Skocz do zawartości

torba na bak


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie- ma pasowac do vfr 750 i ma miec mocne magnesy :icon_twisted:- tak zeby do 160km/h nie ruszala sie po baczku :icon_twisted:. Najlepiej aby ktos poleciał taką której juz dłuzszy czas uzywa :icon_mrgreen:. A i jeszcze jedno pyt - czy zmienia sie jakos komfort jazdy????

Edytowane przez kiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie- ma pasowac do vfr 750 i ma miec mocne magnesy :icon_twisted:- tak zeby do 160km/h nie ruszala sie po baczku :icon_mrgreen:. Najlepiej aby ktos poleciał taką której juz dłuzszy czas uzywa :icon_mrgreen:. A i jeszcze jedno pyt - czy zmienia sie jakos komfort jazdy????

Ja mam takiego tankbaga z Louisa i w zasadzie nań nie narzekam, chociaż bak mam przezeń trochę porysowany. Co się zaś tyczy szeroko pojętego komfortu jazdy, to:

1) mogłoby być ciężko położyć się na baku w pozycji "scyzorykowej" (osobiście preferuję pozycję turystyczną, niemalże wyprostowaną, tak więc mi nie wadzi);

2) przy zapięciu górnego piętra (zazwyczaj jeżdżę tylko z dolnym, a górne mam odpięte) skala prędkościomierza staje się widoczna jedynie w zakresie 80-180 km/h, a kontrolki kierunkowskazów, ciśnienia oleju czy biegu jałowego przestają być widoczne.

O tym, że podnosi się środek ciężkości, a więc łatwiej o glebę "parkingową", nie muszę chyba wspominać. Mimo pewnych jego wad, zabieram tankbaga niemal w każdą dalszą trasę, gdy kufer i miejsce pasażerskie, do którego zazwyczaj przypinam plecak "pająkiem", nie wystarczają (ostatnio wybierając się na tygodniowy wyjazd miałem ponad 15 kg bagażu :icon_twisted: ).

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, że podnosi się środek ciężkości, a więc łatwiej o glebę "parkingową", nie muszę chyba wspominać.

Co Ty wozisz w tym tankbagu. Żelazo jakieś czy co? :icon_twisted: U siebie jakoś nie stwierdziłem zmiany stabilności motocykla z założonym tankbagiem. Co do reszty zgadzam się w pełni. Na następne dłuższe wypady muszę pomyśleć nad jakąś folią przylepną na bak żeby lakier za bardzo nie ucierpiał. Poza tym jeśli tankbag jest odpowiednio wysoki to można na nim spokojnie głowę sobie oprzeć i tak jechać.

Od ok. 1,5 roku śmigam z torbą kupioną w Lidlu w sumie za grosze i wad żadnych nie stwiedziłem, a przydatność wielka.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty wozisz w tym tankbagu. Żelazo jakieś czy co? :icon_mrgreen: U siebie jakoś nie stwierdziłem zmiany stabilności motocykla z założonym tankbagiem.

Kombinezon przeciwdeszczowy, jakieś inne ciuchy; spraye: do łańcucha oraz opon, a także przeciw ukąszeniom komarów; wodę mineralną (czasem browar [bezalkoholowy] :icon_twisted: ) oraz całą masę innych, mniej lub bardziej przydatnych gratów. :icon_twisted:

 

 

Poza tym jeśli tankbag jest odpowiednio wysoki to można na nim spokojnie głowę sobie oprzeć i tak jechać.

U mnie można, ale dopiero po dopięciu górnego piętra.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z Luoisa jest spoko :icon_mrgreen:

Pożądny materiał, mocne zamki i chyba nawet nie przemaka przy byle ulewie :icon_twisted:

A ja też w nim woże spraje, oleje, napoje :icon_mrgreen: i inne nie najlżejsze pierdoły

Można go polecić :icon_twisted:

Tego z lidla nie widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od ponad 5 lat używam kompletu Oxford Humpback.(tankbak+sakwy)

Bardzo mocne magnesy,od dołu miekki gumopodobny,nie rysujacy zbiornik materiał i super konstrukcja oraz jakość samego tankbagu.Nie jest może tani ale malowanie zbiornika tez kosztuje :icon_twisted:

 

pozdr.

