cbr 600 f3, ale jak zaczalem ogladac oferty to za 12 tys zl moge miec cbr z 97r albo np taka sv 650 z 2001. Roznica w wieku spora, wiadomo ze sv to nowsza konstrukcja niz pc31.

Motocykl glownie eksplatuje w miescie, narazie na trasy nie zdarza mi sie czesto wypadac, co nie znaczy, ze nie zamierzam w przyszlosci. Jazda z pasazerem nie jest planowana...

Niby cbr ma 100hp ale przyspieszenie wg. instrukcji maja podobne... jak to jest w rzeczywistosci? Moglby sie wypowiedziec jakis posiadac sv 650 s, czy ma okazje jezdzic z motocyklami w stylu cbr 600, r6 itp i czy da sie z nimi smigac (zakladajac, ze nie sa to kolesie ktorzy beda jezdzic na biegu nr 2 i czekac na mnie, tylko tacy co korzystaja ze swojej mocy).

No jak ma sie cbr z 97 do sv z 01 jesli chodzi o przyszle koszta... w koncu honda to honda :buttrock:

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...