Skocz do zawartości

sprowadzenie z anglii


Rekomendowane odpowiedzi

W rozdziale nr 2 V5C jest rubryka Previous Registered Keepers i tam jest wpisany poprzedni wlasciciel i ile ich bylo . Wiec jezeli kupujesz od goscia to on to powinien miec wpisanego poprzedniego wlasciciela , a jak juz dostaniesz swoje V5c to tam powinien byc wpisany koles od ktorego to wziales .

 

To tak gwoli scislosci

to jest nie tak, bo w dowodzie nie ma poprzednich włascicieli a jest tylko aktualny. jeśli aktualny sprzedaje, to wypisuje w odpowiednim miejscu dane kupującego i wysyła dowód do DVLA. nowy właściciel otrzymuje tylko v5c/2w i na tym świstku jest tylko nowy właściciel i nic wiecej. zobacz sobie tutaj http://www.autotrader.co.uk/CARS/buying/new_v5c_document.jsp i wszystko bedziesz wiedział

 

a na spokojnie możesz sobie postudiować tu: http://www.plates4less.co.uk/number-plates...s/forms/v5c.asp

własciwy dokument ma wypełnione drukiem: częsci od 1 do 5. część 6 zostaję wypełniona przy sprzedaży z danymi kupujacego przez osobę z czesci 1. kupujący otrzymuje czesc 10 z wpisamyn swoim nazwiskiem. tak więc nie można mieć wiecej niż jednegho nazwiska w dowodzie i mowić że to poprzedni właściciel. jeżeli kupujesz i w dowodzie jest już coś napisane (a nie wydrukowane) to już jest jakaś lipa.

mozecie sobie mowić co chcecie, a dla mnie to jest nielogiczne.

Edytowane przez jaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>4. w jaki sposób drugi angol sprzedał motor gdy właściwie nie miał papierów na niego.

>5. z tego co piszesz to moto na 100% zarejestrowane jest w UK, a jego właścicielem jest nim ten pierwszy angol z części 5. "Registered Keeper".

 

To niezbyt ciekawie wyglada - podejrzana sprawa i wedlug powyzszych ja bym odpuscil sobie toto . Moto moze byc kradzione . Sprawdziles ten VIN ?

 

 

>to jest nie tak, bo w dowodzie nie ma poprzednich włascicieli a jest tylko aktualny.

>a na spokojnie możesz sobie postudiować tu: http://www.plates4less.co.uk/number-plates...s/forms/v5c.asp

 

No wlasnie dlatego trzeba postudiowac wpierw. Juz mialem 5 dowodow UK i wszystkie w czesci 2 mialy poprzedniego wlasciciela i ilu ich bylo przede mna . Dokladnie tak jak w linku ktory mi wyslales . Otworz swoje V5C i zobacz na czesc 2 . Co innego jezeli ktos ma "tymczasowy" czyli tylko czesc 10 z calego V5C - tam jest wpisany tylko i wylacznie ten ktory wlasnie zanabyl moto i ten swistek jest wazny do 2 miesiecy od daty kupna - jezeli do tej daty delikwent nie dostal swojego V5C to musi zglosic sie do DVLA. Niestety z doswiadczenia wiem ze w tej sytuacji jakiekolwiek tlumacznie ( ze poczta, ze poprzednik nie wyslal ) nie dziala i trzeba DVLA zaplacic (bodajze 60F) za wydanie nowego V5C . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcer. Miałem o wiele prostszą sytuacje od ciebie, mianowicie kupowałem od polaka który kupił w Anglii nówkę z salonu. I na brytyjskim kwitku, zarejestrowany był na jego brytyjski adres , podczas gdy na umowie K-S wpisałem jego polski adres zameldowania z dowodu osobistego i za nic nie chcieli mi tego w urzędzie skarbowym przyjąć. W końcu przebrnąłem przez to wszystko ale trochę cyrków z tym było.

Z tego co ty opisujesz to twoja sytuacje będzie dużo trudniejsza, radziłbym się poważnie zastanowić czy ten motocykl warty będzie takiego zachodu. Nawet jeżeli ktoś tutaj ci napiszę, że w jakiśtam sposób załatwił podobną sprawę, to wcale nie gwarantuje, że tobie się uda, bo dużo zależy od pani w okienku w skarbówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sory ze odkopuje tak stary temat ale moze ktoś pomoże.

 

Pytanie, posiadam Dowód rejestracyjny, przetłumaczony dowód rejestracyjny, przeglad, umowa kupna-sprzedazy. Czy bez problemu zarejestruje motor? Czy jest cos jeszcze potrzebne?

Edytowane przez maserlw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem brakuje VAT -25 , dokument wydawany przez Urząd Skarbowy o uiszczeniu podatku

VAT od pojazdów sprowadzonych, lub braku obowiązku [zwolnieniu] uiszczenia tegoż podatku.

w skrócie; jeżeli Twój motocykl ma określony przebieg[ponad 6000 km] i wiek powyżej [chyba] 5lat

jest zwolniony z podatku VAT od pojazdów sprowadzonych. w tym wypadku zapłacisz 160 zł.

jeżeli jest inaczej, np roczny motocykl z przebiegiem 1000 kilometrów zapłacisz podatek VAT

naliczony od kwoty zakupu.

napewno było już o tym na forum, poszukaj, a znajdziesz dokładny opis procedury i interpretację

przepisów prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jedno i drugie, co do tych lat to nie jestem pewien, należy sprawdzić.

pozatym przebieg dobrze jest miec napisany w umowie :biggrin: wiesz zawsze lepiej ale w tym przypadku tylko :biggrin: mieć napisane np 15999 niż 5999 kilometr,ów :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co dokładnie musze zrobic by zdobyc VAT - 25?

więc należy przedłożyć następujące KSERKOPIE

1 .dowód rej z tłumaczeniem przyśięgłym

2 .[[[[[[certyfikat własności [TYLKO sprowadzone z włoch] z tłumaczeniem oczywiście]]]]]

3 .przegląd tech wykonany w kraju

4 . umowę zakupu, fakturę, czy co tam masz.

pozatym jeżeli niema w umowie napisanego przebiegu a Tygo go nieznasz bo np niema licznika

to poprostu sobie ''coś wykoloruj'' np 123456 lub 121234

przebieg wpisujesz razem z innymi danymi do druku VAT 24, i po kilku dniach otrzymasz VAT 25.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to wszystko mam zalatwic w US czy przy rejestracji w WK?

 

w urzędzie skarb składasz dokumenty jak napisałem wyżej ale tylko XERO,

czekasz na dokument VAT 25, jak masz VAT 25 idziesz do wydziału komunikacji ze wszystkimi ORYGINAŁAMI i rejestrujesz.

 

Edytowane przez bikerider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...