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja używam jakiejś o śmiesznej nazwie, że nie pamiętam, badziewna kupiona na bazarze, ale słuzy dobrze. Spód ma gumowany tak że nie rysowała lakieru. Co do trzymania to pakując ją na full, wszystkie piętra lepiej przymocować paskami, ewentualnie pająkiem żeby góra się zbyt nie bujała. No i kolega ma rację że manewry parkingowe są trochę gorsze do wykonania, gleba łatwiejsza :)

Teraz do VFR mam taką skórzaną osłone na zbiornik Bagster'a z zaczepami i zatrzaskami pod torbe ale nigdzie nie moge takiej znaleźć. Pozostaje spróbować na paskach mocować starą, tylko źle będzie szybko zdjąć przy tankowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam torby metro i jestem z niej zadowolony - dobrze trzyma sie baku i jest pakowna. Pietro jest chowane (na zasadzie harmonijki), wiec jak nagle przybedzie mi bagazu to poprostu je rozwijam i jest dodatkowe miejsce. Spod jest zrobiony z jakiegos materialu antyposlizgowego i raczej nie rysujacego lakieru, bo mi nie porysowal :) CO do widocznosci wskaznikow to zalezy od pozycji... jak przytule jajka do baku i jade wyprostowany to widze wszystko jak nalezy, ale przy wiekszych predkosciach i mocniejszym pochyleniu (oczywiscie polozyc sie nie da) widac juz tylko licznik od 120 - 220 i obrotomierz od 5 - 15 tys. a o wskazniku temp. i wyswietlaczu przebiegu moge zapomniec; kontrolki widze dobrze.

 

Pozdrawiam

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=104330587 z allegro, ale jest to Luis. Do wielelkiej turystyki raczej troche mala, ale tak jak w moim przypadku na dojazdy do roboty super, miesci sie gazeta potfel , kanapki i ,,jakis napoj,,. Polecam tania,mala i zgrabna w kpl. sa paski i taki czepek przeciwdeszczowy. Solidnie wykonana, zamki tez OK. Trzy silne magnesy neodymowe, baku nie rysuje, gumowany spod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tego z louisa z dwoma piętrami ma 28l chyba. Bardzo porządnie wykonany, w komplecie pokrowiec przeciwdeszczowy, pasek do noszenia na ramieniu ,wkładki usztywniające. Magnesy są bardzo mocne jeżdziłem z nim na en500 bez szyby wytrzymywał 140 (pewnie by wytrzymał i więcej , ale nie próbowałem) na samych magnesach bez mocowania paska. Jestem z niego bardzo zadowolony, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=104330587 z allegro, ale jest to Luis. Do wielelkiej turystyki raczej troche mala, ale tak jak w moim przypadku na dojazdy do roboty super, miesci sie gazeta potfel , kanapki i ,,jakis napoj,,. Polecam tania,mala i zgrabna w kpl. sa paski i taki czepek przeciwdeszczowy. Solidnie wykonana, zamki tez OK. Trzy silne magnesy neodymowe, baku nie rysuje, gumowany spod.

 

Witam

też mam taką tylko ,że jeżdżę solo to mam ja z tyłu na siedzeniu, jak za taką kasę nie jest zła ma pokrowiec przeciw deszczowy i ogólnie jest w miarę uszyta i zgrabna -do wyjazdów turystycznych może nie jest przeznaczona ale w codziennej jeździe sprawdza się super

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wiozlem 2 flaszki Luxusowej (2x 0,7 w promocyjnym opakowaniu z kieliszkami i wielki ketchup) wszystko to mialem w mojej torbie na baku. Dala rade :D

 

:crossy: mam kumpla który wszelakie objętości przelicza na butelki wódki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...