Skocz do zawartości

Tłoki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcialbym sie dowiedziec jakie macie sposoby na wkladanie tlokow do cylindrow. Tloki mam zalozone na korbowody, chcialbym zrobic to tak aby nie uszkodzic pierscieni, a sciskanie kazdego pierscienie po kolei i wpychanie do cylindra podobno ie jest zbyt dobre.

 

Moj moto to Yamaha FZRr 600 '92 3HE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl super. Ja dodam jeszcze ze dobrze by bylo wysmarowac tlok smarem lub olejem dla lepszego poslizgu.

BTW: kazdy cylinder powinien byc odpowiednio naciety (taki wpust od spodu), tak zeby pierscienie same sie sciskaly jak nakladasz cylindry. Wystarczy ze ktos ci potrzyma tloki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy cylinder powinien byc odpowiednio naciety (taki wpust od spodu), tak zeby pierscienie same sie sciskaly jak nakladasz cylindry. Wystarczy ze ktos ci potrzyma tloki.

 

Tylko nie wszystkie silniki maja cylindry jak np MZ.

 

Tak jak Ryzy Kon wspomnial poszukaj paska stalowej blachy o szerokosci takiej aby starczylo na rozstaw wszystkich piercieni na tloku. Dopasuj ja dokladnie do srednicy tloka, koncowki podegnij aby mozna bylo scisnac szczypcami. Dosyc wazne jest to aby po scisnieciu opaski na tloku (calkowite scisniece pierscieni) jeden koniec blachy prawie zlaczyl sie z drugim koncem (przerwa jak najmniejsza).

No a dla lepszego poslizgu uzyj oleju silnikowego (posmaruj tym tlok, pierscienie), a nie zadnego smaru.

Co do odpowiedniego rozstawienia zamkow pierscieniowych chyba nie musze wspominac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak składałem trochę większe silniki to miałem zrobiony przyrząd do montażu ze starej tulei cylindowej. Był to fragment o długości trochę większej od tłoka. Na jednym końcu był wytoczony dosyć łagodny stożek, który ściskał pierścienie gdy tłok był wkładany do tej tulei. Następnie taki zestaw przykładało się do bloku i przesuwało tłok na właściwe miejsce. Działało to szybko i skutecznie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa jak najbardziej - przerwe w pierscieniu nazywamy zamkiem.

Zamki w poszczegolnych pierscieniach powinny byc przestawione o 120 stopni wzgledem siebie + jezeli pierscien olejowy jest 3 czesciowy to zamki tych czesci powinny byc przestawione o 120 stopni.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak składałem trochę większe silniki to miałem zrobiony przyrząd do montażu ze starej tulei cylindowej. Był to fragment o długości trochę większej od tłoka. Na jednym końcu był wytoczony dosyć łagodny stożek, który ściskał pierścienie gdy tłok był wkładany do tej tulei. Następnie taki zestaw przykładało się do bloku i przesuwało tłok na właściwe miejsce. Działało to szybko i skutecznie.

 

hehe :clap: tez mam takie tuleje do danego silnika (srednicy cylindra). Jednak to jest dobre na "masowke" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie chcesz tego roboc nazwijmy to metoda chalupnicza, to do kupienia sa specjalne opaski uciskowe wykonene w z blachy w ksztalcie walca skrecane srubami. Zakladasz na tlok sciskasz pierscienie po uprzednim ich ustawieniu (odpowiednio przesuniete w zaleznosci od ich ilosci) smarujesz olejem silnikowym i wsuwasz do cylindra, proste latwe i skuteczne....

:icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo można lekko z fazować górną krawędź cylindra (okrągły pilniczek np. taki jaki jest używany do ostrzenia łańcucha w piłach łańcuchowych). Ułatwi to montaż tłoka z pierścieniami i zapobiegnie przypadkowemu pękaniu lub wyszczerbieniu pierścienia.

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...