Skocz do zawartości

sprowadzenie z anglii


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co się dowiadywałem swego czasu - aczkolwiek ręki sobie uciąć nie dam - jeżeli kupujesz od VAT-owca w EU, powinieneś zapłacić kwotę netto w kraju nabycia i 23% VAT w PL dopiero.

 

Chyba tak jest, ale jeśli kupujesz na firmę. Jeśli prywatnie to płacisz 2xVAT. Jeden tam, drugi u nas...

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tego co się dowiadywałem nie. Niezależnie czy firma czy nie. Przy nowym na pewno nie ma podwójnego VAT-u. Przy używanym, ale traktowanym jako nowy chyba też nie. Ale to już w US trzeba potwierdzić na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronach HMRC:

 

 

If you buy a new motor vehicle in the UK to take to somewhere else in the EU, you'll have to pay VAT on the vehicle in the other country when you arrive there. You won't have to pay UK VAT when you buy the car if you tell the supplier that you will be taking the vehicle to another country within the EU.

 

 

http://www.hmrc.gov.uk/vat/sectors/consumers/personal-vehicles.htm#2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krakers - z tego co ja się dowiedziałem (może błędnie), jest gdy kupujesz nowy jako osoba prywatna. Tzn tm musisz kupić w cenie brutto a nie netto i tutaj zapłacić VAT

 

faktycznie, błędnie. kupujesz w kwocie netto na fakturę eksportową i płacisz vat w kraju rejestracji, bez względu na status klienta

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W lutowym "Motocyklu" jest wzmianka na ten temat i piszą tak jak ja mówiłem. VAT zero za granicą może otrzymać tylko firma a nie osoba prywatna. Czyli kupując sprzęt uznany za nowy (do 6000km albo pół roku) płacimy dwa VATy, jeden za granicą, drugi u nas.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To pewnie ma służyć ochronie naszych dealerów. Jeśli znajdziesz gdzieś w UE taniej samochód taki sam samochód jak w PL, to i tak nie będzie Ci się opłacało go przywieźć z uwagi właśnie na ten drugi VAT.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...