Skocz do zawartości

Jazda bez prawa jazdy? (bez prawka)


Gość grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
Gość pawelmoto2

jest. z funduszu gwarancyjnego, jeśli mnie pamięć nie zawodzi. a potem biorą się za kierowcę bez uprawnień/rodziców (jeśli niepełnoletni)

nie polecam. chyba lepiej ten rok na 50ccm jakoś przeżyć, niż ryzykować mandaty, holowania, parkingi policyjne, że o konsekwencjach wypadku zmilczę...

 

BTW chyba warto byłoby się zapoznać z kodeksem ruchu drogowego i taryfikatorem (łatwiej, bo krótsze :buttrock: ) mandatów. jest taki nawet na forum

jsz

 

tylko ze fundusz gwarancyjny wyplaci odszkodowanie dla ofiary wypadku, ktorego ty byles sprawca, jezeli natomiast ty miales jakis wypadek to nie sadze ze jak nie masz prawa jazdy cos ci sie nalezy bo ubezpieczalnie w ogole nie sa chetne do wyplaty jakiejs kasy, czepiaja sie predkosci itd poza tym przy zawarciu polisy podajesz czy masz prawko i ile(wiadomo ze motor moze byc na ojca itd) oraz czy ktos inny bedzie jezdzil sprzetem, i na niektorych polisach9nie wiem czy wszystkich) jest klauzula ze jak nie masz prawka lub prowadzisz po pijaku narkotykach itp nie wyplaca ci ani grosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze fundusz gwarancyjny wyplaci odszkodowanie dla ofiary wypadku, ktorego ty byles sprawca, jezeli natomiast ty miales jakis wypadek to nie sadze ze jak nie masz prawa jazdy cos ci sie nalezy bo ubezpieczalnie w ogole nie sa chetne do wyplaty jakiejs kasy, czepiaja sie predkosci itd poza tym przy zawarciu polisy podajesz czy masz prawko i ile(wiadomo ze motor moze byc na ojca itd) oraz czy ktos inny bedzie jezdzil sprzetem, i na niektorych polisach9nie wiem czy wszystkich) jest klauzula ze jak nie masz prawka lub prowadzisz po pijaku narkotykach itp nie wyplaca ci ani grosza

 

Ubezp. Fundusz Gwarancyjny wypłaca tylko za szkody osbowe, np. jak sprzwca wypadku w którym zostałeś poszkodowany uciekł, za szkody w mieniu niie płacą bo każdy kto wjedzie w drzewo mówiby, że sprawce uciekł a on nie zdążył nr spisać... Oczywiście sprawca wypadku z oc czy ufg może dostać conajwyżej "wezwanie do zapłaty" za szkody, które wyrządził (w określonych przez ustawe sytuacjach, np. jazda bez pj)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

 

Mam taki problem... mianowicie kupilem ostatnio yamahe fz6... ehh no to moze namniejszy problem ;] ale nie mam prawa jazdy.. moze juz nie dlugo poniewaz koncze kurs, ale terminy na egzamin wiemy jakie sa ;/ tutaj moje pytanie.. co mi grozi za jazde tym motorem gdy mnie zlapie policja.. rozne rzeczy slyszalem - mandat od 200-5000zł i wstrzymanie prawa jazdy na 2 lata.. inni znow mowia ze tylko mandat 500zł... a jeszcze inni mowia ze HWDP i zeby uciekac bo polonezem mnie nie dogonia :icon_mrgreen: teraz wakacje a motor stoi w garazu... noo tak prawie bez przerwy ;]

 

Z gory dzieki za odpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojego doświadczenia to lepiej siż zatrzymać, jak dobrze zagadasz to obędzie się bez żadnego mandatu, pod warunkiem że wszystko z moto oki i będziesz miał przy sobie dokumenty.A w najgorszym wypadku potraktują cię za 500 pln i pojedziesz dalej a kurs będziesz robił swoją drogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mandat za brak uprawnień: wartości szukaj w archiwum. może się nauczysz sprawdzić, zanim znów zadasz po raz n-ty to samo pytanie :/

gorzej dla ciebie, że faktycznie w takim przypadku policja (?) może skierować wniosek o przesunięcie terminu wydania prawka. więc lepiej sobie odpuść jazdę, póki nie dostaniesz plastiku z uprawnieniami. dla swojego własnego dobra

pomysłu z ucieczką nie będę komentował. był jeden taki coś ze 2 lata temu: potem się posypało mnóstwo brzydkich słów w obie strony - tzn i do idiotów bez prawka uciekających policji, i do policji. i po co to komu było?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam kozakowania i bawienia się w ucieczki. Jeżeli masz odwagę jeździć bez prawka, miej też ją stając jak zatrzymują. Może to nie chlubna statystyka, ale bardzo wiele osób jeździ motocyklami bez uprawnień... ale co tu się dziwować... bardzo wielu z nich ma już od lat prawo jazdy na samochody a co za tym idzie znają zasady poruszania się po drogach. Pozostaje jedynie kwestia opanowania motocykla.... a to nie takie chop-siup dla kogoś kto nigdy motocyklem nie jeździł.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysłu z ucieczką nie będę komentował. był jeden taki coś ze 2 lata temu: potem się posypało mnóstwo brzydkich słów w obie strony - tzn i do idiotów bez prawka uciekających policji, i do policji. i po co to komu było?

jsz

 

z tym sie zgadzam ucieczka przed miskami z tak blachego powodu to czysty idiotyzm... czy warto ryzykowac swoje i innych zycie dla maks 500 PLN ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla 500 zł NIE... i to nie jest problem.. i z tym mozna sie pogodzic... ale 2 LATA BEZ MOTO !!!!!! to jest porazka KILA I MOGILA... BETON... KONIEC... noo... ;]

 

z mojego doświadczenia to lepiej siż zatrzymać, jak dobrze zagadasz to obędzie się bez żadnego mandatu, pod warunkiem że wszystko z moto oki i będziesz miał przy sobie dokumenty.A w najgorszym wypadku potraktują cię za 500 pln i pojedziesz dalej a kurs będziesz robił swoją drogą

 

a jesli chodzi o twoje doswiadczenie to co konkretnie masz na mysli ? zlapali cie ? i skonczylio sie tylko na 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla 500 zł NIE... i to nie jest problem.. i z tym mozna sie pogodzic... ale 2 LATA BEZ MOTO !!!!!! to jest porazka KILA I MOGILA... BETON... KONIEC... noo... ;]

 

no to weź sobie na wstrzymanie i poczekaj te kilka tygodni na egzamin i plastik. a jak masz zamiar kozakować, to wiesz czym to grozi

EOT

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wałkowane 300 razy... opcja szukaj tak bardzo boli?!

 

300 zł za prowadzenie bez uprawnień i zero punktów.

 

 

Oczywiscie owe 300zł jest jesli masz jakakolwiek inna kategorie PJ niz A.....a jesli zadnej kategorii PJ nie masz to 500zł no i oczywiscie telefon do kogos kto moze sprzeta odprowadzic do domu :)

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...