Skocz do zawartości

sprowadzenie z anglii


Rekomendowane odpowiedzi

czy każdy nowy musi pytać o to samo? wyszukiwarka po prawej u góry!

ba, dowiesz się nawet, co grozi za niedotrzymanie terminu...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy każdy nowy musi pytać o to samo? wyszukiwarka po prawej u góry!

ba, dowiesz się nawet, co grozi za niedotrzymanie terminu...

jsz

 

 

Jezeli nie chcesz mi udzielic porady w tym temacie to proszę byś w ogole nie pisał. Rozmawiałem z kolega wyżej to zapytałem, moze wie. Nie bede teraz latał po całym forum i szukał, bo zalezy mi na czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem ale nie moge znaleźć:( .Co jeśli rejestruje motocykl 3 miesiące po dacie zakupu? wszystko mam już opłacone.Proszę o wyrozumiałość

jeżeli motocykl masz sprowadzony z unii europejskiej to niema problemu

gożej chyba jeżeli np ze Stanów chodzi tutaj o cło, no ale w tym wypadku problemy będzie robił

Urząd Celny. ale niewiem tego napewno.

trzy tygodnie temu zarejestrowałem skuter o pojemności 150 cm, sprowadzony z Włoch

w lutym 2009, tłumaczenie zrobione w marcu 2009, a reszta tzn, badanie tech i vat w kwietniu 2010.

nikomu w urzędach oko niedrgnęłło, chociaż procedura przygotowania do rejestracji trwała troszkę ponad rok. :cool:

jeżeli masz moto kupione w kraju, zarejestrowane, cóż mogą coś tam marudzić

możliwe że są nawet jakieś konsekwencje za zwłokę nie wiem.

zawsze można się tłumaczyć np chorobą lub trudna sytuacją etc. :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede teraz latał po całym forum i szukał, bo zalezy mi na czasie.

 

czyli ktoś ma to zrobić za Ciebie? bezczelny jesteś

przy okazji zwracam uwagę, że z reguły powtarzające się pytania rzadko "dopracowują" się poprawnych odpowiedzi - vide powyżej (nie wiem, wydaje mi się). po prostu ludzie, którzy się na tym znają, w końcu mają dość powtarzania

 

ab ovo: terminy są co najmniej 2, których trzeba przestrzegać. istotny jest ten związany z podatkiem (vat24/25 dla importu, pcc3 dla nabycia krajowego), sama rejestracja jest mniej ważna. resztę sobie znajdziesz sam

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

trzy tygodnie temu zarejestrowałem skuter o pojemności 150 cm, sprowadzony z Włoch

w lutym 2009, tłumaczenie zrobione w marcu 2009, a reszta tzn, badanie tech i vat w kwietniu 2010.

nikomu w urzędach oko niedrgnęłło, chociaż procedura przygotowania do rejestracji trwała troszkę ponad rok. :cool:

 

 

O to mi chodziło.Na dowodzie i umowie mam date sprzed 3 mies.Teraz złożyłem VAT 24 i będe go rejestrował na dniach.Chodziło mi własnie czy są konsekwencje że zwlekałem 3 miesiące.Moto sprowadzone z Anglii.Dziękuje za konkretną odpowiedź.

 

P.S Użytkowniku Jeszua wierz mi że użyłem wyszukiwarki lecz mimo to miałem problemy żeby znaleźc konkrety.

Ogólnie staram się być wyrozumiały i Ciebie też o to prosze.Niektórzy na prawdę nie mają czasu a potrzebują szybko konkretnej odpowiedzi...i gdzie ją uzyskać jak nie właśnie na forum..

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to ze jestem beszczelny ale szukalem troche po tematach i nie spotkałem się z opinia na ten temat, tak więc postanowiłem zapytac tutaj. Tak wiec mam 30 dni na zarejestrowanie motocykla od spisania umowy i 14 dni na zgloszenie do US?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. przy czym jeśli mnie w tej chwili pamięć nie myli od zaległości podatkowych przewidziane są kary i odsetki za zwłokę, natomiast za nieprzerejestrowanie w terminie - pomimo istnienia tego terminu - sankcji nie przewidziano

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może dla zainteresowanych w przyszłości napisze informacje iż potwierdzam że bez problemów idzie załatwić Vat 25 jak i rejestracje motocyklu( z Anglii) jeśli na umowie i dowodzie data zakupu jest sprzed ponad 3 miesięcy. Dziś właśnie dokończyłem sprawy związane z rejestracją. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może dla zainteresowanych w przyszłości napisze informacje iż potwierdzam że bez problemów idzie załatwić Vat 25 jak i rejestracje motocyklu( z Anglii) jeśli na umowie i dowodzie data zakupu jest sprzed ponad 3 miesięcy. Dziś właśnie dokończyłem sprawy związane z rejestracją. Pozdrawiam

no i spoko, oby ci garnki nie stygły i by pod korkiem było zawsze pełno pb98.

poza tym zastanów się momencik nad tym nieszczęśliwym VAT 25,

zapłaciłeś 160 zeta ale za co :icon_question:

cytuję" ZAŚWIADCZENIE POTWIERDZAJĄCE UISZCZENIE PODATKU OD TOWARÓW I USŁUG LUB BRAK

OBOWIĄZKU UISZCZENIA PODATKU OD TOWARÓW I USŁUG Z TYTUŁU NABYCIA ŚRODKA TRANSPORTU"

koniec cytatu.

na uwagę zasługuje część po słowach "LUB BRAKU OBOWIĄZKU...", czy Waszym zdaniem nie jest to

stawka cokolwiek złodziejska? 160 złoty za wydanie dokumentu na odwrocie którego jest napisane

cytuję" ZAŚWIADCZA SIĘ, ŻE NA WNIOSKODAWCY WYMIENIONYM W CZĘŚCI B NIE CIĄŻY OBOWIĄZEK

UISZCZENIA PODATKU OD TOWARÓW I USŁUG Z TYTUŁU PRZYWOZU ŚRODKA TRANSPORTU WYMIENIONEGO W CZĘŚCI C" koniec cytatu.

słowem Urząd Skarbowy pobiera 160 złoty za to że urzędnik zakwalifikuje pojazd jako niepodlegający

opodatkowaniu z tytułu podatku VAT.

na jakiej podstawie urzędnik to stwierdza?

1 wiek pojazu powyżej 6 miesięcy

2 przebieg pojazdu powyzej 6000 km.

pierwsze jest w dowodzie rejestracyjnym, badaniu technicznym, a drugie DEKLARUJE podatnik

w formulażu VAT 24,

wszystko podane urzędnikowi z dopiskiem "za zgodność z orginałem odpowiedzialny..."

w tym przypadku, owe 160 złoty jest stawką conajmniej niestosowną, moim zdaniem. :icon_evil:

Edytowane przez bikerider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapłaciłeś 160 zeta ale za co :icon_question:

 

pewnie, że złodziejska opłata. ale co to ma do rzeczy?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...